Президент

2 серпня 2013 року

Реалізація підписаного Президентом України Віктором Януковичем Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості» посилить захист соціально уразливих верств населення та збільшить у наступному році надходження до місцевих бюджетів. Про це повідомила Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

За її словами, цим Законом відтерміновується сплата фізичними особами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2014 рік. І.Акімова зазначила, що такий перехідний період дозволить завершити в поточному році комплекс підготовчих процедур щодо повного визначення бази платників цього податку та об’єктів оподаткування і забезпечити в подальшому його належне адміністрування. «З цією метою в Законі визначено процедуру проведення у 2013 році звірки стосовно кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, та розмірів житлової площі таких об’єктів для формування реєстру платників цього податку», — сказала Перший заступник Глави АПУ.

Вона наголосила, що Законом також передбачене посилення захисту соціально уразливих верств населення. Зокрема, з об’єкту оподаткування податком виключено житлову нерухомість, що належить сім’ям опікунів, піклувальників дітей та дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, а також дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), фізичним особам, які мають статус малозабезпечених сімей.

«Крім того, Законом визначається можливість застосовувати пільгу зі сплати податку не лише до одного об’єкта за вибором платника, а виходячи з сумарної житлової площі належних громадянину об’єктів житла, незалежно від кількості та виду таких об’єктів», — зазначила І.Акімова.

Перший заступник Глави АПУ додала, що місцевим радам також дозволяється встановлювати додаткові пільги з податку на нерухоме майно щодо об’єктів, які перебувають у власності релігійних організацій України та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої статутами таких організацій.

Водночас Ірина Акімова наголосила, що пільга не діє, якщо об’єкти нерухомого майна використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надання в оренду, лізинг тощо).

«Реалізація норм цього Закону сприятиме посиленню соціальної справедливості у справлянні податку на нерухоме майно та збільшенню у наступному році надходжень до місцевих бюджетів», — сказала Перший заступник Глави АПУ.

5 серпня 2013 року

Президент України Віктор Янукович підписав доручення щодо вдосконалення законодавчого регулювання питань, пов'язаних з утилізацією транспортних засобів, сплатою екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та забезпечення економічних інтересів власників авто.

Згідно з документом, Прем’єр-міністр Микола Азаров має забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів. У них Уряд має передбачити захист прав та економічних інтересів власників, які передають на утилізацію транспортні засоби, зокрема в частині відшкодування їх вартості.

Президент акцентує увагу на усуненні надмірних вимог до суб'єктів господарювання, які мають намір здійснювати діяльність з розбирання транспортних засобів, що утилізуються. Йдеться про вимоги щодо наявності у спеціалізованих пунктах системи екологічного менеджменту, сертифікованої за стандартами Міжнародної організації із стандартизації (180) серії 1400 або за аналогічним національним стандартом.

Крім того, Прем’єр-міністру доручено визначити механізм чіткого державного контролю і нагляду у сфері господарської діяльності з утилізації транспортних засобів відповідно до вимог Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Також має бути визначений порядок використання коштів, які надійшли від сплати екологічного податку за утилізацію.

Згідно з документом, Уряд має усунути положення, які не узгоджуються з міжнародними зобов'язаннями України, взятими у процесі вступу до Світової організації торгівлі. Зокрема, йдеться про положення щодо особливостей діяльності суб'єктів господарювання, що виробляють (виготовляють) транспортні засоби та беруть на себе зобов'язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у порядку та на умовах, визначених законом щодо утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів, а також положення, за якими такі суб'єкти не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

12 серпня 2013 року

Президент України Віктор Янукович доручив Міністерству юстиції опрацювати питання готовності законопроектів, які необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у листопаді цього року на Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі.

«Напередодні активного політичного сезону та старту роботи Верховної Ради Президент України доручив опрацювати питання готовності законопроектів, які необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у листопаді», — повідомила Міністр юстиції Олена Лукаш після зустрічі з Главою держави.

За її словами, Віктор Янукович акцентував увагу на необхідності врахування позиції міжнародних експертів під час доопрацювання цих законопроектів.

15 серпня 2013 року

Президент України Віктор Янукович прийняв вірчі грамоти від новопризначеного Надзвичайного і Повноважного Посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Паятта.

Після церемонії сторони обговорили актуальні питання українсько-американських відносин.

3 вересня 2013 року

Глава держави: Спроби протиставити співпрацю на європейському векторі та співробітництво з РФ і країнами євразійського співтовариства - безпідставні

Президент України Віктор Янукович застерігає від спроб протиставити співпрацю на європейському векторі та співробітництво з іншими країнами - стратегічними партнерами.

«Спроби протиставити співпрацю на європейському векторі та співробітництво з нашими стратегічними партнерами: Російською Федерацією та країнами євразійського співтовариства - безпідставні», - сказав Віктор Янукович під час виступу на відкритті третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання.

За словами Президента, з точки зору стратегічної перспективи, підписання угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі відкриє нові можливості для взаємовигідного співробітництва та подальшого зближення зі стратегічними партнерами в євразійському регіоні.

 «Найперше і найбільш актуальне питання для цієї сесії – це прийняття пакету законів, необхідних для подальшого просування на європейському напрямі. Це домашнє завдання, яке має виконати український парламент напередодні Вільнюського саміту, аби Україна змогла підписати угоду про Асоціацію з Європейським Союзом і розширену Угоду про зону вільної торгівлі з ЄС», - сказав Віктор Янукович під час виступу на відкритті третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання.

На переконання Глави держави, успіх на Вільнюському саміті слід готувати. «І значну роль у цьому процесі має зіграти Верховна Рада», - підкреслив Віктор Янукович.

Крім того, за словами Президента, парламент має забезпечити прийняття законів, передбачених Планом дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

3 вересня 2013 року

Робота над проектом Державного бюджету на 2014 рік має відбуватися з урахуванням подальшої реалізації економічних реформ, наголошує Президент України Віктор Янукович.

«Впевнений, що Уряд і народні депутати під час роботи над Державним бюджетом на 2014 рік мають зробити правильні висновки з тих бюджетних негараздів, які ми мали цього року», - сказав він під час виступу на відкритті третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання.

«Нарощування обсягу державних інвестицій стане потужним імпульсом для економічного зростання, а також сприятиме модернізації господарського комплексу», - зазначив Віктор Янукович.

Крім того, він підкреслив, що місцеве самоврядування має отримати надійну фінансову основу, «оскільки більшість важливих поточних проблем громадян вирішується саме на місцевому рівні».

На переконання Глави держави, особливу увагу варто приділити підвищенню прозорості державних фінансів, забезпеченню цільового використання бюджетних коштів та оптимізації структури соціальних видатків.

4 вересня 2013 року

Президент: Соціальна підтримка молоді — один із пріоритетів державної політики

Одним із завдань держави у сфері молодіжної політики є соціальна підтримка молоді. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді.

Глава держави доручив Уряду прискорити реалізацію Державної програми «Доступне житло», розвивати індивідуальне житлове будівництво для молодих сімей у сільській місцевості.

«Закликаю Уряд спільно з банківським сектором розробити широкі програми пільгового кредитування для молоді», - підкреслив Віктор Янукович.

Крім того, на переконання Президента, з метою поліпшення житлових умов студентів необхідно розробити Державну програму «Студентський та учнівський гуртожиток», яка має передбачити не лише реконструкцію, а й будівництво нових сучасних гуртожитків.

Говорячи про питання працевлаштування молоді, Президент зазначив, що 42% безробітних в країні - це молодь віком до 35 років.

«Я доручаю Урядові втілити систему забезпечення випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів першим робочим місцем. Перше робоче місце для молоді має бути гарантованим», - підкреслив Віктор Янукович.