НАДІЙНЕ ПАРТНЕРСТВО УКРАЇНИ ТА ОАЕ

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зустрілась з Міністром охорони здоров’я Об’єднаних Арабських Еміратів Абдурахманом Мухаммадом Аль-Увейсом. 

«Приємно вітати в Україні колег з Об’єднаних Арабських Еміратів – надійного партнера нашої держави в арабському світі, — сказала Раїса Богатирьова, вітаючи гостей у Міністерстві охорони здоров’я України. — Важливо, що відносини між Україною та ОАЕ з кожним роком наповнюються новим практичним змістом». 

Сторони обговорили українсько-еміратське співробітництво у галузі охорони здоров’я, зокрема, йшлось про розширення наукової співпраці в галузі технологій, пов’язаних з використанням стовбурових клітин, та у сфері лікування діабету, про розвиток співпраці з Об’єднаними Арабськими Еміратами на базі Міжнародної клініки відновлюваного лікування (м.Трускавець). На зустрічі був присутній Генеральний директор Міжнародної клініки відновлюваного лікування Володимир Козявкін. Міністр запросила колег з ОАЕ відвідати Клініку у Трускавці, щоб ознайомитись із застосуванням унікальної методики доктора Козявкіна у реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. 

Керівник МОЗ ОАЕ висловив зацікавлення можливостями розширення наукової співпраці в галузі технологій, пов’язаних з використанням стовбурових клітин, та у сфері лікування діабету. Для Об’єднаних Арабських Еміратів проблема діабету набула загальнонаціонального масштабу: близько 25% хворіють і ще 20% громадян ОАЕ — під загрозою захворіти не цю недугу. Міністр охорони здоров’я України зауважила, що Україна готова до такої співпраці, оскільки наша держава має позитивний досвід та ефективні технології в боротьбі з цією хворобою. 

undefined

Також сторони домовились про усебічний розвиток співпраці у сфері охорони здоров’я та дійшли порозуміння щодо відновлення спільної роботи над текстом відповідного Меморандуму про взаєморозуміння між обома Міністерствами. 

У свою чергу Міністр охорони здоров’я Об’єднаних Арабських Еміратів Абдурахман Мухаммад Аль-Увейс запросив Раїсу Богатирьову відвідати у січні 2014 року у м. Дубай міжнародну виставку медичного обладнання та виробів медичного призначення Arab Health — найбільшу на Близькому Сході та другу найбільшу в світі виставку по охороні здоров’я. 

undefined