НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ПРОКУРАТУРУ» БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

3 липня 2013 року в галереї «Триптих» Депутатський клуб «Парламент» спільного з Комітетом ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, ініціював проведення чергового круглого столу на тему «Виконання Україною взятих на себе зобов’язань в частині створення прокуратури європейського зразка». 

Прийняти участь в дискусії та висловити свої думки, щодо тих чи інших нагальних питань в рамках запропонованої теми прийшли представники Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, представники Міністерства Юстиції, представники Офісу Ради Європи, представники органів державної влади, наукових установ, міжнародних організацій та інших громадських організацій, керівники юридичних компаній та відомі політологи.

В Україні втричі скоротять кількість прокурорів. Адже нині вона фактично знаходиться над судом. Такою є вимога Ради Європи перед підписанням Угоди про асоціацію. Свою думку висловили експерти під час обговорення законопроекту «Про прокуратуру» на круглому столі в Депутатському клубі «Парламент». За їх словами, в Україні і досі залишається прокуратура радянського типу.

СЕРГІЙ ГОЛОВАТИЙ:

«В нас сьогодні оця залишково-сталінська радянська прокуратура. А це є елемент тотального злочинного угрупування, в яке входить все: адміністрація, суд, прокурор, слідчий, а особливо на місцевому рівні».

Серед основних запланованих змін обмеження функцій прокуратури лише до обвинувачення та зрівняння її повноважень із судом. Законопроектом також  встановлюється максимальна кількість прокурорів в державі – не більше 5 150. А це втричі менше, ніж є сьогодні. 

undefined

АНАТОЛІЙ РАХАНСЬКИЙ:

«У нас перебільшені повноваження прокуратури. Їх би потрібно передати МВД, місцевим органам влади. Бо якщо сконцентрувати всі повноваження в одних руках,то буде та ситуація, яка є в нас зараз».

У зв`язку з напруженім графіком засідань у Верховній Раді Кожем'якін Андрій Анатолійович, голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, не зміг прийняти участі  в дискусії. Наступне обговорення законопроекту в Депутатському клубі «Парламент» запланували на вересень.

У Верховній Раді впевнені, що встигнуть виконати всі вимоги до зазначеного терміну — Вільнюського саміту, який відбудеться у листопаді.

ЯРОСЛАВ ВАСИЛЬКЕВИЧ, Завідувач секретаріату комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності:

«Я думаю, вони будуть виконані. Бо є вже багато напрацювань в цій сфері, а також працює робоча група. Проект буде виконано, адже на цьому наголошує і голова ВР, і Президент, і наш комітет тим більше»

Проте Рада Європи попередила, що у разі зриву підписання Угоди про асоціацію восени у Вільнюсі — інших альтернатив для України не буде.