Народ

8 лютого 2013 року
"Соціальні" сорти хліба в Києві пропонують майже в тисячі торговельних точок

Київляни можуть придбати хліб широкого вжитку, так званий соціальний хліб, майже в тисячі торговельних точок, що охоплюють всі райони столиці. 

Надалі в магазинах, що реалізують продукцію ВАТ "Київхліб", повинні з'явитися окремі полки для сортів хліба широкого вжитку з позначкою підприємства.

Реалізація такої ініціативи дозволить споживачам чітко відрізнити хліб широкого вжитку виробництва "Київхліб" від будь-якого іншого зі схожою назвою "- зазначив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Поки тільки в 50 роздрібних торгових точках є цінники, самоклейки і каталоги, що позначають продукцію столичного виробника хліба. Процес появи окремих полиць для хліба широкого вжитку ускладнюється тим, що більшість торговельних мереж погоджуються розмістити логотип ВАТ "Київхліб" тільки на комерційній основі.

7 лютого 2013 року
Істо СЕС: понад 3 млн українців перехворіли на грип

За зведеними матеріалами Державної санітарно-епідеміологічної служби, з початку епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ (з 1 жовтня) в Україні перехворіли 3 млн 148 тис. 578 осіб

Так, станом на 25 грудня 2012 року кількість хворих на грип і ГРВІ українців складає 2 млн 167 тис. 495 осіб. За 51 тиждень минулого року захворіли 184 тис. 718 осіб, за 1 тиждень поточного року — 108 тис. 882 людини. Протягом 2 календарного тижня на грип та ГРВІ захворіли 127 тис. 464 українців, 3 тижні — 156 тис. 271, 4 — 188 тис. 270, протягом 5 тижня — 215 тис. 478 чоловік.

Нагадаємо, за даними ВООЗ кращим методом захисту від грипу визнана вакцинація. Щеплення не тільки попереджає захворювання, але і запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти — щорічно медики фіксують у середньому півмільйона смертей.

На території України дозволені до використання наступні вакцини: Ваксігрип (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза * 15/Інтанза * 9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також Флюарикс ™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) і ІНФЛУВАК ® (виробництва Abbott Biologicals BV, Нідерланди).

За прогнозами експертів в Україні очікуються спалахи грипу A/Каліфорнія/7/2009 (H1N1), A/Вікторія/361/2011 (H3N2), B/Вісконсін/1/20.

11 лютого 2013 року
Україну визнали головною "піратською" країною в світі

Міжнародний альянс інтелектуальної власності у своєму щорічному звіті назвав її пріоритетною країною, яку Торгова палата США повинна включити в список держав, де систематично порушуються авторські права, передає УНН з посиланням на офіційний сайт IIPA.

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) присвоїв Україні статус пріоритетної країни для введення санкцій. Це означає, що поширення піратського контенту в країні набуло масштабів, що завдають правовласникам значні збитки.

У список пріоритетного спостереження потрапили Аргентина, Чилі, Китай , Коста-Ріка, Індія, Індонезія і Росії .

"В Україні багато відкритих ринків і вуличних кіосків, які рясніють піратськими копіями записів, фільмів та програмного забезпечення всіх видів, включаючи розважальні програми", — зазначено в доповіді.

Згідно даних IIPA, неліцензійне програмне забезпеченням в Україні використовують держоргани, серед яких Міністерство внутрішніх справ, Державна податкова служба та прокуратура.

Альянс визнав український уряд найбільшим споживачем нелегального програмного забезпечення (ПО) в країні. У бюджеті на 2013 рік на закупівлю програмного забезпечення для держустанов відведено 100 млн грн. Це становить 10-20% від необхідної суми, якщо програмне забезпечення буде ліцензійним.

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) — коаліція семи асоціацій, яка складається з більш ніж 3200 компаній, що представляють США у галузі авторського права.

12 лютого 2013 року
У дитсадках Києва введуть електронний моніторинг якості харчування дітей

Київська влада планує ввести в місті електронний моніторинг якості харчування дітей. Як розповів голова КМДА Олександр Попов, електронна система, яку планує запровадити влада, дозволить щоденно інформувати батьків про те, який раціон запропоновано для їх малюків, скільки калорій містить їжа, які продукти використані в її приготуванні, хто виробник цих продуктів.

"Це дозволить більш прозоро вибудувати систему харчування дітей, зробити її дійсно якісною", — вважає Олександр Попов.

Крім того, за його словами, в Печерському, Дарницькому та Оболонському районах вже запровадили експериментальну систему електронного запису в сади. Тепер вибрати дошкільний заклад, враховуючи всі потреби малюка, можна не виходячи з дому на спеціальному сайті.

На його головній сторінці батьки можуть ознайомитися з кількістю груп в кожному з садів, з режимом роботи закладу, і з його типом. Після того, як вибір зроблено, в режимі он-лайн система пропонує заповнити анкету. Після цього протягом 30 днів батьки повинні подати документи, щоб остаточно відвести дитину в дитсадок. Ця ж система дозволяє стежити за просуванням у черзі. Разом з тим, щоб черг не виникало, в столиці діє програма відновлення та будівництва дитячих садків.

13 лютого 2013 року
На Київщині повернули державі 8,2 га земель вартістю понад 6 млн грн

Рішенням Господарського суду Київської області задоволено позов прокурораМакарівського району про розірвання договору оренди земельної ділянки та повернення її у власність держави. 

Позов був заявлений в інтересах держави в особі Макарівської районної державної адміністрації Київської області до садового товариства. Причиною розірвання договору стало те, що товариство систематично не сплачувало орендну плату за використання вказаних земель.

Завдяки вжитими прокуратурою заходами вказане судове рішення виконано, згідно з яким розірвано договір оренди земельної ділянки. Садове товариство повернуло орендовану земельну ділянку до земель орендодавця — Макарівської районної державної адміністрації.

Фактично, за результатами виконання зазначеного судового рішення, державі повернуто землі загальною площею майже 8,2 га вартістю понад 6 млн грн.

13 лютого 2013 року
Довіра українців до платіжних карток при безготівкових розрахунках зросла в 1,6 рази

Кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, при здійсненні безготівкових операцій в 2012 р. зросла на 62,6% порівняно з 2011 р., до 348 млн шт. Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

Сума безготівкових платежів зросла на 97,6%, з 46,346 млрд грн в 2011 р. до 91,583 млрд грн в 2012 р.

При цьому для отримання готівки українці минулого року використовували платіжні картки 725 млн разів на суму 649,897 млрд грн проти 661 млн раз на суму 529,633 млрд грн.

Загальна кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, в 2012 році збільшилась на 22,6% порівняно з 2011 роком, до 1,073 млрд шт. на загальну суму 741,48 млрд грн.

13 лютого 2013 року
30 тис. українських дітей потребують усиновлення

У базі данних на усиновлення перебуває 30 тис. українських дітей. Про це під час круглого столу, присвяченого питанням епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні сказала директор Фонду "АнтиСНІД" Ольга Руднєва.

" 30 тис. дітей знаходяться у базі данних на усиновлення щороку. Лише 2 тис. з них усиновлять: 1,2 тис. — українці, близько 700 — усиновлять за кордон. А всі інші залишаться у дитячих будинках, потім їх переведуть в інтернати, а потім викинуть на вулицю", — сказала О.Руднєва.

За її словами, рівень поширення ВІЛ саме у таких закладах є одним із найвищих, адже діти-сироти надзвичайно рано починають незахищені статеві стосунки.

"У дитячому будинку Макіївки живе 21 дитина з ВІЛ. Утримання однієї дитини коштує близько 2 тис. доларів на рік плюс витрати на лікування", — зазначила експерт.

О.Руднєва також додала, що протягом 5 років в Україні усиновили лише 116 ВІЛ-інфікованих дітей.

13 лютого 2013 року
Харківські активісти "Українського вибору"

Сьогодні в місті Харкові відбувся мітинг проти рішення видобутку сланцевого газу в Харківському регіоні. Також активну участь в акції взяли представники Молодіжного руху "Український вибір", різні громадські організації Слобожанщини. У мітингу взяли участь понад 80 осіб.

Активісти акцентували увагу на тому, що українська влада збирається вирішити газові проблеми країни за рахунок екологічної катастрофи на території регіону. Розробка родовища вимагає підведення значних обсягів води, яка змішується з отруйними хімічними реагентами і закачується в підземні пласти. Вода і земля відправляються в радіусі десяти кілометрів від свердловини. Даний регіон за всіма параметрами вже вважається зоною екологічного лиха.

За матеріалами УНН