Народ

27 листопада 2013 року

Більшість українців не довіряють жодній із політичних партій України

Дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) показало, що українці не довіряють жодній із політичних партій України.

У опитуваних запитали, чи голосували б вони, і за які політичні партії (блоки) у разі, якщо б цими вихідними відбулися вибори до Верховної Ради?

Дослідження показало, що більшість (21%) не брали б участі у виборах.

Невизначений статус мали 20% українців, 16,2% віддали б свій голос за Партію Регіонів, 13,7% — за "УДАР" Вiталiя Кличка, 10% — за "Батьківщину", 5,1% — за "Свободу", 3,8% — за іншу партію, 0,7% — за радикальну партію Олега Ляшка.

29 листопада 2013 року

12% українців скаржаться, що їм не вистачає грошей на їжу — опитування

12% українців повідомили, що їм не вистачає грошей навіть на їжу. Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Українці пов'язують рівень матеріального добробуту із самооцінкою здоров‘я. Очевидно, вищий рівень добробуту забезпечує кращі можливості для турботи про власне здоров‘я, хоча, як кажуть, здоров‘я купити неможливо.

Отже, опитування показало, що 12% українців повідомили, що їм не вистачає грошей навіть на їжу, 29% сказали, що вистачає грошей на їжу, але купувати одяг чи взуття вже складно, 50% розповіли, що їм вистачає грошей на їжу, одяг, і вони можуть щось відкладати, але цього недостатньо для покупки таких речей як, наприклад, холодильник чи телевізор, 60% українців заявили, що можуть купувати деякі дорогі речі (як, наприклад, телевізор чи холодильник), але не можуть собі дозволити все, що хочуть.

2 грудня 2013 року

60% українців пишаються своєю роботою — дослідження

Тільки 3 із 1000 працівників сучасних офісів лояльні до свого роботодавця на 100%. І хоча в умовах кризи зарплата для "білих комірців" вийшла на перший план, свою роботу люблять зазвичай не за гроші. Своє позитивне ставлення до компанії-роботодавця більшість транслює рідним, близьким і друзям. Про це свідчить дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна. 

78% українських офісних працівників готові особисто захищати інтереси й репутацію компанії перед ким завгодно, 69% — рекомендують послуги або продукти своїм знайомим, а 64% поширюють інформацію про корпоративні заходи серед друзів. Більше того, майже 60% опитаних пишаються тим, що є частиною компанії, а кожен другий навіть якоюсь мірою виконує роль HR-спеціаліста, рекомендуючи компанію знайомим як хорошого роботодавця. Причому кожен третій співробітник примудряється "піарити" роботодавця по всіх напрямках.

Двоє із трьох офісних співробітників вважають керівників компанії лідерами та ентузіастами своєї справи. 70% опитаних довіряють рішенням свого безпосереднього керівника, майже 80% — професіоналізму колег, до яких вони можуть звернутися за порадою. Офісні співробітники — люди комунікабельні: дві третини не обмежують своє спілкування стінами відділу. Крім цього, більшість опитаних (86%) стверджує, що для них важливіше донести до керівництва реальний стан справ, ніж показати все у вигідному для себе світлі. Але одночасно бути чесним, комунікабельним і прислухатися до думки колег та керівництва виявилося посильним завданням тільки для 30% працівників офісів.

Схоже, що в багатьох українських роботодавців існує проблема з тим, щоби пояснити працівникам, що саме від них вимагається. Опитані заявляють: вони не завжди розуміють критерії оцінки своєї роботи. Чому саме керівник задоволений або не задоволений їх роботою, можуть визначити тільки 62% офісних працівників. А менше половини вважають цю оцінку справедливою.

Ще менша кількість співробітників може похвалитися тим, що має можливості для навчання і професійного розвитку в межах компанії. І тільки 28% респондентів вважають, що їхнє кар’єрне зростання в компанії залежить від ефективності роботи, а це точно не сприяє робочій активності.

4 грудня 2013 року

175 тис. українців вже вакцинувались від грипу

Наразі кількість щеплених від грипу та ГРВІ українців становить понад 175 тис. осіб. Відповідну інформацію оприлюднив Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу "Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ.

Загальна кількість вакцинованих проти грипу склала 175 тис. 281 особу. За минулий тиждень щеплено проти грипу 21 тис. 739 осіб. Серед щеплених осіб проти грипу, кількість дітей до 17 років становить 17,0 %.

Нагадаємо, за даними ВООЗ, саме вакцинація визнана найкращим методом захисту від грипу. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти — щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

Як повідомлялось раніше, в цьому році на території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

5 грудня 2013 року

Українці опинились у хвості рейтингу доброзичливості поляків стосовно націй

Як свідчать дані опитування, проведеного Інститутом суспільних справ у Польщі, лише чверть поляків ставляться до українців, як до нації, прихильно. Це набагато менший відсоток, ніж, наприклад, стосовно росіян чи білорусів з посиланням на видання Rzeczpospolitа.

Найбільшу прихильність поляків заслужили словаки (59 відсотків), голандці (58%), французи і чехи (57%).

Як стверджує експерт Агнєшка Лада, такий високий відсоток доброзичливості серед поляків ці нації отримали завдяки тому, що населення Польщі  не має ніяких негативних конотацій щодо них.

"Немає історичних проблем і конфліктів. Заольз'є (спірна територія між Чехією і Польщею у 20 ст. — Ред.) не грає істотну роль в суспільній свідомості", — пояснила експерт.

До білорусів прихильно ставиться 36% поляків, а до росіян — 35.

І всього лише чверть опитаних висловили свою доброзичливість стосовно українців. За словами А.Лада, це пов'язано перш за все з різаниною польського населення, зробленою українськими націоналістами на Волині, яка все ще викликає емоції у поляків.

6 грудня 2013 року

Серед українців посилився попит на житло бізнес-класу

У листопаді серед українців зріс попит на житло бізнес-класу. Про це сказала генеральний директор одного з найбільших столичних агентств нерухомості Ірина Луханіна.

І.Луханіна зазначила, що у листопаді відзначився найвищий за 2013 рік відсоток угод із житлом, вартістю 200-300 тис. доларів.

“За нашими спостереженнями це відбулося за рахунок часткової міграції в цей сегмент покупців з більш високої і більш низької цінових категорій. Був відзначений інтерес покупців до якісних двокімнатних квартир у сучасних будинках і житлових комплексах у центральних районах столиці, які активно представлені в ціновій категорії 200-300 тис. доларів”, — зазначила Ірина Луханіна.

При цьому вона зазначила, що досить активним з точки зору попиту на житло бізнес-класу має бути грудень.

Нагадаємо, згідно з результатами соціологічного дослідження, 97% осіб, які розглядають можливість придбання найближчим часом власного житла, обирають інвестування у нерухомість на початку будівництва. Разом з цим, 71% опитаних вважають найбільш надійним забудовником ХК “Київміськбуд”.

7 грудня 2013 року

Євромайдан України мітінгувати

Уже два тижні тисячі людей попри несприятливу погоду відстоюють на Євромайдані у центрі Києва право на своє європейське майбутнє. Незважаючи на деяку неорганізованість опозиції у своїх революційних планах дій, пересічні люди на майдані достатньо добре самоорганізовуються. Журналісти, які вже другий тиждень чергують на Євромайдані, спростерігають за тим, як вирує життя євромайдавців у столиці.

Ранок мітингувальників на площі Незалежності традиційно розпочинається з Гімну України, який виконується щогодини.

Продовжуються також виступи громадських та політичних діячів. Мітингувальники слухають музику, танцюють, аби зігрітися.

Ситуація та атмосфера на території Майдану, де перебувають мітингувальники, спокійна. 

Нагадаємо, в Києві та інших містах України вже більше тривають акції громадських активістів та опозиції під загальною назвою Євромайдан, котрі були спровоковані рішенням уряду про призупинення євроінтеграції від 21 листопада.

Як відомо, після того, як в ніч з 29 на 30 листопада бійці спецзагону міліції “Беркут” жорстоко розігнали мирну акцію протесту на майдані Незалежності, громадянські акції Євромайдану переросли в політичний протест. Опозиція закликала людей на Майдан і оголосила про загальнонаціональний страйк. Серед основних вимог опозиції відставка уряду М.Азарова, а також дострокові президентські та парламентські вибори.