Уряд

3 червня 2013 року
Уряд затвердив порядок організації будівництва житла для військовослужбовців

Затверджено Порядок організації будівництва житла для військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, членів їх сімей. Відповідну постанову Кабінет Міністрів прийняв 3 червня 2013 року.

Документ забезпечує відкритий та прозорий механізм організації будівництва житла для військовослужбовців на земельних ділянках державної власності, наданих для розміщення і діяльності правоохоронних, інших державних органів. Дія порядку не поширюється на будівництво житла за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Зокрема, передбачено, що перелік земельних ділянок, що пропонуються для спільного будівництва житла, після відповідних погоджень на рівні міністерств подається на затвердження Уряду.

Забудовника визначають на конкурсній основі. Керівник правоохоронного органу затверджує комісію у складі не менше 5 осіб, яка власне, й проводить конкурс. Конкурсна комісія розробляє та затверджує вимоги щодо будівництва житла, прогнозні строки закінчення будівництва та введення в експлуатацію. Умови, оголошені перед проведенням  конкурсу, під час укладання договору на будівництво не змінюються.

Критерієм визначення переможця є максимальна кількість житла, що може отримати організатор конкурсу, а також прогнозні строки завершення будівництва та введення в експлуатацію.

Реалізація постанови сприятиме розв’язанню проблеми забезпечення житлом військовослужбовців за рахунок позабюджетних джерел фінансування та запобігає зловживанням у цій сфері.

3 червня 2013 року
Уряд передав Мінфіну управління ПАТ "Український банк реконструкції та розвитку"

Уряд передав Міністерству фінансів повноваження з управління корпоративними правами держави щодо публічного акціонерного товариства «Український банк реконструкції та розвитку». Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 3 червня 2013 року.

Метою діяльності згаданого банку, 99,9945% якого належить Державній інвестиційній компанії, є розвиток як корпоративного бізнесу, так і малого та середнього, через сприяння в реалізації інвестиційних та інноваційних проектів шляхом середнього та довгострокового кредитування. Водночас, відповідно до положення про Міністерство фінансів, формування та забезпечення реалізації фінансової політики покладено на Мінфін. Крім того, Мінфін в установленому законодавством порядку забезпечує управління корпоративними правами держави у статутних капіталах банків, що були капіталізовані державою.

Таким, чином, прийняття постанови дозволяє покращити проведення Мінфіном ефективної державної фінансової політики задля забезпечення активізації економічного розвитку через сприяння в реалізації вітчизняних інвестиційних та інноваційних проектів, упровадження дієвого нагляду, моніторингу та контролю за діяльністю «Українського банку реконструкції та розвитку».

Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами доручено забезпечити передачу пакета акцій ПАТ «Український банк реконструкції та розвитку» Мінфіну в місячний термін.

19 червня 2013 року
Уряд ухвалив План заходів з підготовки і відзначення 100-річчя Національної музакадемії ім. Чайковського

Кабінет Міністрів України на засіданні 19 червня 2013 року прийняв розпорядження, яким затвердив План заходів з підготовки і відзначення 100-річчя Національної  музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

Розпорядження Уряду прийняте на виконання Указу Президента, щодо відзначення на державному рівні 100-річчя Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. У Плані передбачено проведення у 2013-2014 роках низки ювілейних заходів за участю творчих делегацій з багатьох країни світу Росії, Білорусії, Казахстану, Вірменії, Литви, Франції, Італії, США, Польщі.

19 червня 2013 року
Уряд схвалив проект Концепції антитерористичної діяльності на залізничному транспорті держав-учасниць СНД

19 червня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про схвалення проекту Концепції антитерористичної діяльності на залізничному транспорті держав-учасниць СНД».

Як зазначив під час свого виступу Міністр інфраструктури Володимир Козак, проект Концепції розроблено з метою координації зусиль держав у забезпеченні протидії терористичним проявам.

За словами Володимира Козака, прийняття цієї Концепції – додатковий захід з  убезпечення від можливих терористичних загроз життя та здоров'я громадян, які користуються послугами залізничного транспорту, об'єктів залізниць країн - учасниць СНД і безпеки руху поїздів.

Також нормативний акт сприятиме створенню комплексного підходу щодо забезпечення антитерористичної діяльності на залізничному транспорті, розробці узгоджених підходів залізничних адміністрацій країн – учасниць СНД з питань попередження та реагування на терористичні акти на залізничному транспорті, удосконаленню нормативно правової бази співпраці, у тому числі й приєднанню до універсальних антитерористичних конвенцій ООН.

Крім того, Концепція матиме позитивний вплив й на розвиток технічного потенціалу захищеності об'єктів залізничного транспорту від незаконного втручання терористичного характеру.

Прийняття проекту Концепції створює правові засади для реалізації в Україні  її положень для подальшого  затвердження документу рішенням Ради голів урядів СНД з метою уникнення загроз протизаконного втручання  терористичного характеру у діяльність залізничного транспорту.

19 червня 2013 року
Уряд удосконалює систему екстреної медичної допомоги

У середу на засіданні Уряду було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я". Документом, який було розроблено Міністерством охорони здоров'я України, забезпечується направлення викликів екстреної медичної допомоги за телефонним номером «103» від усіх телекомунікаційних операторів, які обслуговують громадян України та інших осіб, які перебувають на території України, з будь-якого місцезнаходження абонента до регіонального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Постановою впорядковується використання коштів державного бюджету в частині закупівлі послуг з розробки проектної документації та проведення її державної експертизи щодо підключення центрів екстреної медичної допомоги до телекомунікаційної мережі загального користування та будівництво ліній зв'язку для підключення центрів до телекомунікаційної мережі.

Для здійснення зміни маршрутизації викликів екстреної медичної допомоги за телефонним номером «103» передбачено закупівлю послуг з розробки проектної документації та проведення її державної експертизи щодо підключення центрів екстреної медичної допомоги до телекомунікаційної мережі загального користування, а також будівництво ліній зв’язку для підключення центрів.

19 червня 2013 року
Уряд призначив премії за особливі досягнення молоді у розбудові України

19 червня 2013 року Уряд прийняв розпорядження "Про присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України".

Присуджено 60 премій у шести номінаціях: "За виробничі досягнення", "За наукові досягнення", "За творчі досягнення", "За спортивні досягнення", "За особисту мужність" та "За внесок у забезпечення розвитку молодіжного руху".

Розмір премії становить 3400 грн, загальна сума видатків на виплату премій складатиме 204 тис. грн. Ці витрати здійснюватимуться за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України для здійснення заходів державної політики з питань молоді та державної підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій.

Премії присуджуються молодим особам віком до 35 років, особливі досягнення яких сприяють розвитку суспільно-економічного життя України, її розбудові та утвердженню міжнародного авторитету.

Всього в цьому році було розглянуто 244 пропозиції від номінантів центральних і місцевих органів виконавчої влади, наукових установ та молодіжних громадських організацій.

Довідка. Починаючи з 2000 року, щороку до Дня молоді присуджується Премія Кабінету Міністрів України за внесок молоді у розбудову держави. В 2013 році День молоді відзначатиметься в Україні 30 червня.

19 червня 2013 року
Уряд ухвалив проект угоди із Белізом про обмін податковою інформацією

На засіданні Кабінету Міністрів України 19 червня ухвалено проект Угоди між урядами України та Белізу про обмін інформацією з податкових питань. Положення Угоди дозволять здійснювати обмін інформацією за обґрунтованими запитами компетентних органів обох країн, зокрема щодо банківської інформації та інформації про власників компаній, агентів, номінальних власників та довірених осіб.

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко виразив впевненість, що у разі двосторонньої імплементації цих домовленостей суттєво спроститься викриття схем ухилення від оподаткування.

Проект Угоди підготовлено на основі типової Угоди Організації економічного співробітництва та розвитку про обмін інформацією з податкових питань, який відповідає сучасній міжнародній практиці обміну інформацією з офшорними юрисдикціями. Заплановане підписання аналогічних угод із іншими «класичними» офшорами – такими, як Британські Віргінські острови, Антігуа та Барбуда, Сент-Вінсент, Аруба тощо.