Суд

23 жовтня 2013 року

Суд постановив, що уряд не має права керувати державним НАК "Нафтогаз України" - юрист

Київський апеляційний суд постановив у справі позову юриста Станіслава Батрина щодо бездіяльності уряду України у справах перегляду газових контрактів через Стокгольмський Арбітраж, що Уряд не може керувати НАК "Нафтогаз України". Таким чином, суд "перевів стрілки" з Прем'єр-міністра Миколи Азарова на керівництво "Нафтогазу". Відповідну заяву зробив кандидат юридичних новин Станіслав Батрин.

"Найбільш важливий висновок у даному рішенні полягає в тому, що відмовляючи у задоволенні позову про спонукання Уряду до дій, суд в першу чергу виправдав бездіяльність Кабінету міністрів України тим, що Уряд не має повноважень для того, щоб вплинути на НАК "Нафтогаз України" і змусити підприємство звернутися до Арбітражного інституту Торгової палати м.Столькгольм", - заявив С.Батрин.

Повноваження звернутись в Стокгольмський Арбітраж має тільки саме керівництво "Нафтогазу" за висновком суду, зазначив юрист.

"Як зазначив суд, такі повноваження належать голові правління НАК "Нафтогаз України", а уряду заборонено втручатися у діяльність компанії. Як можна зробити висновок, суд "переводить стрілки" на керівництво "Нафтогазу", знімаючи відповідальність з Миколи Азарова", - наголосив С.Батрин.

Юрист має намір позиватися безпосередньо до керівництва "Нафтогазу" з вимогами переглянути контракти через Стокгольмський Арбітраж.

"В зв'язку з цим рішенням, ми отримуємо право адресувати свої вимоги безпосередньо до НАК "Нафтогаз України", до голови правління Бакуліна Євгена Миколайовича і запитувати в нього чому Словаччина та інші країни Європи домагаються постійних знижок ціни на газ та перегляду контрактів, а НАК "Нафтогаз України" вже 4 рік веде так звані перемовини. Текст позовної заяви готується. Хоча, з іншого боку, якщо органам державної влади заборонено впливати на НАК "Нафтогаз України", то виникає питання про легітимність перемовин, які проводив Ставицький, Бойко та інші посадові особи зі складу уряду", - резюмував С.Батрин.

28 жовтня 2013 року

Столичний суд відмовився знизити плату за продаж арештованого майна

Окружний адміністративний суд Києва відмовив групі з 12 банків у зниженні встановленою Міністерством юстиції України плати за продаж арештованого майна

Повідомляється, що суд відмовив установам у задоволенні позовних вимог, пославшись на те, що їхні інтереси не були порушені. Суд, зокрема, аргументував це тим, що "винагорода спеціалізованої організації за надані послуги з реалізації арештованого майна не повинен оплачувати покупець".

З'ясувати, чи подана апеляція, вчора не вдалося, але банки в такій ситуації можуть виграти.

Організатор торгів зараз стягує 15% від вирученої від продажу майна суми, тепер же банки можуть спробувати довести, що покупець повинен платити 15% понад ціну, а значить, вони втратили ці 15% і можуть оскаржити будь-які торги за останні три роки.

31 жовтня 2013 року

У Каневі розпочався суд над головним архітектором

Канівським міськрайонним судом Черкаської області розпочато слухання кримінального провадження відносно начальника управління містобудування та архітектури виконкому Канівської міської ради Черкаської області за вчинення службового підроблення. 

Останній, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування в порушення вимог чинного законодавства, вніс неправдиві відомості до висновку щодо можливості відведення земельної ділянки на березі водного об’єкту для колективного садівництва.

На підставі цього документу Канівською міською радою садово-городньому товариству "Дніпрові сади" незаконно передано в оренду з правом подальшого викупу земельну ділянку площею 6,5 га.

За дане діяння Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді обмеження волі до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на такий же строк.

Державне обвинувачення підтримується Черкаським міжрайонним екологічним прокурором.

Довідково: Господарським судом Черкаської області в липні 2013 року задоволено позовні вимоги Черкаського міжрайонного екологічного прокурора щодо скасування незаконного рішення Канівської міської ради про передачу земельної ділянки площею 6,5 га в оренду садово-городньому товариству "Дніпрові сади" та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.

31 жовтня 2013 року

Апеляційний суд залишив без зміни запобіжний захід І.Маркову

Апеляційний суд міста Києва розглянув апеляцію екс-нардепа Ігоря Маркова щодо його незаконного тримання під вартою.

Колегія суддів на чолі з головуючим суддею Єфімовою постановили, що міра запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є необхідною в даному провадженні.

Нагадаємо, екс-нардепа поточного позиву ВР від Партії регіонівІ.Маркова затримали 22 жовтня під час допиту у приміщенні обласного управління внутрішніх справ в Одесі. Йому інкримінують організацію та побиття учасників пікету в 2007 року. 23 жовтня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для Маркова - арешт до 20 грудня.

Наразі партія "Родіна" Ігоря Маркова обрала собі тимчасового керівника. В результаті відкритого голосування головою "Родіни" обрано депутата Одеської обласної ради Вадима Савенко. Цю посаду він займатиме тимчасово, поки Марков перебуває під вартою.

5 листопада 2013 року

Суд продовжить розгляд справи щодо міліціонерів, які впустили П. Мельника

Броварський міський суд Київської області переніс на 5 листопада розгляд справи щодо працівників правоохоронних органів Миколи Бердія та Василя Вдовиченка, які через службову недбалість допустили втечу екс-ректора П.Мельника, який перебував під домашнім арештом.

На засіданні 29 жовтня було заслухано трьох свідків по даній справі, які працюють в правоохоронних органах. На допиті вони давали показання про те, як повинні були діяти міліціонери під час роботи.

Прокурор Андрій Матвіяс також відзначив, що показання свідків свідчать про бездіяльність обвинувачених В.Вдовиченка та М.Бердія.

Нагадаємо, Броварський міський суд вже заслухав свідка Олега Зайцева. Свідка слухали за зачиненими дверима, оскільки на думку прокурора Андрія Матвіяса, свідки можуть розголосити важливу інформацію, яка в інтересах слідства має залишатися таємною.

Раніше Броварський суд неодноразово переносив слухання справи через серцевий напад обвинуваченого Василя Вдовиченка.

Досудове слідство встановило, що обвинуваченні неналежно поставились до виконання своїх службових обов'язків, щодо здійснення контролю за поведінкою П.Мельника, якому було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Зокрема проігнорували тривожні сигнали електронного засобу контролю-браслету, який застосовали до екс-ректора Національного університету Державної податкової служби України.

В результаті халатного ставлення працівників внутрішніх справ до своїх обов'язків П.Мельник позбувся електронного браслету та самовільно покинув місце проживання.

8 листопада 2013 року

Суд скасував рішення про відновлення на посаді мера Конотопа — депутат

Харківський апеляційний адміністративний суд скасував рішення Конотопського міського районного суду Сумської області від 17 червня про відновлення на посаді голови міської ради Василя Дзеда.

“Харківський апеляційний адміністративний суд відмінив рішення Конотопського міськрайонного суду щодо поновлення на посаді Конотопського міського голови Дзеда Василя Івановича. Тобто місто Конотоп знову буде жити без міського голови. Цьогорічна практика життєдіяльності міста наглядно демонструє, що незважаючи на те, хто буде виконувати обов’язки міського голови — це для Конотопу, після експериментів „попередника“, однозначно плюс. Для всіх мешканців міста вже зрозуміло — треба чекати на вибори 2015 р. Не буде системних змін у Державі — не буде нового голови міста — голови, якого вже так довго чекає Конотоп, голови, який зможе запропонувати місту формула початку реформ, формулу успіху, формулу надії!”, — написав депутат.

8 листопада 2013 року

Суд продовжить розгляд справи В.Пилипишина

Голосіївський районний суд Києва продовжить судове засідання у справі екс-голови Шевченківської районної державної адміністрації Києва Віктора Пилипишина, обвинуваченого в перевищенні службових повноважень, 15 листопада.

“Черговий розгляд справи за обвинуваченням В.Пилипишина відбудеться 15 листопада 2013 року”, — повідомив представник суду.

“Так, державний обвинувач заздалегідь був поінформований у телефонній розмові із представником суду, про те, що 1 листопада засідання не відбудеться, дату чергового розгляду перенесено попередньо на 8 листопада. Проте нещодавно ми отримали вже офіційний папір, в якому зазначено іншу дату — 15 листопада поточного року. Ми наголошуємо, що корегування графіку судових засідань знаходиться виключно в компетенції судів”, — сказали у прес-службі столичної прокуратури

В.Пилипишин обвинувачується в перевищенні службових повноважень, внаслідок якого громаді Києва було завдано 15 млн гривень збитків. Раніше Пилипишин заявив, що має намір брати участь у повторних виборах депутатів Верховної Ради у мажоритарному окрузі № 223 (Київ) у випадку виправдувального рішення суду щодо законності його дій на посаді голови Шевченківської РДА.