Парламент

15 березня 2013 року
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак підтримує ідею скасування депутатської недоторканності

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак підтримує ідею скасування депутатської недоторканності.

У п’ятницю в інтерв’ю телеканалу «Рада» В.Рибак у контексті подій, які відбуваються у парламенті, заявив, що усі депутати повинні відповідати за свої дії. А тому, за його словами, недоторканність необхідно скасувати.

«Я підтримую думку, що депутати повинні бути відповідальними, і зробити усе, аби люди, які їм повірили і їх обрали, отримали краще життя», - сказав він.

19 березня 2013 року
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Аленом Ремі

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік у вівторок провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Аленом Ремі.

Ігор Калєтнік підкреслив, що Французька Республіка - один з найважливіших партнерів України, а міжпарламентське співробітництво є важливою складовою двосторонніх українсько-французьких відносин. Він повідомив, що нині практично завершилося формування нового складу групи дружби Верховної Ради України з Парламентом Французької Республіки. Перший заступник Голови Верховної Ради України підкреслив, що українська Сторона зацікавлена у продовженні активної роботи над пошуком шляхів щодо подальшої активізації нашого торговельно-економічного співробітництва. Він зазначив, що товарообіг між Україною і Францією за 2012 рік становив 2,2 млрд. дол. США, а обсяг інвестицій за весь період інвестування - 2,5 млрд. доларів США.

При цьому Сторони висловили думку, що потенціал торговельно-економічних відносин між двома країнами «далеко не вичерпаний». Зокрема, є реальна взаємна зацікавленість у співробітництві в аграрному секторі, взаємний інтерес до взаємодії у літакобудуванні.

На думку обох Сторін, плідна робота парламентаріїв може надати відчутного поштовху поглибленню українсько-французького співробітництва.

Учасники зустрічі обговорили поточну ситуацію в парламенті та висловили сподівання, що у нинішньому році політичний діалог між Україною та Францією буде продовжено.

21 березня 2013 року
Верховна Рада України прийняла Постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів перегляду волевиявлення Українського народу на парламентських виборах 2012 року"

Встановлено, що відповідно до частин другої і третьої статті 85 Регламенту Верховної Ради України до складу Тимчасової слідчої комісії депутатські фракції можуть запропонувати таку кількість народних депутатів України, що пропорційна їх кількісному складу:

- Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України – 6 чол.;

- Фракція Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" – 3 чол.;

- Фракція Політичної партії "УДАР" Віталія Кличка – 1 чол.;

- Фракція Всеукраїнське об’єднання "Свобода" – 1 чол.;

- Фракція Комуністичної партії України – 1 чол.

Головою Тимчасової слідчої комісії обрано народного депутата Авакова Арсена Борисовича (фракція Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина"), заступником голови комісії - народного депутата Швайку Ігоря Олександровича (фракція Всеукраїнське об’єднання "Свобода").

Відповідний проект постанови зареєстровано за №2568.

21 березня 2013 року
Верховна Рада України прийняла за основу проект постанови про призначення чергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови

Проектом (реєстр. №1030), зокрема, передбачено призначити чергові вибори депутатів Київської міської ради та Київського міського голови на 2 червня 2013року.

Народні депутати вирішили також скоротити вдвічі строки підготовки документа до розгляду у другому читанні.

22 березня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз"

Угода передбачає розширення категорії громадян України, які мають право на спрощене оформлення безкоштовних та багаторазових віз, удосконалення порядку оформлення віз для представників засобів масової інформації, визначення чітких термінів дії багаторазових віз, надання можливості термінового оформлення віз (протягом 3 діб) особам, які проживають на значній відстані від місця подання візового клопотання (за умови сплати термінового консульського збору), запровадження безвізового режиму поїздок для громадян України, які користуються біометричними службовими паспортами.

Імплементація Угоди сприятиме подальшій лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, розвитку контактів між громадянами України та держав-членів ЄС, створенню підґрунтя для майбутнього запровадження стороною ЄС повноцінного безвізового режиму для громадян України.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0015.

29 березня 2013 року
Руслан Кошулинський: Голови місцевих рад виступають за фінансову самостійність

Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський повідомив, що 28-29 березня у Львові проходив Форум місцевого самоврядування, в рамках якого обговорювалися реформа місцевого самоврядування, питання бюджетного блоку, містобудування, культурної спадщини тощо. Участь у Форумі взяли представники переважної більшості міст обласного значення, Верховної Ради України, Адміністрації Президента, посольств, міжнародних організацій та дипломатичних місій.

За словами Р. Кошулинського, учасники Форуму підтримали його законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та доходами і видатками спеціального фонду.

Руслан Кошулинський розповів, що вищезгаданий проект закону передбачає встановлення меж фінансової самостійності в частині доходів і видатків, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та власних надходжень. За словами Заступника Голови Верховної Ради, законопроект відкриває можливість місцевим радам самостійно визначати державну фінансову установу, за допомогою якої буде здійснюватися обслуговування місцевих бюджетів, та отримати додаткові джерела наповнення бюджетів у разі ухвалення рішення здійснювати обслуговування місцевих бюджетів у державних банках, де будуть нараховуватися відсотки за залишками коштів на рахунках.

 Заступник Голови Верховної Ради також додав, що з метою реалізації зазначених пропозицій Уряд повинен розробити чіткий порядок обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками у державних банках. «Це скоординує, спростить і поставить на більш справедливу основу взаємини органів Державної казначейської служби України, державних банків, місцевих фінансових органів та бюджетних установ в частині контролю за витрачанням коштів та зарахуванням доходів місцевих бюджетів», - наголосив Р.Кошулинський.

2 квітня 2013 року
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про приєднання України до Протоколу проти незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї, який доповнює Конвенцію Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності"

Згідно із документом, Протокол доповнює Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності. Він тлумачиться разом з Конвенцією.

Мета Протоколу полягає в сприянні, полегшенні та зміцненні співробітництва між Державами-учасницями для недопущення, боротьби й викорінення незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї та боротьби із цими діяннями.

Протокол застосовується, якщо в ньому не зазначено іншого, до недопущення незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів, а також боєприпасів до неї та до розслідування та кримінального переслідування у зв’язку зі злочинами, визнаними такими відповідно до статті 5 цього Протоколу, якщо ці злочини носять транснаціональний характер і вчинені за участі організованої злочинної групи.

Протокол також не застосовується до міждержавних операцій або до державних передач у тих випадках, коли застосування Протоколу завдало б шкоди праву Держави-учасниці вживати заходів в інтересах національної безпеки відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0012.