Уряд

11 жовтня 2013 року

Уряд підтримав удосконалення системи соціального супроводу сімей, які опинилися у скрутній ситуації

Уряд внормував діяльність фахівців із соціальної роботи. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська. За її словами, цьому сприятиме підтриманий Урядом законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах».

Серед основних проблем в організації соціального супроводу, за словами Наталії Королевської, є законодавча невизначеність відповідального органу за організацію такої роботи. Через це центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які фактично здійснюють цю роботу, не можуть забезпечити ефективну взаємодію та координацію усіх установ соціальної сфери. «Така ситуація негативно позначається на якості соціального супроводу сім’ї. Тому ми запропонували закріпити за центрами соціальних служб і фахівцями із соціальної роботи безпосередньо здійснення соціальної роботи. Крім того, такі фахівці працюватимуть з усіма сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини, а не тільки з сім’ями, які мають дітей. Усі ці кроки допоможуть реалізувати Соціальні ініціативи Президента, в рамках яких визначено нові підходи до підтримки сімей», - сказала вона.

Наталія Королевська висловила сподівання, що цей законопроект буде у стислі терміни розглянутий Верховною Радою, оскільки від нього залежить якість надання соціальної підтримки сім’ям у скрутній ситуації.

18 жовтня 2013 року

Уряд ухвалив Стратегію розвитку агросектору до 2020 року

17 жовтня 2013 року Уряд без змін ухвалив Стратегію розвитку аграрного сектору економіки наперіод до 2020 року. Цей документ передбачає вирішення проблем не лише економічного характеру,але й соціального. Так, у Стратегії приділяється велика увага розвитку кооперативного руху тапоступовому зростанню доходів сільських жителів. Окрім цього, держава всіляко сприятиме доступудрібних і середніх сільгоспвиробників до організованого аграрного ринку. 

17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України була ухвалена Стратегія розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року. Представляв документ, згідно з яким розвиватиметьсявітчизняний АПК, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. 16 жовтня очільниквідомства вже встиг презентувати Стратегію Президентові України Віктору Януковичу на засіданніРади регіонів.

Ухвалена Стратегія передбачає створення умов для нарощування притоку інвестицій, розвиткуплемінної та насіннєвої справи, технологічного переоснащення галузі, в тому числі завдякивпровадженню лізингових програм. Також документ передбачає відновлення систем зрошення наПівдні.

Окрім цього, одним із основних завдань Стратегії є сприяння малим і середнімсільгоспвиробникам. Держава надасть аграріям доступ до дешевих фінансових ресурсів, а такождопоможе вийти на організований аграрний ринок. Також Уряд всебічно підтримуватиме всі формикооперації на селі.

24 жовтня 2013 року

Уряд ухвалив проект Кодексу України про надра

На засіданні Кабінету Міністрів України був схвалений проект Кодексу України про надра (нова редакція), розроблений Міністерством екології та природних ресурсів спільно з Держгеонадрами на виконання підпункту 107.1 пункту 107 Національного Плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187.

Основною новелою проекту є запровадження принципу “єдиного вікна” та введення в цивільний обіг прав на користування надрами, що надасть можливість відчужувати права на користування надрами, передавати у заставу чи як внесок у спільну діяльність.

Крім того, новаціями проекту Кодексу про надра (у новій редакції) є:

1) запровадження конкурсного порядку набуття права користування надрами; введення вичерпного переліку випадків безконкурсного порядку набуття права користування надрами;

2) прийняття рішення за наслідками конкурсу комісією, до складу якої входять представники органів влади, громадських організацій і науковці;

3) суттєве обмеження кількості погоджень (забезпечення проведення дерегуляції у сфері надрокористування);

4) оформлення всіх відносин з використання надр договором між переможцем конкурсу і Держгеонадрами чи Радою міністрів Автономної Республіки Крим (щодо корисних копалин місцевого значення). У зв’язку з цим не передбачається надалі існування інституту спеціальних дозволів на використання надр.

24 жовтня 2013 року

Затверджено Угоду між урядами України та Республіки Білорусь про міжрегіональне та прикордонне співробітництво

Уряд ухвалив постанову, якою затвердив Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про міжрегіональне та прикордонне співробітництво. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник. За його словами,  дана Угода була підписана 22 травня цього року.

Міністр зазначив, що затвердження Угоди надасть змогу створити необхідну договірно-правову базу для подальшого зміцнення прямих господарських зв’язків між регіонами України та Республіки Білорусь.

Реалізація Угоди сприятиме розвитку торговельно-економічного, науково-технічного, соціального, культурного, етнокультурного, гуманітарного співробітництва між регіонами України та Республіки Білорусь, розвитку інфраструктури прикордонних регіонів, а також співробітництву в сфері освіти, охорони здоров’я, інформаційних технологій, енергетики, агропромислового комплексу та в інших сферах.

25 жовтня 2013 року

Кабінет Міністрів затвердив п'ятирічну Стратегію розвитку Міндоходів

Кабінет Міністрів України затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року.

Цим документом визначено комплекс з  восьми стратегічних напрямів розвитку Міністерства, які деталізовані за конкретними стратегічними цілями, алгоритмами та строками їх виконання.

Відповідно до Стратегії у найближчі п’ять років робота Міндоходів буде спрямована на вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT-функції у роботу органів доходів і зборів.

Задля підвищення ефективності методів протидії мінімізації сплати податків Міністерство має намір втілити  у життя  концепцію електронного аудиту, сформувати ризикоорієнтований підхід до контрольно-перевірочної роботи з трансфертного ціноутворення.

Стратегією передбачене удосконалення існуючих методів попередження і боротьби зі злочинами, пов’язаними з несплатою податків, зборів, митних платежів та витрачання бюджетних коштів. Для цього будуть й надалі розвиватися аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів, побудована сучасна та динамічна ІТ-функція.

Важливе місце у стратегічному плані посідають розробка та впровадження комплексної системи протидії корупції в Міністерстві, налагодження активної взаємодії із міжнародними організаціями, що займаються цими питаннями.

Нагадаємо, Стратегія розвитку Міндоходів розроблялася спільно з консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers та отримала схвальні відгуки від Всесвітньої митної організації (WCO).

23 жовтня 2013 року

Уряд схвалив призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2014 рік

30 жовтня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив проект розпорядження Президента України «Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2014 рік».

Метою прийняття акта є фінансова підтримка державою обдарованої молоді, яка надається для реалізації соціально значущих творчих проектів у соціальній та гуманітарній сферах.

Міністерством здійснено організаційну роботу для проведення експертизи проектів претендентів на одержання грантів Президента України, а саме:

- здійснено прийом документів претендентів на одержання грантів;

- здійснено розгляд і експертизу проектів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді на 2014 рік;

- сформовано склад Експертної ради на підставі пропозицій центральних органів виконавчої влади і наукових установ.

Всього було отримано 119 проектів з 22 регіонів. До розгляду Експертної ради з висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді допущено 105 проектів.

14 проектів не допущено до експертизи у зв’язку з недотриманням вимог оформлення і подання проектів на конкурс, які затверджені Порядком подання заявок на розгляд Експертної ради.

На засіданні Експертної ради, яке відбулося 12 липня 2013 року, здійснено конкурсний відбір, експертизу та визначено 36 проектів, які заслуговують на державну фінансову підтримку.

На підставі висновку Експертної ради підготовлено проект розпорядження Президента України «Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2014 рік», яке в установленому порядку погоджено без зауважень з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством  юстиції.

Прийняття розпорядження Президента України «Про призначення грантів Президента України для обдарованої молоді на 2014 рік» сприятиме соціальному становленню і самореалізації обдарованої молоді в Україні,  якісному розвитку творчого та інтелектуального потенціалу нації, впровадженню результатів практичних і теоретичних досліджень, які мають першочергове значення для соціально-економічного розвитку країни.