Народ

15 серпня 2013 року

За сім місяців цього року вже створено 17 тисяч місць у дошкільних навчальних закладах (ДНЗ), а до кінця цього року буде створено ще 60 тисяч нових місць. Про це під час селекторної наради повідомив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

“Отримання якісної дошкільної освіти — це один з ключових елементів соціалізації дитини. Цього року за планом буде створено 60 тис. нових місць у ДНЗ, зокрема за сім місяців цього року вже створено 17 тис. Всього за 2013-2014 рік буде створено 100 тис. місць у ДНЗ”, — сказав О.Вілкул.

За словами віце-прем’єр-міністра, на початку 2013 року потреба у місцях у дитсадках становила майже 100 тис.

“Для створення нових місць у ДНЗ ми відкриваємо нові дитсадки, створюємо додаткові групи в існуючих закладах, відновлюємо роботу ДНЗ, які були закриті свого часу”, — сказав він.

Нагадаємо, уповноважений Президента України з прав дитини Ю.Павленко в інтерв'ю одному з українських видань повідомив, що, на жаль, тривалий час приміщення дитячих садочків передавали в оренду різним фірмам. Тепер їх повертають, але це довгий процес.

15 серпня 2013 року

Стан готовності середніх навчальних закладів України до навчального року складає 95-96%. Про це під час селекторної наради повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

“Стан готовності середніх навчальних закладів України до навчального року складає 95-96%. Це означає, що в кожному регіоні не повністю готові до навчання від 13 до 15 шкіл. І саме тому я хотів би, щоб у кожного керівника регіону був повний список таких об’єктів”, — сказав Д.Табачник.

Міністр попросив назначити відповідального за кожен заклад, який не готовий розпочати навчальний рік і розібратися з цим питанням.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник зазначив, що усі регіони без винятку забезпечені підручниками для 2-5-их класів.

Як повідомлялось,  “День знань” виключно родинний і святковий день, тому Міністр освіти та науки Дмитро Табачник рекомендує провести 1 вересня святкову “лінійку”, а вже з 2 вересня розпочати навчальний процес.

15 серпня 2013 року

Кількість населення в Україні за січень-червень 2013 року зменшилось більше ніж на 2% — до 45 млн 469,8 тис. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Зокрема, середня чисельність міського населення скоротилась на 47,1 тис. і становить 31,4 млн, а сільського — на 36,1 тис. до 14,1 млн.

В свою чергу, в Україні смертність переважає над народжуваністю.

Так, коефіцієнт смертності становить 14,9 на 1000 осіб, а народжуваності — 10,4.

При цьому, кількість померлих за січень-червень у 2013 році склала 335,7 тис., що на 10,5 тис. більше за народжених.

Нагадаємо, що у 2012 році кількість населення в Україні становила 45млн 562 тис., що на 92,3 тис. більше за аналогічні показники 2013 року.

16 серпня 2013 року

В Україні зареєстровано 76 тис. 366 наркозалежних осіб. Про це повідомили в Державній службі України з контролю за наркотиками.

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, поширеність розладів психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних речовин на 01.01.2013 р. склала 76366 осіб, що становить 168 осіб на 100 тисяч населення.

Серед цієї категорії громадян на обліку перебувають: 52169 (у 2011 році — 53963) осіб внаслідок вживання опоїдів; канабіоїдів — 5425 (у 2011 році — 5182) осіб; кількох наркотичних речовин та інших психоактивних речовин — 17584 осіб (у 2011 році — 16651 осіб). Під профілактичним наглядом у зв ’язку з епізодичним вживанням наркотиків перебуває 38181 особа (у 2011 р. — 37570 осіб).

До того ж, станом на 01.01.2013 року в Україні зареєстровано 5354 особи (у 2011 році 5588 осіб), яким вперше в житті встановлено діагноз розладу психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних та інших психоактивних речовин.

Під профілактичний нагляд у зв ’язку з епізодичним вживанням наркотиків було взято 10896 осіб (у 2011 -11377 осіб).

У 2011 році в Україні МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» було проведено оцінку чисельності споживачів ін’єкційних наркотиків в рамках дослідження групи населення з високим ризиком інфікування ВІЛ/СНІД в Україні.

За результатами дослідження, оціночна кількість споживачів ін’єкційних наркотиків знаходиться на рівні 278150 — 387000 осіб.

Експерти повідомляють, що найчастіше в Україні використовуються саморобні наркотики з розчину екстракту опію (ширка) і стимулятори амфетамінового ряду.

19 серпня 2013 року

Серед перевірених 90 вищих навчальних закладів у Київській, Луганській, Львівській, Волинській, Запорізькій, Вінницькій областей та АР Крим у 15% були виявлені порушення під час вступної кампанії. Про це на прес-конференції повідомив начальник Управління контролю за діяльністю ВНЗ Державної інспекції навчальних закладів України В’ячеслав Шиманський, передає кореспондент УНН.

“Стосовно виявлених загалом порушень, то цього року ці показники мають тенденція до зменшення. У близько 15% перевірених ВНЗ були виявлені порушення та недоліки у роботі. В той час, як минулого року — це було майже у кожному третьому навчальному закладі”, — зазначив В.Шиманський.

Також, за його словами, основними зафіксованими правопорушеннями є: недостатнє інформаційне забезпечення для абітурієнтів, зокрема інформація про пільги. Також відсутність графіку прийому громадян, а також несвоєчасне оприлюднення рейтингових списків.

Нагадаємо, голова Державної інспекції навчальних закладів (ДІНЗ) Михайло Гончаренко повідомив, що Державна інспекція навчальних закладів перевірила роботу приймальних комісій 33 вищих навчальних закладів і виявила порушення у деяких із них.

За словами голови ДІНЗ, в деяких навчальних закладах форма документації приймальної комісії не відповідає затвердженим МОН вимогам, не закрито журнали реєстрації документів або в них були численні виправлення.

20 серпня 2013 року

На думку експертів Асоціації професіоналів з управління персоналом , протягом найближчих 6-9 місяців в Україні немає передумов для зростання безробіття.

За повідомленням, рівень безробіття в Україні за 1 квартал 2013 року склав 8%.

"Найближчі півроку ситуація з безробіттям залишиться стабільною. Більше того є тенденція до її зниження. У 1 кварталі 2013 року вона склала 8% (у 1 кварталі 2012 року — 8,4%) за методологією Міжнародної організації праці (МОП). Тобто рівень безробіття в Україні нижчий, ніж у середньому по ЄС (11,4%)", — зазначив підч ас прес-конференції виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом HRFORUM Андрій Ніколов.

Однак експерт наголосив на тому, що у ЄС треба виділяти різні країни

"Слід розділяти країни Євросоюзу, де є високий рівень безробіття у Греції та Іспанії, та є хороша ситуація у Люксембурзі, Німеччині та Нідерландах", — зазначив Андрій Ніколов.

Нагадаємо, Міністр соціальної політики України Н.Королевська повідомила, що рівень безробіття в Україні, визначений за методологією Міжнародної організації праці, у І кварталі 2013 року знизився до 8,0% (проти 8,4% за аналогічний період минулого року).

20 серпня 2013 року

74% українців готові до переїзду заради гідної заробітної плати - УКАБ

Кожен другий українець хоча б раз у житті переїжджав у зв'язку зі зміною місця роботи. Ще 42 % респондентів готові розглянути таку пропозицію, якщо вона раптом з'явиться. І лише 6 % українців ні за що не переїдуть. Про це повідомили в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Дослідження свідчить, що серед причин, які найчастіше спонукають українців погодитися на пропозицію переїхати у зв’язку із новою роботою, найбільш популярною є рівень заробітної плати. 74 % респондентів готові до переїзду, якщо їм запропонують гідну зарплатню. 56 % опитаних цінують перспективи кар'єрного росту на новому місці. Наступною у рейтингу причин переїзду є можливість виїхати за кордон. Третина українців хотіли б працювати в іншій країні, і саме ця можливість може вплинути на їх вибір. Також важливими залишаються такі фактори, як надання житла (26 %), робочого місця для дружини/чоловіка, навчання дітей та інші пільги (17,98 %).

"Водночас серед причин, які можуть утримати наших співвітчизників від переїзду, найпоширенішою є відсутність можливості взяти з собою родину. 42% українців не хочуть жити далеко від рідних. 40 % опитаних і не думали б про переїзд, якби в їхньому регіоні була гідна робота. Також третина респондентів відмовляються витрачати свої гроші на оплату житла, тому готові переїхати, тільки якщо роботодавець його надасть",- повідомила координатор проекту AgriJob асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Анна Фещенко.

Більшість опитаних, яким довелося переїжджати у зв'язку з роботою, змінювали місце проживання в межах України, в основному, із міста в місто (38,55 %). При цьому кожен п'ятий респондент виїжджав за кордон.

У даному дослідженні взяли участь респонденти різних вікових категорій з різних регіонів України, 50 % яких працюють у сфері сільського господарства. 65% молодих українців виявляють бажання поїхати за кордон саме для працевлаштування, а 14% – не відкидають можливість емігрувати назавжди.