27. ТЯЖЕЛЫЙ ОТСЧЕТ

26 квітня 2013 року біля Меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії», що на розі проспекту Перемоги і вулиці Чорнобильської, влада, громадськість і жителі міста зібрались на мітинг-реквієм, присвячений вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У мітингу-реквіємі взяли участь: голова Київської міської державної адміністрації Олександр Павлович Попов, секретар Київської міської ради Галина Федорівна Герега, в.о. першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Костянтинович Голубченко, заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Петрович Корж, народний депутат України Володимир Дмитрович Бондаренко, депутати Київської міської ради Микола Миколайович Гоцький та Віктор Іванович Тищенко, директор Департаменту соціальної політики  Київської міської державної адміністрації Тетяна Миколаївна Костюренко, Почесний Член Депутатського Клубу «Парламент», народний депутат України ІІ, ІІІ, ІV скликань, голова Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, учасник ліквідації наслідків на ЧАЕС з першого дня аварії  - Анатолій Варфоломійович Раханський, голова районного осередку партійної організації «Партія регіонів України» Олександр Дмитрович Донець, представники Посольств Польщі, США, Естонії, Франції та Австрії, представники чорнобильських громадських організацій міста й району, ліквідатори аварії на ЧАЕС.

Представники влади, депутати, представники посольств й громадських організацій поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. Лунає державний Гімн України, гримлять урочисті залпи військових.

Мітинг відкрив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Далі слово надали голові Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Юрію Івановичу Бондарю.

— “Вже традиційно збирається громада Святошино та почесні гості саме тут на цьому місці у «чорнобильські» дати. Майже 17 тисяч проживають, працюють або навчаються сьогодні в Святошині. Ми живемо зараз і радіємо сонцю тільки завдяки мужності й величезній працелюбності людей, які віддали свої сили, здоров’я, і, часто, навіть життя. Знаю, що ліквідатори про цю подію ніколи не забудуть. Але звертаюсь до молоді, щоб і вона пам’ятала про цю трагедію, яка спіткала наш народ 27 років тому. Бо ж подія вже почала забуватись. А люди, котрі не пам’ятають свого минулого, не мають і майбутнього”.

undefined

Як відомо, у Святошині були засновані перші в Києві «Чорнобильський» храм та Алея пам’яті героїв Чорнобиля.  Сталось так, що вулиця Чорнобильська з’явилась у районі ще до аварії на ЧАЕС, адже раніше площі й проспекти часто називали на честь дружніх міст України й зарубіжжя. Хто знав, що саме тут поселяться перші біженці із зони відчуження, і що саме тут спільним коштом громада зведе православний храм і меморіал на честь пам’яті ліквідаторів.

На мітингу-реквієму також виступили: народний депутат України Володимир Бондаренко, народний депутат України ІІ, ІІІ, ІV скликань, голова Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, учасник ліквідації наслідків на ЧАЕС з першого дня аварії Анатолій Раханський. Своїм болем про важке життя ліквідаторів поділився й голова громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля» Сергій Петрович Красильников, який рухається на інвалідному візку. 

Завершився мітинг-реквієм спільним молебнем за здоров’я живих ліквідаторів та заупокійною літією за загиблими. 

undefined

undefined

undefined

undefined