Президент

14 березня 2013 року
Президент України Віктор Янукович та Президент Латвійської Республіки Андріс Берзиньш підписали Спільну заяву.

Також у присутності Глав держав було підписано низку двосторонніх українсько-латвійських документів:

Угода про основні напрями співробітництва у сфері захисту прав споживачів між Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів і Центром захисту прав споживачів Латвійської Республіки

Основною метою підписання Угоди є створення правових та організаційних засад співробітництва, спрямованих на захист прав та інтересів споживачів на території України та Латвійської Республіки від недобросовісної діяльності господарюючих суб'єктів, які діють на території обох країн.

Протокол про наміри між Міністерством інфраструктури України і Міністерством сполучення Латвійської Республіки про співробітництво у сфері розвитку транспортного коридору між Балтійським морем і Чорним морем

Основною метою підписання Протоколу є подальше розширення взаємовигідного співробітництва в галузі транспорту та логістики, розвиток конкурентоспроможності транзитного коридору між Балтійським морем і Чорним морем на базі діючих контейнерних поїздів, включаючи можливості спільного контейнерного поїзда «ZUBR».

Глави держав відзначили важливість наукових, освітніх, культурних, мистецьких, інформаційних, спортивних і молодіжних обмінів і домовилися сприяти їх всебічному розвитку, у тому числі у рамках проекту «Рига-2014» - культурна столиця Європи.

14 2013 року
Глава держави: Україна скорочуватиме обсяги закупівлі російського газу, якщо ціну на нього не буде знижено

Україна скорочуватиме обсяги закупівлі російського газу, якщо ціну на нього не буде знижено. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на спільній прес-конференції з Президентом Латвії. «Ми маємо велику проблему вже три роки, над якою ми працюємо і не можемо поки що знайти рішення, дати відповідь на питання, чому в Україні найвища ціна на газ в Європі. Зрозуміло, якщо буде така ціна, ми будемо скорочувати обсяги постачань російського газу в Україну і будемо шукати альтернативні джерела», - сказав Глава держави.

Віктор Янукович підкреслив, що існуюча ціна російського газу для України є неприйнятною. «Економіка таку ціну не може витримати. Якщо ціна для нас буде встановлена реальна, справедлива, я сказав би так - ринкова ціна, це головна мета тієї роботи, яку ми проводимо», - наголосив він.

Глава держави також звернув увагу, що переговори України з Росією щодо газових питань відбуваються окремо від переговорного процесу стосовно пошуку формату співпраці України з Митним союзом. «Що стосується газових переговорів - вони відокремлені від переговорів по формату відносин з країнами Митного союзу. І ці переговори відбуваються в окремій робочій групі», - сказав Президент.

Він наголосив, що під час «газових» переговорів «є багато різних пропозицій». «Але ми серед цих пропозицій шукаємо баланс, який би задовольнив дві сторони і який би сприяв отриманню кінцевого результату», - зазначив Президент.

На думку Віктора Януковича, модернізація української газотранспортної системи повинна відбуватися за участю Європи. «Я переконаний у тому, що тут потрібна буде участь Європи», - сказав він.

Говорячи про модернізацію національної газотранспортної системи, Глава держави висловив упевненість, що шляхи вирішення цього питання буде знайдено найближчим часом. «Європа повинна бути впевнена в тому, що ми будемо транспортувати необхідні обсяги газу в Європу і забезпечимо стабільність роботи цієї газотранспортної системи. У цій роботі ми, безумовно, найближчим часом знайдемо відповідь, яким чином ми будемо вирішувати питання модернізації української ГТС», - наголосив Президент.

20 березня 2013 року
Глава держави: Україна проводить реформи, спрямовані на інтеграцію до ЄС

Україна активно проводить реформи, спрямовані на модернізацію країни та її інтеграцію до Європейського Союзу. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час зустрічі із заступником Держсекретаря США з політичних питань Венді Шерман.

За словами Глави держави, Україна останні три роки займається втіленням у життя програми реформ із модернізації країни. «Це непростий шлях і час непростий. Але ми впевнено йдемо цим шляхом», - наголосив Віктор Янукович.

Він додав, що велика кількість реформ, які зараз здійснюються в Україні, розроблені за допомогою міжнародних експертів, у тому числі експертів зі США. «Ми це дуже цінуємо і за це вдячні», - зазначив Глава держави.

«Сьогоднішній порядок денний насичений підготовкою і вирішенням питань, які спрямовані на інтеграцію України з ЄС. Ми сподіваємося, що виконаємо ці непрості завдання, і вже в листопаді цього року на саміті у Вільнюсі буде підписана Угода про асоціацію та створення ЗВТ з ЄС», - заявив Президент України.

21 березня 2013 року
Глава держави: Співпраця з Міжнародною фінансовою корпорацією позитивно впливає на хід реформ

Експертна допомога Міжнародної фінансової корпорації у різних напрямках позитивно впливає на хід реформ в Україні. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з Головою Міжнародної фінансової корпорації Цзинь-Юн Цаєм.

«Хотів би ще раз підтвердити, що ми завжди залишаємося вашими надійними партнерами і вдячні вам за ту співпрацю, яку ми маємо з вами в Україні», - наголосив Глава держави. За його словами, широке коло питань співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією стосується системних реформ, які були розпочаті в Україні у травні 2010 року.

«Ми високо цінуємо роль експертів представництва Міжнародної фінансової корпорації, яка працює в Україні, і в тих напрямках, у яких співпрацюємо, ми відчуваємо постійну допомогу, яка позитивно впливає на хід реформ», - зазначив Віктор Янукович. Він підкреслив, що результати досліджень українського проекту Міжнародної фінансової корпорації «Інвестиційний клімат в Україні» є дороговказом щодо здійснення реформ у сфері державного контролю та технічного регулювання.

Голова Міжнародної фінансової корпорації Цзинь-Юн Цай, у свою чергу, зазначив, що Україна має величезний потенціал для розвитку. «Ми хочемо бути партнерами в цьому», - додав він.

27 березня 2013 року
Глава держави дав доручення Уряду вжити комплексних заходів для розвитку дітей та підтримки сімей з дітьми

Президент України Віктор Янукович дав доручення Кабінету Міністрів підготувати зміни до чинного законодавства, які передбачають створення сприятливих умов для розвитку дітей, поліпшення матеріального становища сімей з дітьми, їх соціальної підтримки та захисту.

Кабінет Міністрів має створити всеукраїнську телефонну «гарячу лінію» з питань захисту сімей з дітьми, яка забезпечуватиме оперативне реагування на порушення прав дітей та випадки насильства стосовно дітей, надання невідкладної психологічної допомоги.

Також у дорученні запропоновано вирішити питання повного і своєчасного забезпечення дітей-інвалідів необхідними технічними та іншими засобами реабілітації, спеціальних навчальних закладів для дітей із вадами зору - підручниками та посібниками зі шрифтом Брайля, які відповідають сучасним освітнім вимогам і стандартам.

Згідно з документом, до 15 квітня Уряд повинен внести пропозиції щодо започаткування у 2013 році Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України», якою буде охоплено не менше 100 дітей щороку. Йдеться про пропозиції щодо порядку відбору для участі у Програмі, форм та системності роботи з такими дітьми, у тому числі за участю Малої академії наук України.

Крім того, Прем’єр-міністру України, Голові Ради Міністрів АР Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій доручено забезпечувати протягом 2013-2014 років розширення мережі дошкільних навчальних закладів для забезпечення охоплення такими закладами не менше 85 відсотків дітей відповідного віку; запровадження щорічного функціонування всеукраїнських і обласних літніх шкіл для обдарованих дітей із залученням до роботи в таких школах провідних фахівців та вчених; забезпечити модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів.

У дорученні Президента також йдеться про необхідність створення в Україні центрів денного перебування для дітей-інвалідів, розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

7 квітня 2013 року
Президент підписав Указ про помилування

Президент України Віктор Янукович підписав Указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка та колишнього Міністра охорони навколишнього природного середовища України Георгія Філіпчука.

Відповідні пропозиції Главі держави внесла Комісія при Президентові України у питаннях помилування.

Як відомо, за ініціативою Президента в Україні відбувається реформування кримінального та кримінально-процесуального законодавства, спрямоване на гуманізацію правових норм та зменшення кількості осіб, що утримуються під вартою.

Нагадаємо, що з проханням про помилування Юрія Луценка до Президента України звернулася Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Також щодо помилування колишнього Міністра внутрішніх справ до Глави держави звернулася Наглядова місія Європейського парламенту у складі Пета Кокса та Александра Кваснєвського.

Це звернення Наглядової місії Європейського парламенту до Президента підтримала дружина Юрія Луценка - Ірина Луценко. «Щиро вдячна президенту Коксу та президенту Кваснєвському, та підтримую їх у гуманітарній місії відносно мого чоловіка», - зазначила вона.

До Президента України також надійшло звернення Георгія Філіпчука з проханням про його помилування.