ДЕРЖАВНИЙ БАНК РОЗВИТКУ

Україна входить до п’ятірки світових експортерів зерна, посідає десяту позицію за обсягами виробництва сталі, є одним зі світових лідерів за кількістю програмістів. На цьому наголосив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов, починаючи дискусію «Обговорення участі бізнесу та інвесторів у реалізації «Державної програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки», що відбулася 13 липня у рамках Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners».

«Цей список можна продовжувати. З точки зору економіки важливо, що в України є масштабний внутрішній ринок, освічені люди, високий експортний потенціал. Уряд серйозно налаштований на поліпшення інвестиційного клімату та залучення іноземного капіталу. Зараз ми знаходимося на першому етапі реалізації Програми — напрацюванні фінансових інструментів. Вони покликані забезпечити реальний сектор довгостроковими і дешевими кредитами, без яких неможливо забезпечити оновлення основних фондів підприємств. Головним інструментом стане Державний банк розвитку. Він буде забезпечувати ресурсами банки, які, у свою чергу, будуть видавати довгострокові кредити на реалізацію проектів модернізації виробництва », — зазначив
ергій Арбузов.

Перший віце-прем'єр поінформував присутніх, що в Уряді на розгляді знаходиться кілька відповідних проектів на суму більше 600 млн. грн., за якими прийнято позитивне рішення.

Він вважає, що введення такого інструмента, як Державний банк розвитку, дозволить усунути чиновників від безпосереднього розподілу фінансових ресурсів. «Завдяки цьому різко знизяться корупційні ризики. А у держави будуть платоспроможні позичальники — банки », — підкреслив Сергій Арбузов.

Головна мета Державної програми активізації розвитку економіки — запустити нові стимули для внутрішнього реінвестування в галузі з високою часткою доданої вартості, провести масштабну модернізацію і технологічне переозброєння промислових підприємств, збільшити частку покриття внутрішнього попиту на промислову продукцію вітчизняного виробництва, зменшити частку сировинної продукції в структурі виробництва та експорту. І Уряд готовий обговорювати з бізнесом додаткові заходи, необхідні для досягнення цілей, зазначених у Програмі активізації розвитку економіки, зазначив у своєму виступі Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

undefined

На його думку, успішній реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки сприятиме Державний банк розвитку. 

«Банк розвитку має стати головним інструментом кредитування стратегічних галузей української економіки. Йдеться про високотехнологічні галузі — авіабудування, суднобудування, ракетно-космічну галузь, машинобудування. Ми також будемо стимулювати розвиток стратегічних секторів економіки — ПЕК, ЖКГ, транспортної інфраструктури, сільського господарства», — наголосив Ігор Прасолов.

Перший віце-прем'єр-міністр також закликав іноземних інвесторів до співпраці за пріоритетними для країни проектах.
Він зазначив, що виконання Програми активізації розвитку економіки забезпечить не просто тимчасове підвищення економічної активності, а стане початком структурних змін.

Ідею щодо створення Банку розвитку привітали й іноземні експерти, які брали участь у дискусії, зокрема, інвестор Карл Стурен та керівник проекту секторної конкурентоспроможності для України ОЕСР Габріела Міранда.

«Я вітаю наміри створити державний банк розвитку, який, на мою думку, дозволить сконцентрувати кошти для фінансування пріоритетних галузей», — наголосила представник ОСЕР. 

У рамах панельної дискусії наймасштабніші проекти в стратегічних галузях національної економіки представили представники ДП «Антонов», Крюківського вагонобудівного заводу, Державного космічного агентства України, ТОВ «Донецькспецсталь».

Ця дискусія, яка проходила у діловій та дружній атмосфері продемонструвала готовність влади до конструктивного діалогу з бізнес-колами — як українськими, так і іноземними підприємцями. 

Сергей Арбузов
Первый вице-премьер-министр Украины