Президент

6 червня 2013 року
Президент України Віктор Янукович і Президент Республіки Сербія Томислав Ніколич підписали Спільну заяву за результатами переговорів делегацій України та Сербії у Белграді.

У документі підкреслюється спільність стратегічного курсу обох держав на європейську інтеграцію. У Заяві йдеться про досягнення України та Сербії у відносинах з Євросоюзом, ключову роль України у транзиті енергоносіїв до Європи та наміри двох країн розвивати співробітництво у сфері відновлювальної енергії та енергоефективності. Наголошується на важливості подальшої розбудови договірно-правової бази українсько-сербських відносин, а також на необхідності активізації економічної співпраці у таких сферах як енергетика, транспорт, машинобудування, сільське господарство, розширення взаємної бізнес-присутності на ринках обох держав.

У присутності Глав держав також було підписано низку двосторонніх документів.

— Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сербія про співробітництво в галузі залізничного транспорту. 

— Міжурядову угоду про співробітництво у сфері туризму. 

— Міжурядову угоду про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин. 

— Угоди про співробітництво в галузі освіти,

— Програма співробітництва в галузі культури, 

— Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво

12 червня 2013 року
Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ».

Глава держави доручив Кабінету Міністрів здійснити низку системних кроків для поліпшення інвестиційного клімату, вдосконалення системи державного контролю у сфері господарської діяльності та прискорення реформування сфери надання адміністративних послуг.

Уряд має прискорити здійснення заходів зі спрощення умов ведення бізнесу, зокрема, переглянути нормативно-правові акти з питань регулювання містобудівної діяльності з метою актуалізації їх змісту та спрощення регуляторних процедур.

Державній службі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва доручено підготувати зміни до законодавства, спрямовані на вдосконалення роботи органів державного нагляду (контролю).

Зазначені зміни будуть спрямовані на скорочення переліку відносин, на які не поширюється дія Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», та звуження підстав для проведення позапланових перевірок. На рівні закону мають з’явитися норми щодо проведення комплексної планової перевірки підприємства спільно усіма органами державного контролю. Крім того, органи контролю будуть зобов’язані розміщувати на своїх офіційних веб-сайтах нормативно-правові акти, додержання вимог яких перевіряється у ході перевірки. У разі відсутності вільного та безоплатного доступу суб’єктів господарювання до вказаних актів державні органи не матимуть права здійснювати перевірки щодо додержання їх вимог.

Окрему увагу Президент приділив питанням щодо активізації реформи сфери надання адміністративних послуг.

Так, Кабінету Міністрів доручено прискорити підготовку законопроекту про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання. Разом з місцевою владою Уряд має забезпечити створення мережі центрів надання адміністративних послуг, а також створити належні умови для здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції.

Також Уряд повинен вжити за участю Торгово-промислової палати заходів для підтримки просування продукції та послуг вітчизняних підприємств на зовнішньому ринку.

13 червня 2013 року
Україна та Болгарія зацікавлені у поглибленні двостороннього співробітництва, зокрема в рамках роботи Міжурядової українсько-болгарської комісії.

Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з Президентом Республіки Болгарія Росеном Плевнелієвим, яка відбулася в рамках 18-го Саміту глав держав Центральної Європи у Братиславі.

Президенти України і Болгарії детально обговорили комплекс заходів у цьому напрямку.

Віктор Янукович запросив Росена Плевнелієва та представників болгарського духовенства на святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

Президент Болгарії у свою чергу зазначив, що Україна може розраховувати на її підтримку в питаннях євроінтеграції. «Маєте нашу цілковиту підтримку», - наголосив він.

18 червня 2013 року
У присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка підписано двосторонні документи.

Сторони підписали Протокол про обмін Ратифікаційними Грамотами Договору між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон від 12 травня 1997 року.

Договір між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон був підписаний 12 травня 1997 року, ратифікований Верховною Радою України 18 липня 1997 року. 17 травня 2010 року Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко підписав Закон Республіки Білорусь «Про ратифікацію Договору між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон».

Для набуття чинності Договору про кордон необхідно підписати Протокол. Протокол визначає посадових осіб України та Республіки Білорусь, уповноважених на обмін ратифікаційними грамотами Договору про державний кордон, а також підтверджує, що ратифікаційні грамоти, які підлягають обміну, складені належним чином та у відповідній формі.

Було підписано Угоду між Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь про співробітництво у галузі охорони та сталого використання транскордонних природоохоронних територій.

Метою Угоди є створення необхідних договірно-правових умов для забезпечення охорони та сталого використання природних комплексів та об’єктів транскордонних природоохоронних територій шляхом скоординованих та узгоджених дій України та Республіки Білорусь.

Серед підписаних документів - Угода між Державним агентством лісових ресурсів України та Міністерством лісового господарства Республіки Білорусь про співробітництво у галузі лісового господарства.

Угода дозволить встановити ключові напрями та форми взаємодії Сторін з питань сталого управління лісами, в тому числі забезпечити комплексне використання деревних і недеревних ресурсів з урахуванням інтересів всіх груп населення без шкоди для екологічних функцій лісів та їх біорозмаїття.

Крім того, підписано Угоду про основні напрямки співробітництва у галузі захисту прав споживачів між Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів та Міністерством торгівлі Республіки Білорусь.

Угода визначає ключові напрями взаємодії Сторін із питань захисту прав споживачів.

Також підписано Протокол між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь про порядок обміну інформацією щодо обстановки на державному кордоні України та Республіки Білорусь.

Необхідність підписання Протоколу обумовлена проведеними організаційно-штатними змінами в Державному прикордонному комітеті Республіки Білорусь і зміною формату обміну інформацією, зокрема інформацією про виявлені підроблені документи, необхідні для перетину державного кордону, профілями ризиків про характерні ознаки правопорушень, а також проведенням спільних аналітичних досліджень у сфері прикордонної безпеки.

Протокол надасть можливість координувати зусилля органів охорони державного кордону України та органів прикордонної служби Республіки Білорусь у протидії незаконному переміщенню через українсько-білоруський державний кордон окремих осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.

19 червня 2013 року
Під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем з керівництвом парламенту та головами фракцій обговорено питання проведення повторних виборів у п’яти одномандатних виборчих округах по виборам до Верховної Ради.

Зокрема, голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Арсеній Яценюк розповів Главі держави про позицію фракції щодо дати проведення повторних виборів у п’яти виборчих округах. «Завтра стоїть у порядку денному питання про призначення виборів на п’яти округах. Якщо це питання буде стояти таким чином, це означає, що вибори будуть 25 серпня, а 25 серпня ми навіть не встигнемо запросити іноземних спостерігачів. Ми як опозиція звертаємося, щоб вибори були 27 жовтня», - зазначив Арсеній Яценюк.

Голова фракції ВО «Батьківщина» також звернувся до Президента України з проханням дати доручення парламентській більшості щодо створення тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з реформування виборчого законодавства та діяльності і порядку утворення Центральної виборчої комісії. «Цей підхід буде сприйнятий нашими європейськими партнерами і він буде сприйнятий в Україні, що влада і опозиція єдині в тому, що вибори треба проводити чесно і прозоро», - сказав Арсеній Яценюк.

За його словами, до предмету відання цієї комісії має увійти питання виборів у місті Києві.

Арсеній Яценюк передав Віктору Януковичу листа за підписом трьох керівників опозиційних фракцій та аналітичні документи, підготовлені фахівцями опозиційних політичних сил.

У свою чергу, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив занепокоєння неефективною роботою Верховної Ради. Зокрема, він підкреслив, що керівники опозиційних фракцій не бажають призначати повторні вибори у п’яти округах. «Опозиція вже півроку робить усе можливе, щоб вибори в цих округах не проводились. Вони їх пересувають під різними причинами, зокрема, що вибори влітку проводити неможна, бо не буде студентів, а якщо студентів не буде, то за «наших» не проголосують, тому давайте проводити восени ці вибори», - підкреслив Олександр Єфремов.

www.prezident.gov.ua