Уряд

4 січня 2013 року
Уряд адаптує українське законодавство у сфері довкілля до європейського

Кабінет Міністрів України першою постановою, ухваленою в цьому році, змінив обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України. Відповідною постановою №1 від 3 січня 2013 року Уряд вніс зміни до постанови  КМУ від 3 липня 1995 р. № 484.

Мета прийнятої постанови — приведення категоризації токсичності забруднюючих речовин у відповідність до вимог Додатка II Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню із суден 1973 року, зміненої протоколом 1978 року до неї (МАРПОЛ 73/78), що набув чинності для України 1 січня 2007 року.

Прийняття постанови забезпечить приведення норм чинного законодавства України у відповідність до МАРПОЛ 73/78 у частині обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України при врахуванні категорії токсичності забруднюючих речовин, скинутих у водне середовище.

5 січня 2013 року
Уряд України отримав черговий транш коштів Європейського Союзу на підтримку розвитку енергетики

У рамках реалізації Угоди про фінансування програми «Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України», укладеної у вересні 2008 року між Кабінетом Міністрів України та Європейським Союзом, наприкінці 2012 року від Європейської Комісії отримано другий транш коштів у сумі 28 млн.140 тис. євро для підтримки реалізації державної політики у сфері енергетики.

Зазначені фінансові ресурси отримано відповідно до механізму секторальної бюджетної підтримки ЄС, що передбачає переказ на безоплатній та безповоротній основі коштів до бюджету України за умови досягнення попередньо узгоджених цілей у контексті проведення структурних реформ.

У рамках реалізації згаданої програми, Європейським Союзом у попередні періоди вже було надано 40 млн. євро Українській Стороні.

Черговий перерахований Європейською Комісією транш буде спрямовано на розвиток енергетичного сектору України шляхом фінансування заходів з будівництва та реконструкції енергетичних об'єктів або їх частин, визначених Кабінетом Міністрів України.

14 січня 2013 року
Уряд повертає медогляди учнів у школи

Уряд повернув профілактичні медичні огляди учнів у навчальні заклади. Відповідну постанову, якою внесено зміни до пункту 4 Порядку здійснення медичного обстеження учнів загальноосвітніх навчальних закладів, Кабінет Міністрів прийняв 14 січня 2013 року. 

Згідно з документом, обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів проводитимуться щороку медичними працівниками у загальноосвітніх навчальних закладах. У школах медобстеженням будуть охоплені всі діти. Це дасть змогу вчасно виявляти захворювання чи схильність до них та надавати школярам відповідну медичну допомогу.

МОНмолодьспорту доручено забезпечити умови для проведення медичних оглядів у школах, фахівців для здійснення кваліфікованого обстеження школярів надаватиме Міністерство охорони здоров’я.


28 січня 2013 року
Уряд схвалив Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 рр.

За офіційними даними, в Україні накопичено близько 36 млрд. тонн відходів, або більш як 50 тис. тонн на 1 кв. кілометр території, з яких утилізується лише 30 відсотків промислових відходів та 4 відсотки побутових відходів. Обсяги утворення, розміщення, утилізації та знищення відходів постійно уточнюються з урахуванням критеріїв віднесення їх до видів та класів небезпеки.

Понад 11 млн. тонн побутових відходів, накопичення яких значною мірою залежить від погодних умов, ступеня благоустрою житлових будинків, рівня життя населення тощо, захоронюються на 6 тис. полігонах загальною площею близько 9 тис. гектарів та частково утилізуються на сміттєспалювальних заводах. Послуги з вивезення побутових відходів надаються лише 75 відсоткам населення, що призводить до утворення щороку несанкціонованих звалищ. Більшість полігонів перевантажені або не відповідають вимогам екологічної безпеки.

Розв’язання проблеми потребує прийняття Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013—2020 роки (Програма).

Метою Програми є здійснення заходів щодо зменшення обсягів утворення відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення з метою запобігання негативному впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людини, а також впровадження новітніх технологій.

31 січня 2013 року
Уряд посилює бюджетно-фінансову дисципліну

Уряд посилює фінансово-бюджетну дисципліну для стабільного функціонування бюджетної системи, забезпечення своєчасних виплат зарплат, пенсій, стипендій, інших соціальних видатків.

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив, що режим ощадливості витрат на державне управління продовжується і у 2013 році, адміністративні витрати потрібно оптимізувати, де тільки можна. На засіданні Кабінету Міністрів 30 січня він доручив розробити та затвердити комплекс заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, економного та раціонального використання бюджетних коштів. Відповідне завдання отримали голови АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських облдержадміністрацій.

Всі виплати коштів мають чітко контролюватися, проводитися планово, відповідно до законодавства України. Необхідно передбачити першочергове спрямування вільних залишків бюджетних коштів, понадпланових надходжень тощо на соціальні виплати і оплату енергоносіїв та комунальних послуг.

Керівники мають забезпечити неухильне дотримання норм Бюджетного кодексу щодо проведення в першочерговому порядку розрахунків за захищеними видатками загального фонду місцевих бюджетів.

Окрім цього, доручено упорядкувати структуру та штатну чисельність працівників бюджетних установ у межах затверджених асигнувань на оплату праці. Конкретні пропозиції щодо оптимізації мережі бюджетних установ мають бути подані до робочих груп при відповідних галузевих міністерствах.

Суворий контроль передбачено при витрачанні коштів місцевих бюджетів за незахищеними статтями витрат. Окрему увагу глава Уряду звернув на фінансову обгрунтованість договорів на енергоносії для бюджетних установ.

5 лютого 2013 року
Уряд затвердив порядок надання субвенції з держбюджету для Центру ядерної медицини

З Уряд затвердив Порядок та умови надання у 2013 році субвенції з державного бюджету міському бюджету м. Києва на забезпечення функціонування Центру ядерної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру. Відповідну постанову №68 Кабінет Міністрів прийняв 4 лютого 2013 року.

 Порядок та умови визначають механізм надання у 2013 році субвенції з державного бюджету міському бюджету м. Києва на забезпечення функціонування Центру ядерної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру.

Головним розпорядником субвенції є МОЗ. Розпорядник субвенції за місцевим бюджетом визначається рішенням про такий бюджет відповідно до законодавства.

 Субвенція спрямовується на:придбання медикаментів, витратних матеріалів та обладнання;фінансування витрат, пов’язаних із сервісним обслуговуванням обладнання; проведення реконструкції приміщень та вентиляційної системи.

Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.


12 лютого 2013 року
Уряд прийняв зміни до Правил дорожнього руху

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 11 лютого прийняв зміни до Правил дорожнього руху. Ці зміни передбачають ряд нововведень: введення в дію нових термінів, обов’язковість руху транспортних засобів з увімкненим ближнім світлом фар у світлу пору доби, а також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти».

12 лютого у Департаменті ДАІ МВС України відбувся брифінг щодо змін до діючих Правил дорожнього руху. Начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем ДДАІ Сергій Будник роз’яснив журналістам основні аспекти нововведень.

Він зазначив, що у постанові враховані положення Конвенції про дорожній рух та стандартів, які діють у цій сфері в державах-членах Європейського Союзу.

Це, перш за все, посилення вимог до застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, запровадження європейських зразків дорожніх знаків та дорожньої розмітки, а також введення нових термінів — таких, як «газон», «острівець безпеки», «денні ходові вогні», «маневрування», «регулювальник», «удосконалене покриття».

Також для зменшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод на позаміських дорогах Правила дорожнього руху доповнено вимогою, згідно з якою в період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту у світлу пору доби із увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар.

Крім того, передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти». У проекті змін до Правил дорожнього руху передбачено обов’язковість зниження водіями, що рухаються по суміжній смузі, швидкості, а у разі необхідності — здійснення ними зупинки для уникнення наїзду на дітей, що виходять з автобусу.

Нововведення вступають в силу з 15 квітня цього року.

Інформація: Урядовий портал
http:// www.kmu.gov.ua