Парламент

11 січня 2013 року

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Протоколу про внесення змін і доповнень до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах"

Законодавчим актом ратифіковано Протокол про внесення змін і доповнень до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах, учинений 27 травня 2010 року в м. Парижі.Метою укладення Протоколу є приведення даної Конвенції у відповідність з погодженим на міжнародному рівні стандартом щодо прозорості та обміну інформацією. Для цього внесено поправки до Конвенції:

додано положення, що базуються на пунктах 4 та 5 статті 26 Типової податкової Конвенції ОЕСР стосовно розширення можливостей обміну податковою інформацією;

внесено зміни до положень, що пов'язані із секретністю використання інформації у кримінальних податкових справах та розкриття інформації у судах.

Суб'єктами виконання Протоколу є Державна податкова служба, Державна митна служба та Пенсійний фонд України.

Відповідний законопроект зареєстровано за № 0005.


11 січня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про приєднання до Конвенції про скорочення безгромадянства" 

Закон передбачає приєднання до Конвенції про скорочення безгромадянства, яку було прийнято 30 серпня 1961 року Конференцією повноважних представників, скликаною відповідно до резолюції 896 (ІХ) Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 4 грудня 1954 року. Конвенція передбачає правові засоби та гарантії, спрямовані на попередження появи та скорочення безгромадянства. Метою прийняття цього нормативно-правового акта є приєднання України до Конвенції про скорочення безгромадянства, що сприятиме розвитку правових принципів, які стосуються громадянства, а також надасть можливість запобігати випадкам безгромадянства та сприяти міжнародному співробітництву між національними органами, до компетенції яких належать питання громадянства, зміцнюючи таким чином міжнародний режим захисту.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0006.


11 січня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про приєднання до Конвенції про статус апатридів"

Закон передбачає приєднання до Конвенції про статус апатридів, яку було прийнято 28 вересня 1954 року у м. Нью-Йорку Конференцією повноважних представників, скликаною відповідно до резолюції 526 А (ХVII) Економічної та Соціальної Ради від 26 квітня 1954 року. Конвенція спрямована на врегулювання та поліпшення правового статусу осіб без громадянства (апатридів) та на забезпечення основних прав і свобод апатридів, визначає зобов’язання держави по відношенню до апатридів.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0007


11 січня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила
Закон "Про ратифікацію Договору про дружні відносини і співробітництво між Україною та Східною Республікою Уругвай"

Договором передбачається встановлення правових засад для розвитку дружніх відносин та співробітництва у різних сферах суспільного життя (економіки, торгівлі, науки, освіти, культури, охорони навколишнього природного середовища, охорони здоров’я, ЗМІ, спорту та туризму, боротьби із організованою злочинністю, міжнародним тероризмом, незаконним обігом наркотиків та психотропних речовин та ін.) між Україною та Східною Республікою Уругвай.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0008.

11 січня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об’єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" 

Угода визначає загальні принципи та рамки співробітництва в галузі попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та процедури надання взаємної скоординованої допомоги сторонами Угоди на випадок виникнення надзвичайної ситуації на території України. Передбачено, що співробітництво в рамках цієї Угоди має здійснюватися за такими напрямами: оперативний обмін інформацією про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж у населених пунктах, в яких дислокуються об'єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України; здійснення спільних заходів і надання необхідної допомоги при ліквідації, мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій, пожеж; обмін досвідом роботи з попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків; оцінка можливих наслідків надзвичайних ситуацій, пожеж для навколишнього природного середовища і здоров'я населення; організація та проведення спільних навчань (тренувань) з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків; розробка системи раннього інформування про надзвичайні ситуації, пожежі, які створюють загрозу здоров'ю людини та навколишньому природному середовищу.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0009

11 січня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання" 

Конвенція спрямована на забезпечення ефективного міжнародного стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання шляхом створення комплексної системи співробітництва між державними органами у державах з різними правовими системи, враховуючи майбутній розвиток на національному і міжнародному рівнях системи стягнення аліментів і можливості, що виникають завдяки інформаційним технологіям тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0010.


11 січня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Міжнародною Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця про юридичний статус Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та її представництва у місті Києві" 

Угодою визначається правове підґрунтя гуманітарної діяльності Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця на території України, Бєлорусі, Молдови та деяких областей Російської Федерації, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 

Відповідний законопроект зареєстровано за №0004.

23 січня 2013 року
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак обговорив з головою Федерації профспілок України Юрієм Куликом пропозиції профспілок щодо вдосконалення системи соціального партнерства

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у середу обговорив з головою Федерації профспілок України Юрієм Куликом пропозиції профспілок щодо вдосконалення системи соціального партнерства та зауваження до проекту Трудового кодексу.

Ю.Кулик висловив готовність Федерації профспілок до співпраці з парламентом в частині захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок, до соціального діалогу. "Адже, — сказав він, — до нашого всеукраїнського об’єднання входять більш як 8 мільйонів осіб, це — 43 галузеві членські організації та 27 територіальних об’єднань".

В.Рибак повідомив, що днями мав зустріч з Президентом України Віктором Януковичем, на якій запропонував затвердити трирічну програму вирішення соціальних питань. За його словами, у такій програмі варто детально розписати виконання усіх позицій, які стосуються соціальної сфери. "Завдяки таким крокам, — вважає В.Рибак, — виконання намічених реформ буде ефективнішим і поступальним".

25 січня 2013 року
Володимир Рибак наголосив на важливості об’єднання зусиль центральної і місцевої влади для реалізації пріоритетних реформ та соціальних ініціатив Президента України

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у п’ятницю у рамках робочої поїздки до Донецької області відвідав приватне акціонерне товариство «Донецьксталь» — металургійний завод» і комунальну установу міського комплексу «Ветеран».

Під час спілкування з донетчанами В.Рибак наголосив на важливості об’єднання зусиль центральної і місцевої влади для реалізації пріоритетних реформ та соціальних ініціатив Президента України.

За його словами, нині вперше за роки незалежності три гілки влади злагоджено працюють в інтересах реформування країни та несуть спільну відповідальність.

В.Рибак висловив упевненість, що вже у цьому році люди матимуть змогу оцінити реальні результати цієї роботи. «Сьогодні економічна криза ще не минула, але ми повинні здійснити реформи, запропоновані Главою Держави», — наголосив він, зазначивши, що парламент має створити необхідну законодавчу базу для запровадження реформ. «Моя задача як Голови Верховної Ради — об’єднати зусилля усього парламенту, — заявив В.Рибак і додав. — Необхідно зробити все, щоб Україна увійшла до числа тих європейських країн, які живуть все краще і краще».

Під час брифінгу на ПРАТ «Донецьксталь» В.Рибак назвав Донбас «промисловою столицею, основою країни, її фундаментом».

Керівник парламенту наголосив на важливості модернізації промислового виробництва з використанням новітніх технологій. Він висловився за доцільність створення Банку розвитку, зазначивши, що у нинішньому році «необхідно залучити мінімум п’ятдесят млрд. грн.» на будівництво і розвиток підприємств, що сприятиме створенню нових робочих місць.

http://iportal.rada.gov.ua