«НАГОДУЄМО СВІТ РАЗОМ!»

13 червня розпочала роботу Перша міжнародна бізнес-конференція «ABC: Ukraine & Partners». Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов взяв участь у панельній дискусії «Інвестиції в аграрну галузь України. Нагодуємо світ разом!». Він привітав учасників конференції, зазначивши, що розвиток сільського господарства є одним з пріоритетів роботи Уряду.

«Тенденції розвитку аграрного сектору диктують зростаючі потреби у продовольчих товарах. Сьогодні сільське господарство є стратегічною галуззю для економіки України. Ми це розуміємо», — заявив Сергій Арбузов.

Він зазначив, що кожна 4 гривня надходжень  від експорту забезпечена аграріями. «На сьогодні вітчизняний агропромисловий комплекс — це головна галузь, яка дозволяє отримати суттєву експортну виручку. Так, кожна 4 гривня від експорту вітчизняної продукції надійшла саме від продажу за кордон вітчизняної сільгосппродукції. Агропромислові компанії забезпечують значну частину експортних надходжень. Це дозволяє створити умови для покращення фінансового стану сільськогосподарських підприємств і створити десятки  тисяч робочих місць. Очевидно, що інвестиційний потенціал аграрного сектору реалізований далеко не повністю. Тому Уряд налаштований на суттєве збільшення обсягів іноземних інвестицій саме в цю галузь. Темпи зростання капітальних інвестицій за останніх 7 років у сільське господарство України становили 191%. Для прикладу, лише протягом минулого року залучення інвестицій у вітчизняний АПК збільшилося на 5,3%. Для цього протягом останніх років владі вдалося покращити інвестиційний клімат в аграрному секторі. Тому Уряд і надалі працюватиме над  зростанням інвестування у вітчизняний АПК» — підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр.

Також Перший віце-прем’єр звернув увагу на те, що великі агропромислові компанії України виходять на зовнішні ринки капіталів: «У період фінансової кризи публічні розміщення цінних паперів здійснили лише підприємства аграрного сектору. За прогнозами аналітиків, у наступні 5–10 років українські агропромислові компанії можуть отримати приблизно $20–$30 млрд. Уряд дбає про формування сталого партнерства Держави та економічних агентів на ринку зерна. З цією метою Мінагрополітики і зернотрейдери продовжили дію Меморандуму про взаєморозуміння на 2013 рік. Зараз перед нами є 2 головних завдання: зберегти свої позиції на традиційних ринках та розширити географію збуту продукції українського експорту».

undefined

Він підкреслив, що вже цього року передбачається збільшення розмірів інвестування до $3 млрд., що втричі перевищує минулорічні обсяги.

Перший віце-прем’єр міністр відзначив важливість цього заходу для поглиблення співпраці Уряду та бізнесової спільноти. А це, своєю чергою, сприятиме посиленню інвестиційних потоків до вітчизняного АПК.  Для цього необхідно спростити системи відведення земельних ділянок для інвестиційних проектів та запровадити довгострокову оренду земель сільгосппризначення. Зробивши це, бізнес буде впевненіше почувати себе і не боятиметься вкладати кошти в сільське господарство. Про це під час дискусійної панелі «Інвестиції в аграрну галузь України. Нагодуємо світ разом!» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк: «Щодо сфери земельних відносин, то тут стратегічно важливим і цікавим для інвесторів  є спрощення системи відведення земельних ділянок для інвестиційних проектів та запровадження довгострокової оренди земель сільгосппризначення»

Очільник відомства повідомив присутнім, що наразі завершена розробка низки основних земельних законів, частина з яких вже ухвалена Верховною Радою України: «На ці закони чекали інвестори та міжнародна спільнота. Зокрема, ухвалені закони «Про Державний земельний кадастр»,  щодо розмежування земель державної та комунальної власності, щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних зі встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів».

Вже цього року у сільське господарство можуть вкласти близько 3 мільярдів доларів іноземних інвестицій. Зокрема, ці кошти можуть піти на реалізацію інвестиційних проектів у галузях тваринництва, сільгоспмашинобудування, тепличного господарства, зрошувальних систем, розбудови інфраструктури аграрного ринку та харчової промисловості: «На сьогодні аграрний сектор вітчизняної економіки має дійсно високий рівень інвестиційної привабливості. Зокрема, надзвичайно привабливими для інвесторів є галузі вітчизняного сільгоспмашинобудування, тваринництва, харчової промисловості, тепличного господарства. Окрім того, зовнішні та внутрішні інвестори висловлюють все більшу зацікавленість  у розбудові інфраструктури аграрного ринку, зрошувальних систем», — зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив — аби зробити вітчизняний АПК більш привабливим для інвесторів, Уряд України працює над покращенням умов аграрного бізнесу. Окрім того, влада докладає максимум зусиль, щоб державна політика у сфері сільського господарства стала ще більш зрозумілою, прозорою і прогнозованою.

А це, зі слів Міністра, допоможе наростити показники валового виробництва вітчизняного АПК, що сприятиме забезпеченню світової продовольчої безпеки.

«Я переконаний, що, збільшивши цьогоріч розміри інвестування до 3 мільярдів доларів США, ми виконаємо всі поставлені перед нами завдання. Тому ми розглядаємо сьогоднішній форум як вагомий внесок у нашу спільну справу – максимальне забезпечення  рівня світової продовольчої безпеки у найближчій перспективі», — наголосив Микола Присяжнюк.