68 РІЧНИЦЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ

23 жовтня 2013 року у Дипломатичній академії України при МЗС України відбулась конференція «Україна-ООН: 68 років партнерства та співпраці», присвячена питанням взаємодії нашої країни та ООН, прогресу України в контексті євроінтеграції і розвитку культури. Конференція организована Комітетом з питань співробітництва з ООН та іншими міжнародними організаціями Громадською радою при МЗС України. 

Верхман Ю.Я., Голова Комітету з питань співробітництва з ООН Громадської ради при МЗС України, підкреслил основну мету в розвитку відношень Україна —  ООН : «Як одна з держав-засновників ООН, Україна неухильно дотримується цілей та принципів Організації, вносить істотний внесок у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права».

З 1993 року в Україні функціонує Представництво ООН, під флагом которого здійснюється цілий ряд важливих проектів і програм.

Наша держава спрямовує значні зусилля на розвиток співробітництва з міжнародними організаціями економічного і культурного спрямування, залучення їх потенціалу в соціально — економічних інтересах України.

Конференцію відкрив  Сагач І.М., Надзвичайний і Повноважний Посол із особливих доручень МЗС України, нагадавши, що Україна є однією із держав-засновниць Організації Об’єднаних Націй 68 років тому і наголосивши на прогресі, який наша країна зробила за ці роки.

Марк Божаник, радник Представництва ООН в Україні, розказав про напрямки діяльності ООН в Україні в контексті Рамкової Програми 2012-2016 рр., і відзначив успіхи у виконанні програми. 

Льовочкіна Ю.В., член Комітету Верховної ради України із питань європейської інтеграції, наголосила, що «Для успіху євроінтеграції потрібна координація зусиль та співпраця із міжнародними організаціями». В свою чергу О.М, Ревіна, порадила приділяти більше уваги інвестиціям в людей, адже саме такі вкладення сприяють розвитку країни. 

undefined

В рамках конференції  також було представлено масштабний проект «Парад Культур», який матиме грандіозне значення не тільки для України, але і для всього світу, об'єднуючи країни.

 «Парад Культур», який пройде в Києві у травні наступного року, також підтримали учасники конференції, зокрема Перший Президент України Л.М. Кравчук, представники КМДА та МЗС України.  Таким чином, Леонід Макарович відзначив, що «Така безпрецедентна на території нашої держави акція, як «Парад Культур», посприяє культурному підйому нації країни, а також позитивно вплине на закріплення позитивного іміджу України у світі». 

У своїй промові Леонід Макарович також зазначив, що «Із кожним роком голос України звучить ще гучніше на міжнародній арені, нас все більше розуміють». 

В свою чергу, заступник голови КМДА Костюк М.Д. відзначив, що «для 2014 року ми обираємо курс на розвиток туризму, а «Парад Культур» — є унікальною платформою для реалізації цієї ідеї завдяки різній направленості майданчиків проведення параду: Хрещатик, ВДНГ і парк "Київська Русь"». Окрім цього,  Мошкола М.І., Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України підтвердив, що Міністерство Культури повністю підтримує проект.

Президент «Міжнародного культурного фонду культурного співробітництва»  В.В. Літовченко проінформувала про проект «Серце миру» від палестинського художника, а також закликала представників усіх країн взяти участь у «Параді Культур».  

Головною подією конференції стала презентація проекту «Парад Культур», що пройде в Києві з 24 травня по 1 червня. Сучкова Т.А., голова Всеукраїнської громадської організації «Дитинство», наголосила на унікальності події, яка допоможе «зробити Київ унікальним майданчиком взаємозбагачення та взаємодії з представниками інших країн заради миру та загального процвітання, що сприятиме  покращення іміджу столиці та країни в цілому». 

На конференції також були присутні посли деяких країн ООН, представники громадських організацій та благодійних фондів. Зокрема, Колісник Н.П., Президент Благодійного Фонду  Костянтина Кондакова, відмітила, що «Парад Культур» відповідає ідеології Фонду – донести до молоді духовні цінності, а тому вони із готовністю підтримують цей масштабний проект. 

Серед слухачів конференції були також бізнесмени, зацікавлені питанням взаємодії ООН та України, а поміж них партнери «Параду Культур» страхова компанія «Перша», а також Алла Алимова, яка як головний редактор висвітлює цю тему у журналі ІМІДЖ.UA — головному інформаційному партнері проекту «Парад Культур». 

Яскравих кольорів конференції-святкуванню додав виступ танцювального колективу «Каприз» та Ліди Кобил, яка, вдягнена в національний одяг, виконала пісню «Ластівка», присвячену Україні. Другу частину конференції відкрила ще одна переможниця Всеукраїнського дитячого соціального проекту «Свято Дитячих Мрій» Анастасія Фролова, а завершила конференцію піснею і привітаннями українська співачка Tori Joy & Pol Solonar. 

Унікальність заходу полягає у тому, що вона організована не за указом певних органів влади, а власне громадськими організаціями, що є яскравим підтвердженням демократичних перетворень у країні. В свою чергу, влада підтримала  таку ініціативу, що значно підвищило інформативність та продуктивність заходу.