Народ

5 червня 2013 року
Торік більше 22 тис. українців залишились без житла через його ветхість та аварійність.

За даними Державної служби статистики, протягом 2012 року з житлового фонду України вибуло 7 тис. 388 квартир або 349,7 тис. кв. м у зв’язку з ветхістю та аварійністю.

Разом з цим, середньостатистична українська родина складається з 3 осіб.

За даними Міенрегіону, наразі понад 13 тис. будинків України знаходяться в аварійному стані, до категорії ветхих віднесено 46,9 тис. будинків. Усі вищевказані потребують негайної та комплексної реконструкції.

Разом з цим, за словами експертів, в першу чергу саме держава має бути зацікавлена у заміні старого житлового фонду на нові будинки.

"Реально прорахувати такий проект - буде він інвестиційно-привабливим чи ні, дуже складно. З упевненістю можна говорити лише про те, що рентабельним проект, можливо, буде тоді, коли на місці старих будинків з'явиться багатоповерхова забудова. Також можу сказати, що жоден забудовник не візьметься за проект, якщо його рентабельність буде нижче 7-10% ", - сказав віце-президент компанії "Київміськбуд" Олександр Мороз.

7 червня 2013 року
На початок 2013 року в Україні було зареєстровано більше 1 мільйона громадян, що знаходяться під наглядом психіатра і ця цифра становить 2,5% від загальної кількості жителів України.

Про це повідомили у прес-службі психіатричної служби України.

Також, як зазначено у повідомленні, за даними спеціального епідеміологічного дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, частота звернень населення за медичною допомогою з приводу навіть тяжких симптомів психічних розладів в Україні не перевищує 20% від потреби, тоді як протягом життя необхідність цьому становить 31,6%. Протягом 12 місяців – 17,6%, що в 7 разів перевищує показник офіційної звітності, тобто 2,5%.

Також в Україні нараховують 84 психіатричні лікарні, 28 психоневрологічних диспансерів та 141 психотерапевтичний кабінет.

Нагадаємо, за даними Всесвітньої організації здоров’я, у світі нараховують близько 450 млн людей, які страждають на психічні захворювання.

11 червня 2013 року
56% населення не вірить, що мітинги та демонстрації приведуть до змін в країні. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила аналітик Фонду “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва” Марія Золкіна.

“Основною причиною нереалізованості намірів участі у протестах є те, що люди не вірять, що мітинги та демонстрації щось змінять. Так вважає 56% населення”, - сказала вона.

За її словами, іншими причинами є страх репресій з боку влади – 33%, недовіра до лідерів, які організовують мітинги – 32%. У свою чергу 26,5% населення вважають, що люди не реалізовують протестні настрої, оскільки є дуже лінивими і хочуть, аби за їхні інтереси боролись інші.

Довідка: дослідження провели Фонд “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва” разом із соціологічною службою центру Разумкова з 17 по 22 травня 2013 року. Для участі в дослідженні було опитано 2 010 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України.

Як повідомлялось, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва” Марія Золкіна повідомила, що в Україні спостерігається тенденція до збільшення протестних настроїв, а найбільше налаштованими на участь у протестних настроях є виборці ВО “Свобода”.

18 червня 2013 року
Україна посіла третє місце в світі за споживанням горілки, поступаючись лише Росії та США.

Такі дані наводить The Economist з посиланням на підрахунки International Wine & Spirit Research.

На одного українця в 2012 році припало 7,7 літра випитої горілки. В цілому споживання склало трохи менше 0,4 млрд літрів. У США споживання перевищило 0,6 млрд літрів, однак на одну людину цей показник досить скромний - 1,9 літра. Беззаперечним лідером за обома показниками стала Росія. При загальному споживанні майже в 2 млрд літра, росіяни в середньому випивають 13,9 літра горілки на рік.

Більше, ніж в Україні, п'ють горілку в Білорусі, - 11,3 літра на людину. Однак через меншу кількість населення загальний показник споживання в 2012 році склав близько 0,1 млрд літрів, що поставило країну на 6 сходинку рейтингу. У першу десятку також входять Польща, Узбекистан, Казахстан, Великобританія, Бразилія і Німеччина.

Дослідження також охоплює споживання інших міцних алкогольних напоїв. Так, ром найбільш популярний в Індії, джин - на Філіппінах, віскі - у Франції, текіла - у США.

19 червня 2013 року
Щороку у ДТП гине 5 тисяч українців, з яких 30% - пішоходи, а 70% - водії та пасажири транспортних засобів.

Про це на прес-конференції повідомив начальник Центру безпеки руху та автоматизованих систем мри МВС України Сергій Будник.

“Близько третини ДТП пов’язані із пішоходами. Якщо говорити про вину учасників дорожнього руху, то існують дані і відображаються у такому відсотковому співвідношенні: перехід дороги у не встановленому місці пішоходами – це 1,7% від усіх ДТП, порушення правил проїзду по пішохідних переходах водіями – 6,6%, неочікуваний вихід на проїжджу частину пішоходів – 4,6% та вихід на проїжджу частину пішоходів у нетверезому стані – 3,1%”, - зазначив С.Будник.

Крім того профілактичну роботу слід вести не лише з водіями, а й пішоходами.

“Потрібно підходити комплексно і до водіїв, бо друга причина смертності на дорогах – це порушення правил проїзду на пішохідних переходах, і до пішоходів, оскільки вони переходять дорогу у не встановленому місці й в стані алкогольного сп’яніння”, - зазначив експерт. Нагадаємо, щорічно через ДТП на автошляхах Україна втрачає 5 млрд дол.

20 червня 2013 року
Протягом 4 місяців поточного року в Україні від інфекційних та паразитарних хвороб померло 4 тис. 623 особи.

Про це йдеться в офіційних матеріалах Державного комітету статистики.

Показник смертності з вищевказаних причин становить 30,9 на 100 тис. осіб.

Нагадаємо найкращим захистом від контрольованих інфекційних хвороб визнана вакцинація – вона попереджує близько 3 млн смертей щороку. Разом з цим 63% загальної кількості летальних випадків серед малюків пов’язані з інфекційною патологією, якої можна уникнути шляхом проведення вчасної та планової вакцинації.

В середньому 350 українських дітей щороку помирає від інфекцій, які можна попередити вакцинацією. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов’язковою є вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.

27 червня 2013 року
42% населення вважають, що вступ до ЄС має бути основним інтеграційним напрямком України.

Про це свідчать результати соціологічного опитування проведеного фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та соціологічною службою Центру Разумкова.

Водночас, за вступ до Митного союзу виступають 31% населення, а 13,5% вважають, що Україні не варто приєднувати а ні до ЄС, а ні до МС.

Також, згідно до результатів опитування, серед молоді у віці 18-29 років переважає орієнтація на вступ до ЄС – 54% і найменше прихильників вступу до МС – 19%.

У той же час серед громадян віком 60 років і старше переважає підтримка вступу до МС – 45% та найменше тих, хто підтримує вступ до ЄС – 30%.

В ході дослідження було опитано 2 010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%. Опитування здійснено коштом програми Matra посольства королівства Нідерландів та ЄС. Опитування проводилось з 17 по 22 травня.

Нагадаємо, 25 червня результати всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології показали, що 36% українців вважають, що Україна має у своєму розвитку орієнтуватися на входження до Митного Союзу з Росією, Білоруссю, Казахстаном.

2 липня 2013 року
Жителі Врадіївки протестували біля райвідділку міліції, спробувавши взяти його штурмом.

Гнів місцевих жителів викликало зґвалтування 29-річної жінки, яка каже, що серед трьох її кривдників було двоє міліціонерів.

Двох підозрюваних затримали – таксиста та працівника міліції. В іншого міліціонера, ім'я якого називає жінка, є алібі, кажуть правоохоронці. Місцеві жителі вимагають, аби його також арештували. Дехто з протестувальників скористався газовими балончиками, на що міліція теж застосувала сльозогінний газ, повідомляє "5 канал". Від нього постраждали щонайменше четверо людей.

Свідки також кажуть, що чули постріли. Люди кидали у вікна будівлі каміння і пляшки з запалювальною сумішшю. Арештований міліціонер, лейтенант Дмитро Поліщук – племінник прокурора Заводського району Миколаєва. В обласній прокуратурі запевнили, що це не вплине на розслідування справи. За фактом нападу на Врадієвський райвідділ міліції розпочате кримінальне провадження, кажуть в МВС.

Співробітникам прокуратури вдалося вмовити місцевих жителів припинити штурм міліцейського райвідділку у Врадіївці, повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Протестувальники вимагали притягнути до відповідальності правоохоронців, яких підозрюють у причетності до злочину. Зокрема йшлося про старшого лейтенанта Євгена Дрижака, якого потерпіла назвала одним з нападників, але якого досі не затримали.

Уночі біля райвідділу було близько 30 селян. Постраждалих від штурму будівлі немає, кажуть у прес-службі обласної прокуратури.