Суд

29 листопада 2013 року

Суд оголосив вирок у "врадіївській справі"

 Первомайський міський районний суд Миколаївської області оголосив рішення у справі про побиття і згвалтування 29-річної жительки Врадіївки Ірини Крашкової.

Зокрема, Є.Дрижак отримав покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років із конфіскацією всього майна, Д.Поліщук – також отримав строк 15 років із конфіскацією всього майна, а С.Рабіненко — 11 років із конфіскацією майна.

Крім того, Є.Дрижак та Д.Поліщук втратили офіцерські звання.

Також, за повідомленням, колишньому заступнику начальника Врадіївського райвідділу міліції Михайла Кудринського оголосили вирок у вигляді 5 років ув’язнення. Також його позбавити офіцерського звання.

Крім того, суд постановив стягнути з Є.Дрижак та Д.Поліщука по 150 тис. грн., а з С.Рабіненка – 100 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди на користь І.Крашкової.

Нагадаємо, 21 листопада прокурор Наталія Висоцька, яка представляє державне обвинувачення у "врадіївській справі", наголосила, що прокуратура просить Первомайський міський районний суд Миколаївської області засудити обвинувачених у справі на строки від 5 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зокрема, обвинувачення просило для Євгена Дрижака покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років із конфіскацією всього майна, позбавлення спеціального звання ”капітан” і штрафу в сумі 17 тис. грн, для Дмитра Поліщука — 15 років ув’язнення з конфіскацією майна і позбавлення спеціального звання ”лейтенант”, а для єгеря Сергія Рабіненка — 10 років із конфіскацією майна.

Крім того, для колишнього заступника начальника Врадіївського райвідділу міліції Михайла Кудринського просили призначити покарання у вигляді 5 років ув’язнення, а також позбавити його звання ”майор” і оштрафувати на 17 тис. грн.

Нагадаємо, судові засідання у “Врадіївській справі” почалися 8 жовтня. Як відомо, у ніч на 27 червня 29-річну мешканку Врадіївки Крашкову знайшли на вулиці без одягу з ознаками насильства. За підозрою в здійсненні зґвалтування, розбійного нападу і завданні тяжких тілесних ушкоджень було затримано лейтенанта міліції Дмитра Поліщука, єгеря Сергія Рабиненка та капітана міліції Євгена Дрижака. Пізніше дії підозрюваних було перекваліфіковано з ч.1 ст.121 Кримінального кодексу України на ч.2 ст.15, п.п 4,6,9,12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України, а саме вчинення закінченого замаху на умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю, з корисливих мотивів, з метою приховати інший злочин, за попередньою змовою групою осіб.

29 листопада 2013 року

Суд розпочав процедуру банкрутства холдингу "Бліц-Інформ"

Господарський суд Києва розпочав банкрутство столичного приватного акціонерного товариства "Бліц-Інформ".

Наразі, за повідомленням, вже введено мораторій на задоволення вимог кредиторів з моменту початку справи про банкрутство. Крім того, розпорядником майна призначено арбітражного управляючого Олександра Хоменка.

Нагадаємо, "Бліц-Інформ" був утворений у грудні 1992 року як закрите акціонерне товариство "Холдингова компанія "Бліц-Інформ". До холдингу входять видавництво "Бліц-Інформ" (щотижневик "Бізнес", журнал "Наталі", видання "Бухгалтерія", видання "Бізнес. Прайс-Листи"), друкарня "Бліц-Принт" та завод з виробництва картонної упаковки "Бліц-Пак" і цех з виробництва м'якої упаковки "Бліц-Флекс".

4 грудня 2013 року

Колишнього Гендиректора "Аеросвіту" судять

Прокуратура Київської області направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Генерального директора ПрАТ "Авіакомпанія "Аеросвіт", через те, що він безпідставно не виплачував заробітну плату, повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.

Генеральний директор приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія "Аеросвіт" безпідставно, умисно, не виплачував працівникам заробітну плату. Внаслідок цього 2696 працівників авіакомпанії не отримали заробітну плату за грудень 2012 року та січень 2013 року. Сума заборгованості склала понад 54 млн 740 тис грн.

Під час досудового розслідування cудом йому обрано запобіжний захід у вигляді застави.

Матеріали кримінального провадження на підставі обвинувального акта щодо колишнього Генерального директора наразі перебувають на розгляді у суді першої інстанції.

4 грудня 2013 року

Столичний суд дозволив будівництво в Десятинному провулку

Вищий господарський суд України дозволив будівництво в Десятинному провулку 3-5 в Києві. Про це йдеться в постанові суду від 20 листопада 2013 р. (справа № 910/2475/13).

"Касаційні скарги заступника прокурора міста Києва та Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Десятинка" залишити без задоволення. Постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 серпня 2013 р. по справі № 910/2475/13 господарського суду міста Києва залишити без змін", — йдеться в постанові.

Таким чином, суд відмовився забрати в Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) земельну ділянку площею 1 713 тис. кв. м в Десятинному провулку в Києв.

Нагадаємо, Київрада передала земельну ділянку УПЦКП для експлуатації та обслуговування будівель у Десятинному провулку. В ніч з 29 на 30 листопада минулого року старі будинки були зруйновані та розпочалось будівництво.

Як повідомила адвокат мешканців Марина Соловйова, під будинками на Десятинному провулку, 3-5 знаходився фундамент палацу Князя Володимира. Також Десятинний провулок належить до так званих особливо цінних земель. Дана територія має 6 охоронних статусів.

1 лютого було скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт УПЦКП. 6 лютого УПЦКП звернулась до Окружного суду з позовом скасувати наказ про заборону будівництва. 21 березня Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив в задоволенні позову.

24 липня міністр культури України Леонід Новохатько наголошував, що зв’язався з виконавцем робіт на Десятинному провулку та заборонив продовжувати будівництво.

5 грудня 2013 року

Суд заборонив активістам блокувати Кабмін

Мітингувальникам під Кабінетом Міністрів судовий виконавець зачитав рішення суду про заборону блокування будівлі уряду.

 Згідно судового рішення Шевченківського районного суду, київському осередку об’єднання “Батьківщина” та будь-яким іншим особам заборонено блокувати будівлю уряду.

Рішення підлягає апеляції, однак не припиняє дії під час її розгляду.

Як пояснила прес-секретар столичної міліції Ольга Білик, рішення повинно бути виконано протягом п’яти діб.

Якщо після цієї дати воно не буде виконано, то судовий виконавець прийме відповідне рішення в межах чинного законодавства, а міліція на їх вимогу забезпечить правопорядок.

Незважаючи на це, активісти заявили, що вони не блокують будівлю уряду, а влаштували громадську приймальню народних депутатів І.Швайки та І.Шабія, тому звідти не підуть.

Наразі під Кабміном знаходиться близько тисячі осіб. В руках вони тримають прапори ВО “Свободи” та національні прапори.

Крім того, вони вивісили на флагштоки під Кабміном та червоно-чорний прапор.

Нагадаємо, сьогодні колона мітингувальників з Майдану незалежності у кількості 300 чоловік перекрила вхід до будинку Кабінету міністрів.

Як відомо, раніше опозиція оголосила про початок блокування усього адміністративного кварталу Києва, де знаходиться Верховна Рада, Кабмін та Адміністрація Президента.

6 грудня 2013 року

Суд забрав у агрофірми А.Корнацького землі через які влітку виникло протистояння

Одеський апеляційний суд залишив без задоволення скаргу від імені матері Аркадія Корнацького щодо землі, якою він користувався протягом багатьох років у селі Чаусове-2.

Скарга була подана від імені його матері, Клавдії Корнацької. Позивачка не згодна з передачею близько 1500 га землі в селі Чаусове-2 до фонду держави — у так звані землі запасу. Йдеться про ті самі землі, через які влітку цього року було спровоковано збройне протистояння.

Земля була переведена в землі запасу на підставі двох розпоряджень Первомайської райдержадміністрації. Ці розпорядження, в свою чергу, були видані після набрання чинності рішень судів про визнання недійсним держакту на право власності на землю, який А.Корнацький оформив незаконно, причому на своїх батьків, щоб піти від персональної відповідальності. Із земель запасу вказану земельну ділянку у вигляді паїв було роздано працівникам бюджетної сфери Первомайського району. Трохи пізніше вони здали свої паї в оренду підприємству “Партнер-Агро”.

6 грудня 2013 року

Судове засідання у справі ЄЕСУ знову перенесли.

Суд продовжить засідання 27 грудня о 10.00.

Рішення перенести судове засідання прийняте у зв’язку з відсутністю підсудної Юлії Тимошенко.

Як відомо, справа ЄЕСУ була порушена у жовтні 2011 року за замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов’язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ у розмірі 405 млн 500 тис дол., або 3 млрд 233 млн 254 тис 250 грн, тобто Ю.Тимошенко висунуто звинувачення у скоєнні злочину за ч.2 ст.15 та ч.5 ст.191 КК.