ПРОФЕСІЙНА ЮРИДИЧНА ПІДТРИМКА — ЗАПОРУКА УСПІХУ БУДЬ-ЯКОГО БІЗНЕСУ

У сучасному світі склалося так, що якість бізнесу нерозривно пов'язане з ступенем якості юридичного супроводу, навіть не дивлячись на те, что відношення до юриспруденції України, як складової законного вирішення справи, в нашій країні, нажаль, все частіше ставиться під загрозу. В той же час, кожен день учасникам бізнес-процесів необхідно вирішувати чималу кільксть завдань, вони стикаються з різними ризиками, і щоб уникнути цих ризиків або звести їх до мінімуму,  а також зробити свою господарську діяльність максимально ефективною і прибутковою, необхідно зважати на всі тонкощі застосування норм чинного законодавства. Для вирішення саме таких завдань необхідно використовувати послуги висококваліфікованих фахівців в юридичній сфері, а особливо якщо юристи мають галузеву спеціалізацію з тривалим досвідом роботи.

Окрім питань, які потребують знань господарського та цивільного права, а таких питань в повсякденній діяльності будь якого господарюючого суб’єкта чимала кількість та в яких має досвід майже кожний практикуючий юрист, є такі справи, вирішення яких необхідно доручати певним вузькоспеціалізованим фахівцям з тривалим досвідом роботи.

Захист бізнесу в мережі Інтернет

Так наприклад, все частіше набуває популярності справи про захист інтересів великих підприємств, з приводу порушення їх прав на репутацію, ім’я, торговельну марку  в Інтернеті. Адже з кожним часом, Інтернет простір все більше займає нішу позіціювання бізнесу з цілю пропонування до продажу, просування своїх товарів та послуг. Така тенденція також, нажаль, відображається і на збільшенні недобросовістних осіб, які намагаються або завдати шкоду репутації компанії шляхом створення подібних веб-сайтів або зареєструвати на своє ім'я доменне ім'я, яке ідентічне з чужою торговельною маркою і таким чином одержати певні переваги в безмежному просторі інформації.

З нашої практики прикладом, можна назвати судову справу, в якій вдалося захистити інтереси і відібрати у правопорушників доменне ім’я, яке складалось з WWW.AAAA.COM.UA, де АААА — була відома в Україні та інших країнах світу торговельна марка, виробника лако-красочної продукції, оскільки правопорушники активно з цілю нанести шкоду компанії, розміщали не достовірну інформаціїю на своєму сайті, пропонували до продажу ті самі товари, але за нижчою ціною, тим самим вводячи в оману споживача, який мав намір звернутись до сайту саме дійсного виробника.

undefined

Щоб уникнути, таких правопорушень, необхідно завчастно з фахівцями будувати стратегію забезпечення юридично-значимих дій позіціювання компаніїї, перед виходом в безмежний інформативний простір.

Визнання бренду добревідомим —збільшення вартості, як нематеріального активу.

Ще одним із цікавих справ, на які все частіше звертають увагу власники бізнесу, є визнання торгової марки добре відомою на всій теріторії України. Це додатковий правовий механізм, який надає певні переваги та значно підвищує статус торгової марки порявняно з іншими. Так, набуття статусусу добре відомої торгової марки значно підвищує її вартість, як нематеріального активу. Факт добревідомості торгової марки свідчить про визнання стійких асоціативних зв'язків між певним позначенням, виробником послуги (товару) і якістю послуги (товару). На сьгодні в Україні такий статус одержали, зокрема, такі відомі бренди, як 

та багато інших.  Слід пам’ятати, що процедура торгової марки добре відомою має певний ряд особливостей і за для ефектвного результату бажано звертатися до спеціалістів з досвідом роботи.

Медицина — як бізнес

Не зважаючи на те, що ми звикли сприймати вітчизняну медицину, як щось безкоштовне і здебільшого те, що відноситься до прерогативи держави, приватна медицина, як вид бізнесу з кожним роком набирає обертів. 

В країну приходять іноземні інвестори, що зацікавлені створенням нових приватних клінік, або копівлею існуючих. 

Якщо говорити про діяльність будь-якого підприємства, основною спеціалізацією якого є надання медичних послуг, то окрім повсякденних загальних господарських питань, вона пов’язана з великими ризиками. Адже мова йде про найцінніше що є у кожної людини, в даному випадку пацієнта — здоров’я та життя. І як свідчить практика, попередити настання можливих ризиків та негативних наслідків, в тому числі що пов’язані із фінансовими втратами, в більшості випадків допомагає грамотна правова робота фахового юриста. Саме побудова, належний правовий супровід і оформлення всіх бізнес процесів в лікувальному закладі, при якому враховуються всі тонкощі і особливості чинного законодавства в цій галузі, зводить до мінімуму, зокрема, можливі фінансові втрати, які можуть бути понесені в результаті судових процесів у так званих “медичних” справах. Як правило суми позовів пацієнтів до приватних лікувальних обчилюються сотнями тисяч гривень і є непоодинокі випадки задоволення таких вимог пацієнтів.  Та не завжди виплата такого відшкодування лікувальним закладом пацієнту пов’язана із реальною протиправністю в діях лікаря або неякісною медичною допомогою. Як свідчить практика, дуже часто приватна клініка несе чималі збитки через неналежне оформлення документів, що супроводжують процес лікування або ж помилки при  правовому супроводі судового процесу, пов’язані із поганим орієнтуванням представника в специфіці “медичних” справ.

Так званий «універсальний» юрист не завжди може в повній мірі врахувати специфіку «медичного» спору, адже вчора він приймав участь в справі пов’язної з ДТП, сьогодні в спорі щодо земельної ділянки, а завтра юрист візьметься за представництво лікувального закладу в спорі про компенсацію шкоди внаслідок лікарської помилки. Така різноплановість справ безумовно не дасть змоги юристу прийняти до уваги всі особливості медичних правовідносин і належним чином представити інтереси лікувального закладу. Задля цього з метою мінімізації юридичних проблем і максимально ефективного вирішення будь-яких правових питань, що виникають в галузі медицини доцільним є залучення професійного юриста, експерта галузі медицини. Такому юристу не має потреби витрачати час на вивчення специфіки питання, він знає які «підводні камені» і на якому етапі медичної діяльності вони загрожують клієнту.

Бюджет не кожної компанії дозволяє мати у своєму штаті кваліфікованого юриста, але на сьогоднішній день є гідна альтернатива — правовий супровід бізнесу аутсорсінговою компанією. Юридична компанія з досвідом роботи та гарною репутацією, маючи в своєму штаті вузькопрофільних фахівців в різних галузях права, вирішить всі питання юридичного характеру в тому чи іншому напрямку діяльності. Юридичний супровід дозволяє керівникам підприємств, бути впевненим у правомірності дій, що ним вчиняються, легітимності укладених договорів, здійснюваних угод, і це дозволяє компанії бути максимально юридично захищеною. 

Сисоєнко Ірина Володимирівна
Партнер Юридичної компанії "Бабич Сисоєнко і партнери" адвокат, патентний повіренний

Бабич Олена Іванівна
Партнер Юридичної компанії "Бабич Сисоєнко і партнери" адвокат