Президент

28 грудня 2012 року

Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів вжити низку заходів для запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів та надання доступної медичної допомоги громадянам, які страждають на такі захворювання.

Згідно з дорученням, Уряд за підсумками І кварталу 2013 року має внести на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до Держбюджету, передбачивши видатки на фінансування заходів із профілактики і протидії захворюванню на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та вірусні гепатити відповідно до обгрунтованих потреб. Кабінет Міністрів також повинен вдосконалити механізм використання коштів благодійних і міжнародних організацій, які спрямовуються на закупівлю та постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення для діагностики та лікування зазначених хвороб. Глава держави також доручив Уряду до 1 квітня 2013 року внести до парламенту законопроект про Загальнодержавну програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2014-2018 роки.

10 січня 2013 року
Президент України Віктор Янукович представив керівному складу Служби безпеки України нового Голову СБУ Олександра Якименка.

Глава держави нагадав, що у 2013 році в Україні продовжиться реалізація реформ у різних сферах життєдіяльності, в тому числі планується здійснити низку важливих кроків, пов’язаних із реформуванням системи правоохоронних органів. Він закликав О.Якименка та І.Калініна спільно працювати над реформуванням СБУ, зазначивши, що всі рішення в цьому напрямку мають бути професійними, виваженими та ефективними. «Будемо завжди рахуватися з точкою зору професіоналів», — наголосив він. Окрему увагу Віктор Янукович звернув на питання ефективної імплементації нового Кримінального процесуального кодексу, головною метою якого є захист прав людини та створення рівних умов змагальності для звинувачення і захисту. Президент наголосив на важливості навчання кадрів в умовах впровадження нового законодавства.

16 січня 2013 року
Президент України Віктор Янукович підписав Закон №15-VIІ «Про схвалення рішення Президента України про направлення національного контингенту для участі України в Операції ООН у Кот-д’Івуарі та транскордонних операціях у рамках міжмісійного співробітництва між Місією ООН у Ліберії та Операцією ООН у Кот-д’Івуарі».

На підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до Закону України «Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки» постановляю:

1. Направити для участі України в Операції ООН у Кот-д’Івуарі та транскордонних операціях у рамках міжмісійного співробітництва між Місією ООН у Ліберії та Операцією ООН у Кот-д’Івуарі у строки, що визначаються Радою Безпеки ООН, національний контингент загальною чисельністю до 130 військовослужбовців із числа національного контингенту, який діє у складі Місії ООН у Ліберії.

2. Кабінету Міністрів України забезпечити направлення національного контингенту, зазначеного у статті 1 цього Указу.

21 січня 2013 року
Президент України Віктор Янукович провів зустріч із віце-головою банку «Ротшильд Європа» Клаусом Мангольдом.

Під час зустрічі Глава держави позитивно відзначив останні напрацювання у царині реформування української газової сфери із залученням фінансової установи, яку представляє К.Мангольд.

«Для нас дуже важливо знати ваші дослідження, вашу фахову точку зору з усіх питань, тому що та залежність від джерел постачання енергоносіїв, яка є в Україні, для нас є дуже важкою», — зазначив
Віктор Янукович.

23 січня 2013 року
Президент України Віктор Янукович у рамках участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі провів зустріч із головою Ради директорів компанії «Арселор Міттал» Лакшмі Мітталом.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили поточну ситуацію на світових ринках металу.

Лакшмі Міттал зазначив, що 2012-й був складним роком для ринку металу у світі та висловив сподівання, що в поточному році ситуація покращиться.

24 січня 2013 року
Президент України Віктор Януковичу Давосі провів зустріч з екс-Держсекретарем США Генрі Кіссінджером.

На початку зустрічі Глава Української держави із задоволенням відзначив, що його зустрічі з Генрі Кіссінджером відбуваються постійно. «Ми постійно звіряємо годинники», — сказав Віктор Янукович.

Після зустрічі Генрі Кіссінджер назвав її плідною та такою, що відбулася у приємній атмосфері. «Ми обговорили відносини між Україною і США та Україною і ЄС», — сказав  він.

24 січня 2013 року
У присутності Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте відбулося підписання Угоди між Урядом України та компанією «Ройял Датч Шелл» про розподіл продукції, яка видобуватиметься на Юзівській ділянці.

Угоду підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький та головний виконавчий директор «Ройял Датч Шелл» Пітер Возер. Після підписання Віктор Янукович зазначив, що ця Угода є визначною подією. «Тепер у нас є спільна відповідальність, бо ми народили нову справу. Це тільки початок, і ми будемо продовжувати наші відносини», — сказав Президент України.
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у свою чергу підкреслив, що компанія «Ройял Датч Шелл» багато коштів вкладає в інновації та перебуває на вістрі нових технічних розробок. Він побажав Україні та компанії «Шелл» плідної співпраці.

24 січня 2013 року 20:35
НАК «Нафтогаз України» буде розділено на кілька підприємств, на базі яких будуть створені акціонерні товариства.

Про це Президент України Віктор Янукович повідомив в інтерв’ю представникам ЗМІ у Давосі. «Ми демонополізували практично на рівні законів, а практична робота зараз продовжується — «Нафтогаз України» буде розділено на кілька підприємств, на базі яких у найближчому майбутньому будуть створені акціонерні товариства», — сказав Президент. За його словами, це дасть поштовх розвитку цих підприємств, сприятиме вкладенню інвестицій, оскільки державні фінанси є обмеженими. Глава держави також зазначив, що розвитку цих підприємств сприятиме принцип державно-приватного партнерства, який нині застосовується в Україні.

6 лютого 2013 року
Президент України Віктор Янукович та Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2013-2014 роки.

Документ визначає конкретні завдання розвитку українсько-литовського співробітництва в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, транспортній, енергетичній і культурно-гуманітарній сферах, у галузі міжнародної і регіональної безпеки, у тому числі в рамках існуючих інституційних механізмів двостороннього співробітництва, а також важливі для України положення в контексті досягнення цілей європейської інтеграції.

У присутності Глав держав було підписано Протокол Шостого засідання Ради Президентів України і Литовської Республіки.

Особливу увагу приділено питанням співробітництва в галузі економіки. Зусилля двох країн повинні бути спрямовані на покращення торговельного та інвестиційного клімату, забезпечення ефективного функціонування існуючих інституційних механізмів співробітництва, підтримання ефективної взаємодії в енергетичній сфері й питаннях енергетичної безпеки, підвищення ефективності роботи потяга комбінованих перевезень «Вікінг».

Також підписано Угоду про співробітництво між Державною службою України з контролю за наркотиками і Департаментом з контролю за наркотиками, тютюном і алкоголем при Уряді Литовської Республіки.

Угода регулює такі практичні питання двостороннього міжвідомчого співробітництва у сфері контролю за наркотиками:

• обмін статистичною й аналітичною інформацією про контроль, здійснюваний за обігом психоактивних речовин, та про профілактику їх вживання;

• проведення конференцій, семінарів, організація візитів експертів і здійснення інших форм співробітництва;

• реалізація спільних науково-дослідницьких проектів, обмін науковою і правовою інформацією у галузі контролю за обігом психоактивних речовин;

• надання консультацій з реалізації положень міжнародних нормативно-правових документів у галузі контролю за обігом психоактивних речовин;

• обмін досвідом у сфері законодавчих та інших нормативних ініціатив, а також методичними матеріалами.

http://www.prezident.gov.ua