Уряд

21 листопада 2013 року

Кабінет Міністрів України на засіданні прийняв розпорядження «Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами – членами, з іншої сторони», згідно з яким в інтересах національної безпеки України процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС призупинено.

Розпорядження прийнято з метою більш детального вивчення та опрацювання комплексу заходів, які Україна має виконати для відновлення втрачених обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією та іншими державами — членами СНД, формування належного рівня внутрішнього ринку, який забезпечував би паритетні відносини між Україною та країнами — членами ЄС, що є базовим принципом міжнародного права і основою економічної безпеки країни.

Згідно з розпорядженням, МЗС разом з Мінекономрозвитку та Мінпромполітики доручено запропонувати Європейському Союзу та Російській Федерації утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва та напрямків торговельно-економічних відносин, розширення та сприяння міжнародній торгівлі, подальшу лібералізацію ринків, узгодження регуляторної бази для покращення умов впровадження підприємницької діяльності.

Зазначеним міністерствам також доручено відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу і державами-членами СНД щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу держави.

Мінекономрозвитку, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Міненерговугілля, Мінінфраструктуридоручено внести зміни до державних цільових, галузевих та регіональних програм, спрямованих на розвиток торгівлі, виробничої кооперації та обмін технологіями з державами -членами СНД зметою збереження робочих місць та вирішення інших соціальних питань на основі підвищення економічної стійкості держави.

21 листопада 2013 року

Урядом України прийнято розпорядження «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 508» та Постанову «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 р. № 937».

Метою прийняття розпорядження та постанови є належне забезпечення прав усиновлених іноземцями дітей-громадян України у державах, де перебуває найбільша кількість усиновлених українських дітей, а також створення належних умов для виконання статті 25 Конституції України щодо гарантування державою піклування та захисту своїм громадянам, які перебувають за її межами.

Функції ведення обліку та здійснення нагляду за дотриманням прав українських дітей, усиновлених іноземцями, до досягнення ними 18 років покладено на Міністерство закордонних справ України та його консульську службу.

Ухвалення Кабінетом Міністрів України цих нормативно-правових актів дозволить збільшити кількість посад центрального апарату Міністерства закордонних справ України, згаданих дипломатичних установ та Посольства України в Російській Федерації (яким забезпечується діяльність Представника Уряду України при Євразійській економічній комісії), що сприятиме ефективному виконанню консульської роботи по забезпеченню захисту прав та інтересів усиновлених українських дітей.

27 листопада 2013 року

На засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження про подання на ратифікацію Верховною Радою України Угоди про точку стику державних кордонів України, Республіки Білорусь і Республіки Польща.

Міжурядову Угоду було підписано 14 березня 2013 року в м. Луцьку. Її від імені Уряду України підписав Голова Державної прикордонної служби Литвин Микола Михайлович.

Угодою визначено координати точки стику державних кордонів України, Республіки Білорусь і Республіки Польща, а на місцевості вона буде позначена прикордонним знаком «Буг». Угодою також передбачається утворення Спільної українсько-білорусько-польської комісії, яка здійснить позначення на місцевості відповідної точки стику, підготує і підпише демаркаційні документи.

Угода набирає чинності з дати отримання останньої ноти, що підтверджує виконання кожною зі Сторін необхідних внутрішньодержавних процедур.

З метою подання Угоди на ратифікацію Верховною Радою України Адміністрацією Держприкордонслужби було розроблено відповідний проект Закону України.

4 грудня 2013 року

Кабінет Міністрів України затвердив План заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції на 2013-2014 роки. Відповідне розпорядження Уряд прийняв на засіданні 4 грудня 2013 року.

Як повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, документ розроблений Держінформнауки з метою забезпечення реалізації Закону України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» від 16 жовтня 2012 року.

Крім того, Держінформнауки разом із Міністерством освіти і науки та національною академією науки до квітня 2014 року повинні опрацювати питання створення проблемної (ключової) лабораторії фундаментальних наукових досліджень у сфері інформаційних технологій. У ці ж строки будуть напрацьовані пропозиції щодо удосконалення підготовки фахівців для індустрії програмної продукції.

Згідно з Планом заходів передбачається робота над пілотними проектами з організації державно-приватного партнерства у сфері освіти з питань інформаційних технологій. Над цим питанням Держінформнауки, Мінеконормрозвитку та відповідні профільні асоціації працюватимуть упродовж наступного року — до грудня.

Крім того, планується проведення бізнес-форумів і виставок з питань розроблення програмного забезпечення за кордоном та в Україні.

4 грудня 2013 року

Уряд вніс зміни до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 4 грудня 2013 року.

Цим нормативно-правовим актом передбачено виділення коштів на будівництво, реконструкцію, проведення ремонту, оснащення обладнанням та засобами зв'язку амбулаторій загальної практики – сімейної медицини для надання первинної медичної допомоги на селі, а також для дотримання принципу доступності медичного обслуговування населення та досягнення нормативів відповідно до наказу МОЗ України.

Для ефективнішого використання коштів передбачена зміна джерела фінансування з держбюджету на субвенцію місцевим бюджетам. Сума субвенцій в 2014 – 2015 роках складе 1882,6 млн. гривень.

Постанову розроблено МОЗ України на виконання доручення Кабінету Міністрів та Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Президентської програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» з метою розвитку первинної медичної допомоги у сільській місцевості.

Проект постанови на засіданні Уряду представляв Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур.

4 грудня 2013 року

Уряд прийняв розпорядження «Про підписання Імплементаційного протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб». Цей документ розроблено Державною міграційною службою відповідно до вимог Закону України «Про міжнародні договори України» на виконання пункту 1 статті 16 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб, якою визначено, що Україна та держава-член Європейського Співтовариства можуть складати імплементаційні протоколи, які містять положення стосовно практичної реалізації Угоди.

Розпорядженням схвалено проект Імплементаційного протоколу, розробленого українською та естонською сторонами, а також надано повноваження на підписання зазначеного Імплементаційного протоколу Голові Державної міграційної служби Миколі Ковальчуку.

Підписання Імплементаційного протоколу необхідне для вжиття подальших заходів щодо посилення двостороннього міжнародного співробітництва у сфері протидії нелегальній міграції, а також створення правових підстави та визначення порядку здійснення реадмісії осіб між Україною та Естонською Республікою.

Крім того, Імплементаційним протоколом визначено компетентні органи, що будуть здійснювати реадмісію осіб, пункти пропуску через державний кордон України, у яких буде здійснюватися приймання-передавання осіб, а також порядок подання та виконання запитів про реадмісію компетентними органами обох держав.

4 грудня 2013 року

Уряд схвалив проект Указу Президента України «Про Всеукраїнський творчий звіт майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва України», розроблений Міністерством культури  України.

Впродовж 2014 року у кожній області відбудуться заходи, на яких зможуть показати свої таланти професіонали та аматори в усіх видах академічного, традиційного народного та сучасного мистецтв.