Президент

18 листопада 2013 року
У присутності Президентів України та Азербайджану підписано двосторонні документи

Президент України Віктор Янукович та Президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв підписали Протокол четвертого засідання Ради Президентів України та Азербайджанської Республіки, в якому зафіксовані результати обговорення основних питань порядку денного українсько-азербайджанських двосторонніх відносин, зокрема стану та перспектив розвитку політичного діалогу, співробітництва в торговельно-економічній, паливно-енергетичній сферах, а також досягнуті за результатами засідання Ради Президентів домовленості.

Крім того, у присутності Глав держав були підписані двосторонні документи.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в сфері захисту і карантину рослин покликана сприяти розвитку взаємовигідного співробітництва сторін у сфері карантину та захисту рослин, забезпеченню координації державних фітосанітарних заходів, наданню взаємної допомоги у цій сфері, а також обміну правилами і положеннями, що регулюють на території Сторін відповідні карантинні заходи.

План проведення консультацій з актуальних питань двостороннього та багатостороннього співробітництва між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Азербайджанської Республіки містить перелік заходів між Україною та Азербайджанською Республікою на період 2014-2015 років, реалізація яких сприятиме подальшому розвитку та поглибленню взаємовигідного співробітництва у двосторонньому й багатосторонньому форматах у всіх сферах українсько-азербайджанської взаємодії.

Протокол між Рівненською обласною державною адміністрацією України та виконавчою владою Габалінського району Азербайджанської Республіки про співробітництво в економічній та соціально-культурній галузях спрямований на розвиток співпраці між підприємствами, науковими та освітніми установами, державними та приватними організаціями відповідних регіонів у сферах промисловості, торгівлі, сільського господарства, транспорту, науки і техніки, освіти, туризму і спорту, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Договір про співробітництво між Інститутом культурології Національної академії мистецтв України та Науково-методичним центром з культурознавства Міністерства культури і туризму Азербайджанської Республіки сприятиме розвитку співпраці між науково-дослідними центрами України та Азербайджану в академічній та культурній сферах із метою здійснення наукових розробок, обміну інформацією, проведення науково-методичних та культурно-інформаційних заходів.

21 листопада 2013 року
У рамках українсько-австрійського ділового форуму відбулося підписання двосторонніх документів

У Відні в рамках українсько-австрійського ділового форуму в присутності Президента України Віктора Януковича та Федерального президента Австрії Гайнца Фішера відбулося підписання двосторонніх документів.

Угода між Міністерством інфраструктури України та Федеральним міністерством транспорту, інновацій та технологій Республіки Австрія про міжнародні комбіновані перевезення дозволить створити правову основу для налагодження двостороннього співробітництва у сфері комбінованих перевезень між двома країнами.

Протокол про наміри між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України та компанією «Доппельмайр Зайльбанен ГмбХ» дозволить створити сприятливі умови для реалізації національного проекту зі створення спортивно-туристичної інфраструктури за рахунок залучення досвіду іноземної компанії, яка неодноразово брала участь у підготовці та проведенні Олімпійських ігор в інших країнах.

22 листопада 2013 року
Президент підписав Указ «Про заходи щодо відзначення 400-річчя заснування Мгарського монастиря»

Указ Президента України Віктора Януковича «Про заходи щодо відзначення 400-річчя заснування Мгарського монастиря» підписано на підтримку ініціативи предстоятеля Української православної церкви митрополита Київського і всієї України Володимира.

Згідно з Указом, Кабінету Міністрів України разом із Полтавською обласною державною адміністрацією доручено опрацювати питання щодо здійснення протягом 2014-2019 років заходів зі збереження, ремонту, реставрації та реабілітації споруд та об'єктів, розташованих на території та землях Мгарського монастиря.

У свою чергу, Міністерство культури України разом із Полтавською обласною державною адміністрацією зобов'язані організувати і провести урочисті заходи з нагоди 400-річчя заснування Мгарського монастиря.

Держкомтелерадіо має забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, присвячених 400-річчю заснування Мгарського монастиря.

довідка

Мгарський монастир було засновано в 1619 році митрополитом Ісаєю Копинським (тоді ігуменом Густинським і Підгорським). Цей монастир завжди відігравав провідну роль в духовному житті України. У 1622 році в стінах монастиря було створено братство, яке активно протистояло окатоличенню лівобережних українців.

На території монастиря поховані Константинопольський Патріарх Серафим, Київський митрополит Йосиф, архієпископ Тобольський Амвросій (Келембет), а також єпископ Полтавський.

Неподалік від монастиря, на його землях, знаходиться встановлений за ініціативи Українського фонду культури один із перших пам'ятників жертвам Голодомору «Курган скорботи». Крім того, Указ Президента передбачає реставрацію та впорядкування цього пам'ятника, а також благоустрій прилеглої території.

5 грудня 2013 року
У Пекіні підписано низку українсько-китайських документів

Президент України Віктор Янукович та Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін у Пекіні підписали Договір про дружбу і співробітництво між Україною і КНР. Договір є ключовим політичним документом та відображає основні засади та принципи розвитку українсько-китайських відносин стратегічного партнерства і співробітництва як на двосторонній основі, так і в рамках багатосторонніх механізмів, а також містить перелік пріоритетних сфер розбудови практичної співпраці.

Глави держав також підписали Спільну декларацію України і Китайської Народної Республіки про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства. Декларація відображає досягнуті сторонами основні домовленості стосовно подальшого розвитку співробітництва. Зокрема, йдеться про розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм, активізацію міждержавного політичного діалогу на вищому рівні, підтвердження позицій двох країн з найбільш актуальних питань міжнародного життя. Крім того, у документі зафіксовано факт затвердження Главами двох держав Програми розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР на 2014-2018 роки.

Крім того, у присутності Глав держав підписані двосторонні документи.

Міжурядова угода про економіко-технічну співпрацю.

Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР. 

Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР. 

Меморандум щодо взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та Державною адміністрацією КНР з традиційної медицини щодо співробітництва в галузі традиційної китайської медицини. 

Договір про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE) .

Рамковий контракт на виконання проекту будівництва об’єктів блоку №11 ПАТ «Шахтоуправління «Покровське».

Рамкова угода про реалізацію проектів у галузі відновлюваної енергетики між ТОВ «Грінтек Енержі», Китайською Національною групою корпорацій будівельних матеріалів та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE).

Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством України з туризму та курортів та Національною туристичною адміністрацією КНР про сприяння груповим туристичним поїздкам китайських туристів до України 

Також під час 2-го українсько-китайського бізнес-форуму було підписано двосторонні документи.

Угода про співробітництво між Українським союзом промисловців і підприємців та Китайською асоціацією міжнародних підрядників. 

Меморандум щодо співробітництва у сфері розробки, виробництва та технічного обслуговування авіаційної техніки.

Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці зі створення рухомого складу в рамках національного проекту «Повітряний експрес» між Китайською національною корпорацією машинної індустрії, Державним підприємством «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших національних інфраструктурних об’єктів Київського регіону» та ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». 

Контракт між ПАТ «Ніжинський жиркомбінат» та «Сіночем Гуандонг Ко. ЛТД».

Меморандум між українською компанією «Київгідроінвест» та китайською компанією BICIM щодо будівництва глибоководного порту в Криму.