Уряд

1 квітня 2013 року

Уряд затвердив План заходів щодо реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері

1 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері на період до 2014 року». Проект розпорядження розроблено Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Документ спрямований на уточнення завдань і функцій органів місцевого самоврядування в інноваційній сфері; удосконалення законодавства в інноваційній сфері з метою створення умов для впровадження інновацій, функціонування інноваційної інфраструктури та ринку інновацій і технологій; формування інноваційної культури. Зокрема, План заходів передбачає розробку законопроектів щодо удосконалення правових засад функціонування технопарків та спрощення механізму державної реєстрації проектів, що ними виконуються; визначення технологічних платформ та інноваційних кластерів і засад їхнього функціонування, а також стимулювання суб’єктів господарювання до комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності з метою формування ринку таких об’єктів.

Крім того, з метою розвитку інноваційної інфраструктури та інноваційної діяльності на регіональному рівні передбачено розроблення та виконання регіональних інноваційних програм.

9 квітня 2013 року
Уряд поставив завдання економити природний газ на підприємствах з виробництва теплової енергії та гарячої води

У Кабінеті Міністрів України під головуванням Віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка та Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула пройшла нарада з питань вжиття заходів щодо економії природного газу на підприємствах з виробництва теплової енергії та гарячої води.

У нараді взяли участь Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України – керівник апарату Володимир Макуха, представники НАК «Нафтогаз України», Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних (міських) держадміністрацій.

Учасники наради обговорили заходи та можливі шляхи інтенсифікації економії природного газу на підприємствах з виробництва теплової енергії та гарячої води з урахуванням досвіду та специфіки областей.

«Одним із ключових напрямів державної Програми активізації економіки на 2013-2014 роки є модернізація житлово-комунального господарства (ЖКГ). У тому числі це стосується оновлення котелень, зниження витрат енергоносіїв і заощадження природного газу. Перед кожною областю стоїть завдання суттєво зменшити споживання природного газу підприємствами теплокомуненерго в 2014 році, заміщаючи його іншими енергоносіями», - сказав Олександр Вілкул.

Як наголосив Юрій Бойко, впровадження заходів з заміщення і заощадження природного газу є надзвичайно актуальним і це необхідно вирішити у стислі терміни. Віце-прем’єр-міністр зазначив, що наявність власних енергоресурсів в Україні дозволяє значно скоротити залежність від імпортного блакитного палива.

«Завдання, яке ми вирішуємо, є одним з найважливіших для держави. Нам необхідно суттєво зменшити споживання газу наступного опалювального сезону. Ціна питання – близько 2 млрд. доларів. При цьому в Україні є профіцит вугілля та інших енергоресурсів», - сказав Юрій Бойко.

Як зазначив Олександр Вілкул, скорочення споживання природного газу можливо за рахунок, у тому числі, переведення котельних на альтернативні види палива (наприклад, з використанням вугілля, торфу, деревинних пелет, біогазу та інших джерел енергії).

На сьогодні із 23 тис. 978 котелень комунальної форми власності близько 285 працюють на альтернативних видах палива, що складає 1,2% від загальної кількості. В більшості використовуються твердопаливні котли.

Олександр Вілкул зазначив: «Досягти значних зрушень у комунальній сфері можливо тільки при комплексному проектному підході. Особливу увагу звертаю на необхідності залучення у галузь інвестицій».

Також на нараді було порушено питання щодо оснащення підприємств комунальної теплоенергетики засобами технологічного обліку відпуску теплової енергії. Адже такий підхідзабезпечує чіткість і правильність розрахунків за спожиті об'єми тепла, води та електроенергії.

Як доповів очільник Мінрегіону Геннадій Темник на сьогодні забезпеченість засобами обліку підприємств теплоенергетики по Україні становить 92,1%.

Зокрема, на 100% оснащено приладами обліку у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Залишилось забезпечити засобами обліку підприємства теплоенергетики у містах Києві (56,7%) та Севастополі (73,0%), АР Крим (74,2%), Сумській (76,8%) та Київській областях (80,4%).Загалом по Україні залишилось встановити 461 прилад обліку. За результатами наради було поставлено завдання до 1 червня закінчити цю роботу.

Також за підсумками наради керівникам регіонів доручено у двотижневий термін розробити та надати пропозиції щодо здійснення конкретних заходів для економії природного газу на підприємствах теплової енергетики на місцях.

Для вивчення пропозицій та координації даної роботи вирішено створити робочу групу під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника, до якої увійдуть представники Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України», Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг іДерженергоефективності.

11 квітня 2013 року
Уряд ухвалив реорганізацію територіальних органів Держземагентства

Кабінет Міністрів України на засіданні 10 квітня прийняв постанову «Про реорганізацію деяких територіальних органів Державного агентства земельних ресурсів». Постанова передбачає реорганізацію деяких територіальних органів Держземагентства шляхом перетворення або поділу. Це дасть змогу забезпечити належне функціонування системи територіальних органів та створити зручні та доступні умови для отримання споживачами адміністративних послуг.

Згідно з постановою, планується збільшити кількість територіальних органів Державного агентства земельних ресурсів на 22 одиниці без збільшення чисельності працівників.

Так, передбачається один із міськрайонних відділів у Криму перетворити на управління, оскільки сфера його дії поширюється на територію декількох населених пунктів. А шість відділів у Запорізькій області та сім відділів у Київській —на управління.

Також управління Держземагентства у місті Красний Лиман Донецької області перетворять на міськрайонне управління, оскільки сфера його дії поширюється і на територію Краснолиманського району.

Окрім цього, буде виділено з головних управлінь у Волинській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях окремі управління (відділи) у районах та містах.

Також постанова передбачає поділ окремих територіальних органів у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Київській та Полтавській областях на декілька самостійних.

Такі зміни у структурі територіальних органів Держземагентства сприятимуть зменшенню черг на отримання адміністративних послуг у сфері земельних відносин, реалізації конституційних прав громадян на землю, а також досягненню соціального ефекту в реалізації земельної реформи та підвищенню ефективності управління органами земельних ресурсів.

19 квітня 2013 року
Уряд та "Лукойл" підписали меморандум щодо відновлення роботи "Карпатнафтохім"

Кабінет Міністрів України та українські підприємства групи «ЛУКОЙЛ» - ПрАТ «Лукор» та ТОВ «Карпатнафтохім» - уклали Меморандум про порозуміння.

Документ підписали Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко та Представник Президента ВАТ «Лукойл» в Україні Сергій Чмихалов.

«Вчора підписано меморандум про запуск «Карпатнафтохім». Уряд взяв на себе зобов'язання надати підприємству підтримку, а власники - протягом трьох місяців його запустити», - сказав Юрій Бойко.

Підписання меморандуму спрямоване на забезпечення розвитку нафтохімічного комплексу України та будівництво нових потужностей, залучення інвестицій в розвиток ТОВ «Карпатнафтохім» до 100 млн. дол. США протягом 2013-2016 років, оновлення та технічне переозброєння обладнання, збільшення податкових відрахувань до державного та місцевого бюджетів.

«Річний оборот підприємства - приблизно 7 млрд. грн., на ньому задіяно понад 3 тисячі робочих місць. Це бюджетоутворююче підприємство для Івано-Франківської області. Коли воно працює - це дає поштовх для розвитку всього регіону», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Меморандум, зокрема, передбачає відновлення роботи ТОВ «Карпатнафтохім», збереження складу та кількості робочих місць, заробітної плати та інших соціальних гарантій для працівників підприємства, забезпечення стабільного нарощування обсягів виробництва.

Уряд зобов’язується здійснити ряд заходів, спрямованих на захист вітчизняного товаровиробника, враховуючи відсутність ввізного мита на полівінілхлорид, а також існуючий рівень акцизного збору на скраплений газ та важкі дистиляти, що використовуються як сировина для виробництва етилену. Також передбачається корекція тарифів на теплову енергію та перевезення сировини залізничним транспортом, зважаючи на високу енергоємність і вагому транспортну складову у собівартості виробництва продукції підприємства.

Строк дії Меморандуму - до 30 квітня 2016 року.

При укладанні меморандуму взято до уваги, що за останнє десятиріччя ВАТ «Лукойл» реалізовано в Україні ряд інвестиційних проектів із загальною сумою інвестицій понад 600 млн. дол. США.

ТОВ «Карпатнафтохім» - єдине вітчизняне підприємство-виробник суспензійного полівінілхлориду, одне з найбільших підприємств нафтохімічного комплексу України і бюджетоутворююче для Івано-Франківської області.

www.kmu.gov.ua