Президент

16 квітня 2013 року

Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів підготувати зміни до Державного бюджету на 2013 р. 

«Ми завжди це робили, і цей рік не є винятком. Сьогодні маємо такі плани і є вже доручення Уряду для того, щоб підготувати зміни до бюджету за результатами першого кварталу, а потім і першого півріччя», - зазначив Віктор Янукович. Глава держави повідомив, що ці зміни стосуватимуться як вирішення соціальних питань, так і виправлення недоліків, допущених при ухваленні бюджету цього року. «І, безумовно, питання розвитку регіонів», - наголосив Президент.

16 квітня 2013 року
Президент України Віктор Янукович доручив Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу розробити комплексну програму ефективного споживання енергії в комунальній сфері й у виробництві. 

Відповідне доручення Глава держави дав після відвідування ТОВ «Він-пелета» у Вінницькій області. «Ми її розглянемо, затвердимо. Необхідно спрямувати кошти, і спільно з вами будемо її розвивати», - сказав Віктор Янукович. До участі в реалізації цієї програмі мають бути залучені Міністерство аграрної політики і продовольства, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство енергетики і вугільної промисловості.

16 квітня 2013 року
Президент України Віктор Янукович виступає проти поспішних кроків під час проведення медичної реформи

«Ламати систему там, де вона працює, не треба. Можливо, її треба вдосконалити, зробити так, щоб вона краще працювала», - сказав Віктор Янукович під час наради з адміністративно-господарським активом Вінницької області. Глава держави також підкреслив, що під час проведення медичної реформи всі кроки мають бути виваженими.

16 квітня 2013 року
Президент України Віктор Янукович ініціює впровадження центрів адміністративних послуг в усіх регіонах.

За його словами, Вінницька область є лідером у реалізації такого проекту. Зокрема, створено центральний та три регіональні центри адміністративних послуг. На прикладі роботи Вінницького центру адмінпослуг уже можна робити висновки стосовно переваг і недоліків у реалізації даного проекту, зазначив Віктор Янукович. Органам центральної влади та центрам адмінпослуг необхідно скоординувати свою роботу для того, щоб налагодити співпрацю та допомагати громадянам в оформленні тих чи інших послуг, наголосив Глава держави. «Переконаний, що й інші регіони йтимуть цим шляхом», - сказав Віктор Янукович. Під час наради з адміністративно-господарським активом Вінницької області Президент доручив Міністру соціальної політики Наталії Королевській активно долучатися до роботи в рамках таких центрів, щоб громадяни могли отримувати в них не лише адміністративні, а й соціальні послуги.

26 квітня 2013 року
Президент України Віктор Янукович вимагає від Кабінету Міністрів збільшити фінансування програм соціального і медичного захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 

Під час зустрічі з трудовим колективом Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Глава держави повідомив, що цього року з державного бюджету на соціальні виплати «чорнобильцям» має бути виділено 2 мільярди 623 мільйони гривень, що тільки на 1 відсоток більше, ніж торік, а на лікування - лише 50 мільйонів гривень. «Мене такі цифри категорично не задовольняють. Тому вимагаю від Уряду винайти можливість суттєво збільшити державні виплати на соціальний і медичний захист громадян України, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», - сказав Віктор Янукович. Президент підкреслив: державна допомога має надаватися виключно тим, хто дійсно її потребує і має на це законне право. Тому Глава держави доручив профільним органам центральної влади провести ретельну перевірку списків осіб, які її отримують.

26 квітня 2013 року
Підписані Президентом України Віктором Януковичем укази «Про Концепцію боротьби з тероризмом» та «Про деякі питання координації діяльності суб’єктів боротьби з тероризмом» спрямовані на активізацію діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування щодо захисту основ конституційного устрою, захисту прав і свобод людини, забезпечення цілісності і національної безпеки держави. Про це під час брифінгу повідомив Радник Президента Ігор Калінін.

Україні необхідно скоординувати дії усіх суб’єктів загальнодержавної системи боротьби з тероризмом, враховуючи стійку тенденцію до радикалізації у світі, зазначив він.

За словами І.Калініна, при розробці Концепції боротьби з тероризмом в Україні у першу чергу враховувалося те, що права і свободи людини визначаються Конституцією держави. Реалізація цих Указів не потребує додаткових витрат із держбюджету, оскільки розширення повноважень правоохоронних органів не передбачається, додав Радник Президента.

Він наголосив, що в Концепції викладено новий погляд на питання боротьби з тероризмом з урахуванням попереднього досвіду та нових реалій. «Основну увагу приділено шляхам вирішення завдань, які поставлені перед Кабінетом Міністрів, центральними і місцевими органами виконавчої влади, СБУ, правоохоронними та розвідувальними органами у сфері протидії тероризму», - сказав Радник Президента.

Концепцією також передбачені заходи, необхідні для ліквідації і мінімізації терористичної діяльності. «Це перший документ у такому вигляді, підготовлений у цій важливій для національної безпеки сфері і розрахований на період з 2013 по 2020 рік», - повідомив І.Калінін.

Він також зазначив, що в Указі «Про деякі питання координації діяльності суб'єктів боротьби з тероризмом» запропоновані зміни до положень про Антитерористичний центр при СБУ, в яких з урахуванням нових реалій уточнюються його завдання і функції, конкретизується його структура.

Радник Президента звернув окрему увагу на необхідність створення міжвідомчого аналітичного органу, який би накопичував та аналізував інформацію. «Саме ця група повинна отримувати, обробляти, аналізувати інформацію і надавати відповідні рекомендації для Президента, Уряду та всіх органів влади», - зазначив І.Калінін.

7 травня 2013 року
Президент доручив забезпечити якісний та безпечний літній відпочинок та оздоровлення дітей у 2013 році

З метою забезпечення у 2013 році оздоровлення та відпочинку дітей, створення належних умов для творчого, інтелектуального, культурного і фізичного розвитку дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів України забезпечити своєчасну підготовку та здійснення заходів щодо літнього оздоровлення та відпочинку дітей, насамперед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, особливих умов для оздоровлення.

Згідно з дорученням Глави держави, Прем’єр-міністр Микола Азаров має здійснити координацію робіт з оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення їх якісними харчовими продуктами і лікарськими засобами, здійснити державний санітарно-епідеміологічний нагляд у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Крім того, керівник Уряду, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівники обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій мають ужити заходів щодо збереження і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, поліпшення їх матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення.

8 травня 2013 року
Президент доручив Уряду забезпечити соціальний захист Героїв Радянського Союзу, кавалерів ордена Слави та інших осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

На сьогодні в Україні проживають 1,7 млн ветеранів війни, у тому числі інвалідів війни - понад 183 тис. осіб, учасників бойових дій - майже 214 тис. осіб; учасників війни - близько 1 млн осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни - майже 300 тис. осіб.

Питання соціального захисту ветеранів війни, забезпечення належного рівня їх життя перебуває на постійному контролі Президента України Віктора Януковича.

Глава держави неодноразово звертав увагу органів влади та громадськості на те, що обов'язком кожного є турбота про ветеранів, які своїм життям і здоров'ям вибороли нам мир. Ця робота має проводитися не лише напередодні свята Перемоги, а повсякденно.

Саме на це спрямовані Укази Президента щодо забезпечення розв'язання соціальних, медичних, матеріальних, житлових та інших питань ветеранів, окремі доручення, у тому числі минулорічні соціальні ініціативи.

За останні роки реалізовано низку заходів, спрямованих на підвищення соціальних стандартів для ветеранів війни. Більш ніж на 700 гривень збільшено пенсії членам сімей померлих інвалідів війни, на 49% підвищено середній розмір пенсії учасників війни, у 4-4,5 разу зросла грошова допомога ветеранам війни до Дня Перемоги.

www.prezident.gov.ua