ЦИВІЛІЗОВАНОМУ БІЗНЕСУ — ЦИВІЛІЗОВАНІ УМОВИ!

Оксана Продан
Народний депутат України

Малий і середній  бізнес, що є основою середнього класу в усіх економічно розвинених країнах,  сьогодні в Україні займає дуже малу частку в економіці і українській владі не потрібен. Для розвитку підприємництва, для визначення завдань собі та владі, а також кроків по їх реалізації, зібрались делегати Всеукраїнського З’їзду малого та середнього бізнесу, який відбувся в Києві за участі більш ніж 400 підприємців з усієї України.

«Золотій молоді», яка сьогодні прийшла до влади, не дісталися вітчизняні заводи-гіганти, вони у руках їхніх батьків, тому ця молодь готова брати живим товаром, тобто нами, дрібними підприємцями», — емоційно наголошували виступаючі з трибуни.

Результатом бурхливих обговорювань стало ухвалення Резолюції, яка передбачає рішучість підприємницьких активістів посилити роботу з органами виконавчої влади задля боротьби з корупцією та всебічного контролю за діями влади, а також ініціювати зміни в діюче законодавство для спрощення загальної  системи оподаткування та відміни маси регуляторних актів.

Позитивними результатами роботи Всеукраїнської Коаліції малого та середнього бізнесу поділилася координатор Коаліції та голова Всеукраїнського об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» Оксана Продан. За її словами, багато непрозорих та шкідливих законопроектів або змін до них не було прийнято завдяки спільним діям активістів, що входять до Коаліції.

«Нами багато було зроблено з моменту попереднього З’їду. Зокрема, ми не допустили прийняття закону про внутрішню торгівлю, закону про введення касових апаратів на спрощеній системи, ми домоглися зміни законодавства про захист персональних даних. Це і інше стало можливим тільки завдяки нашій спільній роботі, то ж ми повинні розвивати співпрацю», — наголосила народний депутат України Оксана Продан.

В свою чергу, Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Леонід Козаченко запевнив присутніх у лояльності влади до малого та середнього бізнесу, утім наголосив не зупинятися на досягнутому і постійно тримати її «на гачку».

undefined

«За останні 1,5 роки завдяки діалогу з владою досягнуто певних результатів, про які вже йшлося. Водночас, поруч із задекларованою владою відміною більше ніж 10 тисяч регуляторних актів, з’явилися нові, які діють, будучи навіть не зареєстрованими», — зазначив Леонід Козаченко, наголосивши на необхідності згуртованих дій підприємців задля відстоювання власних інтересів.

Голова парламентської фракції «Удар» Віталій Кличко, який також приїхав на З’їзд, закликав усіх бізнесменів до об’єднання та оголосив себе відкритим для діалогу та захисту їхніх інтересів у найвищому законодавчому органі.

«Наша фракція внесла проекти змін до законодавства щодо забезпечення справедливості судової системи, захисту права власності, зниження вдвічі розміру єдиного соціального внеску, прозорості державних закупівель та багато інших. Прошу, давайте не кидати цю практику спільної праці, використовуйте мене як свого представника у Верховній Раді, адже наша спільна мета — створення цивілізованих умов існування малого та середнього бізнесу в Україні», — відзвітував народний депутат.

На Всеукраїнському З’їзді підприємці ухвалили рішення про ініціювання перед органами виконавчої та законодавчої влади змін до законодавства, які забезпечать належний соціальний захист підприємців, позитивні зміни в загальній системі оподаткування, зниження фіскального навантаження, обмеження зловживань монопольних утворень та оподаткування нерухомості (в т.ч. і землі) відповідно до ринкових умов. 

Оксана Продан
Народний депутат України