Народ

5 вересня 2013 року

Щорічно 5 тис. дітей помирає від синдрому раптової смерті - експерт

Щороку в Україні помирає 5 тис. дітей від синдрому раптової смерті немовлят. Про це в ефірі “5 каналу” сказала в.о. директора Інститут епідеміології та інфекційних хвороб Вікторія Задорожна.

“На жаль, щорічно у нас від синдрому раптової смерті помирає близько 5 тис. дітей в Україні”, — повідомила експерт.

Зазначимо, за даними МОЗ, показник народжуваності в Україні протягом п’яти років зріс більше, ніж на 7%, а показник смертності малюків за той же час знизився на 27%.

10 вересня 2013 року

Щороку 300 тис. підлітків вперше пробують курити - ВООЗ

В Україні щороку близько 300 тис. підлітків вперше пробують курити, проте наразі спостерігається позитивна тенденція до зниження цієї кількості. Про це сьогодні під час прес-конференції розповіла експерт Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну Ганна Гопко.

‘‘Щороку близько 300 тис. підлітків вперше пробують курити, за даними ВООЗ’’, - сказала експерт.

За її словами, хлопчики починають палити в 9-11 років, дівчата – в 10-14 років.

При цьому, за словами Г.Гопко, нараз спостерігається позитивна тенденція до того, що куріння серед підлітків знижується.

Як зазначила представник ВООЗ, це пояснюється, зокрема, зникненням з 2010 року зовнішньої реклами з білбордів, крім цього забороною реклами на кіосках та флаєрів, на кшталт, ‘‘обміняй дві пачки сигарет на футболку з приколом’’.

’’Разом з іншими ефективними антитютюновими заходами, які Україна вжила - це і фотоілюстрації та пачках сигарет, обмеження куріння в громадських місцях, включаючи приміщення кафе, барів, ресторанів, подорожчання сигарет – це в комплексі дало те,що куріння поступово стає не модним’’, - підсумувала експерт.

Як повідомлялось, уповноважений Президента із прав дитини Юрій Павленко розповів, що кількість дітей-курців в Україні щороку зменшується.

24 вересня 2013 року

Українці від умов праці гинуть частіше, ніж від війни – ФПУ

З 2000 року від поганих умов праці на роботі українців загинуло більше, ніж громадян Радянського союзу за 10 років війни в Афганістані. Відповідну заяву зробив заступник голови Федерації профспілок України Сергій Українець на круглому столі".

Дуже велика кількість працівників у економічно активному віці, в репродуктивному віці, професійно підготовлених працівників вибувають з трудового обороту. Уявіть собі, що 12 тисяч інвалідів праці кожного року. Минулого року – це 12,5 тисяч, з них 5,5 тисяч – це люди, які отримують професійні захворювання. За період з 2000 року, про це ми говорили на національній раді, загинула 21 тисяча працівників", - заявив С.Українець.

За словами експерта, погані умови праці завдають дуже великих збитків державі.

Як повідомлялось, в Україні створені умови, завдяки яким кількість людей з особливими потребами, які працюють, зросла майже у 1,5 раза — до 725 тисяч. Про це заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська, виступаючи на засіданні високого рівня 68-ї Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку з теми “Шлях вперед: порядок денний у галузі розвитку, що охоплює питання інвалідності, до 2015 року і на наступний період.

25 вересня 2013 року

Близько 60% житла в Україні може бути небезпечним для здоров'я людей - експерти

Більше 60 % житла в Україні може бути небезпечно для здоров'я людей. Про це заявив голова Української федерації працівників охорони здоров'я (УФПОЗ) Володимир Загородній.

“За нашими оцінками, більше 60 відсотків житла шкідливо і потенційно небезпечні для проживаючих у ньому людей. У зв’язку з тим, що сучасна людина проводить у квартирі або офісі 85-90 % свого часу, речовини, що містяться в повітрі приміщень, становлять серйозну небезпеку для здоров’я людини ”, - підкреслив Володимир Загородній.

Серед найбільш небезпечних матеріалів, які можуть виділятися в житлових і офісних приміщеннях, експерти назвали азбест, що міститься в шифері і азбестових трубах, фенол та формальдегід, які містяться в ДСП, лінолеуму, мінеральних ватах, килимах.

Також небезпеку становлять ацетон, бутанол, толуол, які містяться в лаках і фарбах.

30 вересня 2013 року

40 тис. українських сімей виховують усиновлених дітей

Сьогодні близько 40 тисяч сімей України дбають про усиновлену дитину. Про це на брифінгу повідомив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Зокрема, за його словами, ще майже 5 тис. українських сімей виховують 13 тис. прийомних дітей та 63 тис. наших співвітчизників виховують дітей під опікою.

Окрім цього, за його словами, сьогодні держава надає пріоритету під час усиновлення власне сім’ям, а не інтернатам. Тому цього року майже половина областей України віддали сиріт не в інтернатний заклад, а в нову родину. Також сьогодні у міжнародний День всиновлення у всіх українських церквах помоляться за сиріт.

“Напередодні Дня усиновлення я звернувся до представників усіх конфесій, які діють в Україні, з тим, щоб в усіх церквах була піднесена молитва за кожну дитину, яка все ще чекає на свою родину”, - зазначив Ю.Павленко.

1 жовтня 2013 року

Україна опинилась серед найгірших для старості країн — ООН

Україна опинилася серед країн, де найгірше зустрічати старість. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні дослідженні Фонду народонаселення ООН і неурядової організації HelpAge International.

За даними звіту, оприлюдненого на проголошений ООН Міжнародний день людей похилого віку 1 жовтня, Україна отримала тільки 40,2 бала зі 100 можливих і стала 66-ю з 91 дослідженої країни чи території.

Становище в Україні відносно непогане з огляду на матеріальне становище, можливості знайти роботу і здобути освіту, але одне з найгірших у регіоні в охороні здоров’я і загальних умовах життя, зазначено у звіті.

Перед Україною постають значні виклики, бо вона не запровадила реформ, необхідних, щоб протистояти нинішньому демографічному зсувові: в той час як нині в Україні близько 21 відсотка населення старші за 60 років, до 2050 року таких стане вже понад 32 відсотки.

Тим часом пенсійний вік в Україні наразі один із найнижчих у регіоні, звернули увагу автори доповіді. На перших місцях переліку, де старшим живеться найкраще, – розвинені країни Європи й Північної Америки, Нова Зеландія, Японія, Австралія чи й Чилі.

Серед післярадянських країн найкраще місце має Естонія – 29-е. Далі йдуть Грузія (37-а), Латвія (45-а), Литва (50-а), Вірменія (51-а), Таджикистан (52-й). На 60-му місці – Білорусь, на 63-му Киргизстан. Відстають від України Молдова (76-а) й Росія (78-а); інші післярадянські країни до звіту не потрапили. Гондурас цього разу відстав із 82-м місцем. Найгіршим серед досліджених країн назвали становище в Афганістані.

7 листопада 2013 року

Лише 45% українців спілкуються державною мовою – дослідження

Проведені у 2012-2013 роках всеукраїнські соціологічні дослідження засвідчили, що українську мову вважають рідною 50% респондентів, проте лише 45% українців спілкуються державною мовою. Про це під час прес-конференції повідомив координатор проекту “Становище української мови” Тарас Шамайда. Окрім цього, за його словами, російську мову вважають рідною 29% українців і однаковою мірою обидві мови – 20% респондентів.

“Зрозуміло, що певна аномалія спостерігається в роки незалежності України, оскільки навіть визнавши рідною мовою 50% респондентів та 20% рідною разом з російською, тільки 45% людей зазвичай спілкується українською мовою, зокрема і вдома. І більше того, навіть на роботі, навчанні, в публічних місцях українською спілкується ще менше людей, десь на 4-5% менше”, - зазначив Т.Шамайда.

Також, за його словами, дослідження Центру Розумкова зазначає, що 37,8% респондентам приємно чути українську мову від незнайомців, а російську – 15,4%. Натомість неприємно чути українську мову лише 1,2%, а російську – 5,6%.

Тому, за словами експерта, проблема неповаги до української мови є надуманою.

Раніше повідомлялося, що за даними соцопитування проведеного соціологічною групою "Рейтинг" більше половини українців не хочуть бачити російську мову як державну.

5 листопада 2013 року

Цьогоріч від грипу і пневмонії померли 42 дитини

Цьогоріч від грипу і пневмонії померло 42 дитини віком до 1 року. Про це йдеться в офіційних матеріалах Державного комітету статистики.

За даними медиків, саме пневмонія є найбільш поширеним ускладненням захворюваності на грип. В цей же час, за інформацією МОЗ, за останній звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіли майже 200 тис. українців.

Найкращим методом захисту від грипу за даними ВООЗ є вакцинація. Щеплення не лише попереджує захворювання на грип, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти - щороку медики фіксують в середньому півмільйона смертей.