Уряд

6 березня 2013 року
Уряд продовжує наводити порядок на фармацевтичному ринку

На одному з найближчих засідань Уряд заслухає інформацію Міністерства охорони здоров’я з приводу імпорту лікарських засобів, практично невідомих  на європейському ринку, а також реєстрації біологічно активних добавок як лікарських засобів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 6 березня. 

Глава Уряду повідомив, що за його дорученням зроблено аналіз продажів за найменуваннями ліків, і виявляється, що з десяти препаратів, які найбільше купують в Україні, тільки один продається у Європейському Союзі. «Виникає питання: чим же лікують українських пацієнтів? Чим вони відрізняються від людей з таким же діагнозом в Європейському Союзі? Виходить, наші люди витрачають біля 2 мільярдів гривень на ліки з непідтвердженою ефективністю?», - зазначив він.

Микола Азаров також зазначив, що з 13 тисяч найменувань лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, 8 тисяч –
імпортні.

За його словами, українські ліки уже другий рік виробляються відповідно до міжнародних стандартів, в умовах належної практики виробництва (GMP), на сучасному обладнанні: «Їх якість та ефективність контролюються від виробництва до аптечної полиці. А ось про імпортні ліки далеко не завжди відомо: як вони вироблялись, як транспортувались, і взагалі – це ліки чи, як жартують наші лікарі, «жива водичка».

При цьому він повідомив про зустріч з керівниками компаній-найбільших імпортерів лікарських засобів в Україну, які забезпечують 90% поставок 5 березня. «Я спеціально провів таку пряму розмову, щоб імпортери зрозуміли, що наведення порядку буде прогнозованим для учасників ринку, але невідворотнім. А з іншого боку, щоб від фахівців почути: що Уряд повинен іще зробити для вдосконалення і розвитку вітчизняного фармацевтичного ринку», - зазначив Прем’єр-міністр.

13 березня 2013 року
Уряд збільшив пенсії інвалідам та ветеранам війни

З травня пенсія учасника бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, якому виповнилося 85 років, буде не менше 2548 грн. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська за результатами засідання Кабінету Міністрів 13 березня. За її словами, постановою Уряду передбачається з 1 травня збільшити розмір мінімальної пенсії інвалідам війни ІІ та ІІІ груп та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років, до розміру мінімальної пенсії інвалідів війни І групи.

«З 1 травня 2013 року у жодного учасника бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, якому виповнилося 85 років, пенсія не може бути меншою 2548 грн.: пенсія учасників бойових дій підвищиться на 1078 грн. на місяць», – сказала вона.

Міністр також повідомила, що Уряд ухвалив рішення збільшити розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. У середньому таке збільшення становитиме 10% у порівнянні з минулим роком.

«Наприклад, інвалідам війни І групи передбачається виплатити разову допомогу у розмірі 2 415 гривень – на 215 гривень більше, ніж у 2012 році. На ці потреби у бюджеті заплановано 821,3 млн. гривень», – розповіла вона.

Окремо Наталія Королевська наголосила на тому, що ухвалені сьогодні соціальні рішення Кабінету Міністрів є частиною пакету з понад 70 пропозицій Міністерства соціальної політики, розроблених з початку року. Загалом пропозиції у соціальній сфері Мінсоцполітики, підтримані на сьогоднішньому засіданні Уряду, стосуються понад 2 млн. українців. На їхню реалізацію з державного бюджету та бюджету фондів соціального страхування буде спрямовано понад 2 мільярди гривень.

14 березня 2013 року
Уряд схвалив Концепцію розвитку ядерної медицини на період до 2017 р.

На засіданні Кабінету Міністрів України 13 березня 2013 року було прийнято розпорядження № 130-р «Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на період до 2017 року».

Цей нормативно-правовий акт було підготовлено Міністерством охорони здоров’я на виконання доручення Президента України від 13 липня 2012 року № 1-1/1820 «За результатами робочої поїздки Президента України до Донецької області» .

Ухвалене розпорядження визначає основні завдання із забезпечення розвитку в Україні ядерної медицини шляхом впровадження новітніх ядерно-фізичних методів. Ці методи спрямовані на надання своєчасної та якісної медичної допомоги хворим, підвищення якості первинної діагностики та, як наслідок, зниження рівня показника смертності.

 Виконання завдань, визначених цим урядовим документом, можливе у трьох напрямах – діагностичному, лікувальному, виробництві радіофармпрепаратів, з урахуванням створення науково-технічної бази.

Реалізація Концепції дасть змогу привести  ядерну медицину України у відповідність до європейських та світових стандартів діагностики і лікування хворих та створити науково-технічну базу розвитку ядерної медицини.

15 березня 2013 року
Уряд підтримав законопроект "Про запобігання та протидію домашньому насильству"

13 березня 2013 року Уряд схвалив законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству», прийняття якого дозволить усунути існуючі законодавчі прогалини і неузгодженості та удосконалити механізм протидії насильству в українських сім’ях.

В першу чергу документом запроваджується поняття «жорстоке поводження з дитиною в сім’ї», яке буде включати в себе не лише умисні дії по відношенню до дитини, а також бездіяльність батьків, яка може спричинити шкоду дитині. По-друге, цим законопроектом запроваджується поняття «домашнє насильство».

Крім того, для комплексного вирішення питань протидії домашньому насильству та забезпечення належного надання допомоги постраждалим особам проектом розширюється коло органів та установ, на які покладається здійснення заходів щодо запобігання та протидії насильству.  До таких органів пропонується також віднести місцеві державні адміністрації; органи місцевого самоврядування; центрисоціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; установи та заклади системи освіти; заклади охорони здоров’я.

Задля запобігання домашньому насильству проектом закону  «Про запобігання та протидію домашньому насильству» пропонується запровадити комплекс заходів соціального спрямування, серед яких  проведення інформаційної та просвітницької роботи для всіх верств населення з метою підвищення обізнаності з питань запобігання домашньому насильству та вивчення, проведення аналізу та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню домашнього насильства, а також його негативних наслідків.

Також, з урахуванням європейського досвіду, проектом запроваджуються заходи тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство, які можуть бути застосовані виключно зарішенням суду.

20 березня 2013 року
Уряд виділить 7,2 млрд. грн. на об'єкти дорожньої інфраструктури

Уряд виділить 7,2 млрд. грн. на важливі об’єкти дорожньої інфраструктури. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів 20 березня.

«Уряд розгляне і має затвердити перелік об’єктів  будівництва, реконструкції, капітального тапоточного ремонтів автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення. А також обсяги їх фінансування у 2013 році за кредитами, залученими під державні гарантії. Завдяки чому 7 мільярдів 200 мільйонів гривень будуть спрямовані на ряд важливих об’єктів дорожньої інфраструктури по всій країні», - сказав Микола Азаров.

Він повідомив, що серед іншого, кошти будуть спрямовані на будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі; реконструкцію автомобільної дороги Київ-Ковель-Ягодин у Волинський області; реконструкцію автомобільної дороги Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам‘янка (через Вінницю) у Хмельницькій та Кіровоградський областях; будівництво 2-ї черги мосту на автомобільній дорозі Маршинці-Підгірний у Чернівецькій області; будівництво автомобільної дороги в обхід м. Севастополя тощо.

20 березня 2013 року
Урядом взято курс на підвищення енергоефективності країни

19 березня Міністр фінансів Юрій Колобов провів зустріч з представниками Дойче банку Пітером Тільзом, керівником регіону Центральної та Східної Європи, старшим радником Дойче Банку АГ Дітмаром Штудеманом та Костянтином Серьогіним, головою правління ПАТ «Дойче Банк ДБУ».

Сторони обговорили стан реалізації проекту з модернізації компресорної станції «Бар» на транзитному трубопроводі «Союз».

З метою фінансування реконструкції газотранспортної системи України минулого року було укладено кредитний договір між українським «Укртрансгазом» дочірньою компанією НАК «Нафтогаз України» та Дойче банком. Сума договору склала 53,6 млн. євро.

За словами банкірів Дойче банк готовий розширити свою участь у фінансуванні енергетичної галузі України та впроваджувати нові інвестиційні проекти в аграрному та фінансовому секторі.

У свою чергу Міністр фінансів зазначив, що на сьогодні для України реалізація проектів венергетичній галузі та фінансування реального сектору економіки є важливими складовими соціально-економічного розвитку держави. Він подякував за довіру Дойче банку та підкреслив, що український Уряд відкритий до співпраці з міжнародними фінансовими організаціями у сфері залучення інвестицій.