Суд

12 березня 2013 року
Суд підтвердив законність вироку В.Іващенку

Вищий спеціалізований спеціальний суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вирок - 5 років умовно - колишньому виконуючому обов'язки міністра оборони Валерію Іващенку.

Вищий спец суд, розглянувши касацію В.Іващено, залишив її без задоволення, а рішення апеляційного суду щодо пом'якшення покарання В.Іващенка до умовного терміну залишив без змін.

Сам В.Іващенко не був присутній на розгляді касації.

Нагадаємо, 12 квітня 2012 року Печерський райсуд Києва засудив В.Іващенка до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем при підписанні плану санації держпідприємства Міноборони "Феодосійський судномеханічний завод".

14 серпня колегія суддів Апеляційного суду Києва пом'якшила вирок В.Іващенку, звільнивши його від відбування основного покарання з іспитовим терміном на 1 рік.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що 13 лютого колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко отримав політичний притулок у Данії.

20 березня 2013 року
Суд відмовився допитати архітектора Гостиного двору

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовився провести виїзне засідання та допитати в якості свідка архітектора Гостинного двору Валентину Шевченко.

В.Шевченко була архітектором Гостинного двору з 1974 по 1986 рік та займалась реставрацією Гостинного двору. Через свій похилий вік та стан здоров’я вона не може бути присутня на судовому засіданні.

Як повідомила адвокат Марина Соловйова: “Ми подали до суду копію паспорту, що підтверджує її дату народження 1926 рік та довідку з лікарні про стан здоров’я пані Валентини. Кодекс адміністративного судочинства передбачає в такому разі допит свідка на дому. Суддя Амельошин сам ініціював допитати пані Валентину вдома, але відмовив на наше клопотання. Завтра отримаємо ухвалу суду та дізнаємося на підставі чого було відмовлено”.

На минулому судовому засіданні Фонд держмайна не зміг надати документи, які б підтвердили або заперечили факт перебудови, а не реконструкції Гостинного двору.

Також громадським активістам було відмовлено у проведенні мистецькознавчої та будівельної експертиз.

Громадські активісти протестують проти постанови Кабміну про виключення Гостинного двору з переліку пам’яток архітектури.

25 березня 2013 року
Суд визнав Лозинського не вбивцею, а хуліганом

Колишньому нардепу Віктору Лозінському не тільки зменшили термін ув'язнення з 14-ти до 10-ти років, але й  перекваліфікували справу зі статті «вбивство» на статтю «хуліганство»  

Таке рішення ухвалив Вищий спеціалізований суд у кримінальних та цивільних справах 1 березня, однак сам текст рішення було оприлюднено тільки зараз.

У своєму рішенні колегія суддів ВССУ зазначила, що матеріали справи свідчать, що в Лозінського не було наміру вбивати Валерія Олійника. «Лозинський, будучи досвідченим мисливцем (як встановив орган досудового слідства), з незначної відстані з двох пострілів (прицільних - за версією слідства) - в першому випадку помилився, а в другому - потрапив лише в нижню частину ноги», - йдеться в рішенні суду , як доказ того, що Лозінський міг убити Олійника, якби хотів цього.

Також суд зазначив, що «саме Лозінський викликав правоохоронців і медичних працівників як для фізичного затримання Олійника, так і для надання йому медичної допомоги».

Тепер найжорсткішою статтею для Лозінського стала частина 2 статті 121 - умисні тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого, за яку найбільший термін 10 років. До неї приєднали частину 1 статті 122 - умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається позбавленням волі до 3 років, і частина 1 статті 296. 

26 березня 2013 року
У Донецьку міліціонерів засудили за катування затриманого

Петровський районний суд міста Донецька у вівторок визнав винними трьох співробітників Петровського райвідділу міліції в побитті та катуванні затриманого.

За словами правоохоронців, 17 червня 2012 вони затримали жителя Петровського району Донецька на автостанції "Трудовська". Його доставили в опорний пункт для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Проте вже в райвідділі міліціонери почали виходити за межі наданих їм прав та повноважень. Відтак, вони навмисно завдали затриманому тілесні ушкодження, які згодом медики кваліфікували як тяжкі.

Зрештою, колишнього дільничного інспектора засудили до покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Колишній військовослужбовець і старший дільничний інспектор засуджені до умовних термінів: 4 і 5 років позбавлення волі відповідно з іспитовим терміном 3 роки.

22 березня 2013 року
Голова Вищого Верховного суду України Петро Пилипчук нагадав, що у 2005 році ВСУ не закривав кримінальних справ проти Юлії Тимошенко.

22 березня, у Київському райсуді Харкові відбулося чергове судове засідання у справі Юлії Тимошенко щодо ЄЕСУ, порушеній у жовтні 2011 року за замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ у розмірі 405 млн 500 тис дол., або 3 млрд 233 млн 254 тис 250 грн , тобто обвинувачення Тимошенко висунуто звинувачення у скоєнні злочину за ч.2 ст.15 та ч.5 ст.191 КК.

Розгляд справи було перенесено на 12 квітня через відсутність підсудної. Захисник Ю.Тимошенко С.Власенко у суді зачитав заяву підсудної, яка просить закрити справу нібито за відсутності складу злочину.

Представник держобвинувачення В.Калита наголосила, що за відсутності підсудної суд не може розглядати її клопотання, а крім того, справ ЄЕСУ раніше не закривалася, як на це посилається Ю.Тимошенко.

Слід додати, що восени 2012 року російська сторона пригадала Україні борги ЄЕСУ, які представники РФ розцінюють, як урядові борги, перед Міноборони РФ. Мова йде про ці ж 405 млн доларів, які фігурують у справі Тимошенко щодо ЄЕСУ.

9 квітня 2013 року
С.Власенко попросить ВАСУ переглянути рішення про позбавлення його депутатського мандата

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко повторно звернувся до Вищого адміністративного суду про перегляд рішення про позбавлення його депутатських повноважень у зв'язку з новими обставинами.

"Я звернувся до ВАСУ з новою заявою про перегляд рішення про позбавлення С.Власенко депутатських повноважень - За нововиявленими обставинами", - сказав він.

Власенко розповів, що брав участь у справі Щербаня як захисник Ю.Тимошенко.

"Моя участь у цьому процесі беззаперечно стверджує, що я не здійснюю адвокатську діяльність. Саме тому я попрошу ВАСУ переглянути своє рішення за нововиявленими обставинами", - сказав Власенко, додавши, що бере участь у цій справі, не маючи депутатського посвідчення та адвокатського свідоцтва.

При цьому депутат упевнений, що ВАСУ відмовить йому в перегляді.

"Я твереза людина і розумію. Що мені буде відмовлено, але давайте спробуємо всі механізми", - резюмував він.

Раніше Власенко звертався до Верховного суду про перегляд рішення ВАСУ про позбавлення його мандата. Однак ВАСУ не знайшов підстав для розгляду скарги С.Власенко Верховним судом.

10 квітня 2013 року
Суд залишив у силі другий вирок Ю.Луценку

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вирок Печерського районного суду та ухвалу Апеляційного суду щодо екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який був засуджений до 2 років обмеження волі у справі щодо незаконного продовження стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Сацюка Валентином Давиденком. Таке рішення оголосив суддя ВССУ Валерій Швець.

"Колегія суддів ухвалила касаційні скарги залишити без задоволення", - оголосив рішення суддя Швець.

На думку колегії суддів, Печерський районний суд виписав вирок щодо засуджених так, що в їхніх діях вбачається саме злочинна халатність, а тому вважає помилковою позицію захисту щодо неузгодженості кваліфікації засуджених.

Одночасно за словами адвокатів, сьогоднішнє рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ жодним чином не вплине на долю Юрія Луценка і не обмежить його права.

7 квітня Президент України Віктор Янукович помилував колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія

Луценка, який був засуджений до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за завдані збитки - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр. .), з позбавленням права обіймати керівні посади та рангу державного службовця.

Як відомо, 17 серпня 2012 Печерський районний суд міста Києва призначив ще одне покарання колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку у справі щодо незаконного продовження стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Сацюка Валентином Давиденком у вигляді двох років обмеження волі з позбавленням права займати посади , пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на установах і підприємствах усіх форм власності строком на три роки.

22 листопада 2012 Апеляційний суд містаКиєва не задовольнив апеляцію колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його захисників і залишив у силі вирок Печерського райсуду Києва.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 р. Печерський райсуд Києва засудив Ю.Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за завдані збитки - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр..), З позбавленням права обіймати керівні посади та рангу державного службовця.

16 травня 2012 Апеляційний суд Києва визнав правомірним вирок, винесений колишньому міністру внутрішніх справ Ю.Луценко Печерським райсудом столиці.

14 серпня 2012 захисники екс-міністра внутрішніх справ Ю.Луценка подали касаційну скаргу на рішення судів першої та другої інстанції, згідно з якими Ю.Луценко був засуджений до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Крім того, 1 березня захисники екс-міністра внутрішніх справ Ю.Луценка подали до Європейського суду з прав людини заяву про оскарження рішення Печерського райсуду Києва.

5 квітня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Президента України з проханням про помилування Ю.Луценко.