Президент

14 жовтня 2013 року
Президент: Економічні реформи посилили інтерес інвесторів до України

Економічні реформи, які впроваджуються останніми роками, сприяють посиленню цікавості інвесторів до України.

«Якби не реформи, ми були б непривабливі, нецікаві, і ніхто б сюди не пішов з інвестиціями. Тому довіра - це основа ведення бізнесу. Ми дуже багато реформ у цьому напрямку здійснили», - сказав Віктор Янукович під час зустрічі з жінками - Героями України.

«Вони ще до кінця не імплементовані, тому що іде гальмування з боку корупціонерів», - зауважив Президент.

За словами Глави держави, економічні перетворення у країні стали можливі завдяки об’єднанню зусиль усіх гілок влади. «Ми майже двадцять років не мали політичної волі об’єднатись. Виконавча, законодавча гілки влади, Президент - якщо не працюють, як один ланцюг, - починати реформи не має ніякого сенсу», - зауважив Віктор Янукович.

Президент розповів, що поступово відбувається детінізація економіки, і зараз українська економіка перебуває на етапі реформування, який проходили більшість країн світу.

На переконання Глави держави, створення необхідних умов для ведення бізнесу сприятиме модернізації економіки.

«Новітні технології там, де модернізуються підприємства, там, де вкладаються інвестиції. Інвестиції вкладаються там, де створені для них умови», - сказав Віктор Янукович.

Він також зазначив, що останнім часом Україна постійно піднімається в рейтингу конкурентоспроможності і легкості ведення бізнесу.

25 жовтня 2013 року
Віктор Янукович: Розвиток торговельно-економічного співробітництва стане одним із пріоритетів головування України у СНД

Подальший розвиток торговельно-економічного співробітництва між країнами-учасницями Співдружності Незалежних Держав буде одним із пріоритетів роботи України в 2014 році як голови СНД. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час виступу на засіданні Ради глав держав СНД у розширеному форматі в Мінську.

Віктор Янукович переконаний у тому, що Договір має запрацювати на повну силу, а закладені в ньому механізми - почати реально діяти. «Слід сформувати всі необхідні умови для забезпечення рівноправної конкуренції, захисту прав власника та інвестора, зняти штучні бар'єри, які все ще мають місце і перешкоджають торговельному та інноваційному співробітництву», - сказав він.

На думку Глави держави, також важливо, щоб на основі міжнародних норм і принципів, закладених у Договорі, почали працювати й механізми розгляду спірних питань у торгівлі.

Крім того, додав Президент, Україна спрямує свої зусилля на підготовку до підписання угод про транзит трубопровідним транспортом, про торгівлю послугами, протоколу про поетапне скасування експортних мит, реалізацію спільних проектів у науково-технічній та інноваційній сферах, енергетиці, транспорті, машинобудуванні, сільському господарстві.

Він також зазначив, що для втілення цих проектів в Україні планується провести кілька спеціалізованих заходів. Серед них Інноваційний форум країн СНД, Міжнародна конференція підприємств малого та середнього бізнесу, засідання Ради координаційної транспортної наради, Міждержавної ради з антимонопольної політики, Міждержавної ради зі співробітництва в науково-технічній та інноваційній сферах, повідомив Глава держави.

5 листопада 2013 року
У присутності Президента підписано Угоду про розподіл вуглеводнів між державою Україна, компанією «Шеврон Юкрейн Б.В.» і ТОВ «Надра Олеська»

У присутності Президента України Віктора Януковича відбулося підписання Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, між державою Україна, компанією Шеврон Юкрейн Б.В.» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».

Від України документ підписав Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, від компанії «Шеврон Юкрейн Б.В.» - генеральний директор компанії «Шеврон Юроп Експлорейшн енд Продакшн» Дерек Дюпрі Магнесс, від товариства з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» - голова правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Віктор Пономаренко.

Укладення вказаної Угоди дозволить розпочати роботи з пошуку та видобутку сланцевого газу в межах ділянки Олеська, прогнозні ресурси якої становлять 2,98 трлн куб.м газу. Щорічний видобуток газу за базовим сценарієм становитиме 8-10 млрд куб.м.

Згідно з Угодою, протягом початкового пошукового періоду компанія «Шеврон» інвестує 350 млн дол. США у розвідку сланцевого газу у Львівській та Івано-Франківській областях. При цьому загальні інвестиції у видобуток газу можуть перевищити 10 млрд дол. США. Очікується, що у процесі реалізації Угоди в Україні буде створено до 15 тис. робочих місць, а додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів становитимуть кілька сотень мільярдів гривень.

6 листопада 2013 року
Віктор Янукович: Україна повинна відігравати роль «сполучної ланки» між Євросоюзом та Євразійським Союзом

Підписання Україною Угоди про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Європейським Союзом повинне стати не завершенням певного етапу співпраці, а початком більш широкого та глибокого інтеграційного процесу. Про це Президент України Віктор Янукович сказав, виступаючи під час Регіонального засідання Всесвітнього економічного форуму в Києві.

«Залучення України до «орбіти» Об’єднаної Європи - це набуття нової якості євророзширення. По суті, це не розширення меж Європейського Союзу на Схід, а надбання Євросоюзом «євразійського плеча». Україна, на території якої знаходиться географічний центр Європи, могла би відіграти роль «сполучної ланки» між Європейським Союзом та Євразійським Союзом, забезпечуючи поступове створення єдиного Європейського економічного простору», - сказав Глава держави.

У ширшому плані, на думку Віктора Януковича, Україна могла б відіграти роль «міжцивілізаційного порталу» для країн Євроатлантики (США та ЄС) та Євразії (насамперед з Росією і Китаєм).

За словами Президента, виконання Україною такої місії є можливим за умови створення партнерських стосунків як з ЄС, так і з ЄврАзЕС, з подальшою гармонізацією умов економічної діяльності в обох інтеграційних об’єднаннях.

«З метою розвитку партнерських та взаємовигідних відносин із країнами СНД після підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна має опрацювати оновлені підходи до торговельно-економічного співробітництва в межах СНД на засадах суверенного партнерства, рівноправності та взаємної вигоди», - підкреслив Віктор Янукович.

8 листопада 2013 року
Незалежність судів є метою реформ у правовій сфері — Глава держави

Судова гілка влади має бути незалежною, і саме на це спрямована реформа у правовій сфері, зазначає Президент України Віктор Янукович.

«Ця реформа спрямована на те, щоб на судову гілку влади не було ніякого впливу, щоб судова гілка влади працювала виключно за законами України», - сказав Глава держави під час зустрічі з діячами культури та мистецтва.

Він зазначив, що реформа передбачає захист прав кожної людини, справедливе правосуддя.

«Сьогодні впорядкована вже судова система. Сьогодні, ви знаєте, створені спеціалізовані суди. Сьогодні немає вже подвійної касації так, як вона була раніше. Сьогодні є вищі суди», - підкреслив Президент.

Важливою складовою правової реформи Глава держави назвав ухвалення у 2012 році нового Кримінального процесуального кодексу, над яким працювали українські фахівці, спеціалісти Ради Європи і Венеціанської комісії. «Рада Європи і Венеціанська комісія вважають, що Кримінальний процесуальний кодекс України - один із кращих в Європі», - констатував Віктор Янукович.

Президент також додав, що для імплементації цього документа вже розроблений закон про прокуратуру, прийнятий закон про адвокатуру. На часі - створення незалежного слідчого комітету. «Слідчі органи будуть зібрані в один слідчий державний орган, і жодна з правоохоронних систем вже не матиме цих функцій», - повідомив Президент.

8 листопада 2013 року
Служби швидкої допомоги в Україні буде оснащено автомобілями, які виготовлять вітчизняні автомобільні підприємства, повідомив Президент України Віктор Янукович.

«Наші підприємства вітчизняні отримали ці замовлення, і сьогодні виробництво запущено на повний хід», - сказав Глава держави під час зустрічі з діячами культури та мистецтва, додавши, що «це будуть найсучасніші автомобілі».

За його словами, замовлено півтори тисячі машин.

Віктор Янукович зазначив, що це замовлення - один із перших кроків на шляху оновлення автомобільного парку служб швидкої допомоги. У перспективі, зауважив він, - подальше виробництво таких спеціалізованих авто. «На наступний рік ми також будемо це робити і за 2-3 роки завершимо повністю. Швидка допомога працюватиме на належному рівні», - наголосив Президент.

Він також зазначив, що в деяких регіонах бригади швидкої допомоги у своїй роботі наблизилися до проголошених у контексті реалізації медичної реформи нормативів. «Швидка допомога вже майже працює в цих параметрах», - констатував Віктор Янукович.

Глава держави також додав, що приділяється увага питанню підвищення кваліфікації лікарів, їх належного матеріального та фінансового забезпечення. «Сьогодні йде навчання, сьогодні підвищена заробітна плата лікарям швидкої допомоги, сьогодні швидкі допомоги укомплектовані ліками, необхідним обладнанням», - констатував Президент.

«Ми, врешті-решт, усім кажемо, що ми - суверенна держава, незалежна, що у нас є наші національні інтереси, і ми їх будемо відстоювати. Ми сьогодні займаємо практично по будь-якому питанню дуже принципову позицію з будь-якими нашими партнерами», - сказав Глава держави.