Народ

17 березня 2013 року
Уряд ще збільшить виплати при народженні дитини

В державному бюджеті на цей рік, передбачають збільшення матеріальної допомоги сім'ям при народженні першої дитини майже до 31 тисяч гривень. 

Про це сказав заступник міністра фінансів України Сергій Рибак.

"У цьому році одноразова допомога при народженні дитини буде сягати майже 31 000 гривень, другої - майже 62 тисячі. Майже 124 тисячі вона буде при народженні третьої дитини", - заявив він.

25 березня 2013 року
Станом на 1 березня 2013 року заборогованість по зарплатах в регіонах України складає 1,1 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики.

Як повідомляє Держстатистики, станом на 1 березня загальна заборгованість складає 1,1 млрд грн, з якої 600 млн грн не виплатили економічно активні підприємства (54,5% від загальної суми), 440 млн грн – підприємства банкрути (39,9%) та 62,2 млн – економічно неактивні підприємства (5,6%).

За інформацією відомства, на березень 2013 року найбільше заборгували своїм працівникам підприємства Донецької області – 252,9 млн грн. Наступною йде Харківська область – 97,5 млн грн і завершує трійку найбільших боржників місто Київ – 85,7 млн грн.

При цьому найнижча заборгованість по заробітних платах у Чернівецькій області – 125 тис грн, Рівненській – 1,3 млн грн, Волинській – 4,2 млн грн, м.Севастополі – 5,6 млн грн тощо.

27 березня 2013 року
Станом на 1 березня 2013 року кількість зареєстрованих безробітних становила 589,1 тис. осіб, з них отримували допомогу по безробіттю – 469,1 тис. осіб. 

З них проходили професійне навчання – 30,0 тис. безробітних, брали участь у роботах тимчасового характеру – 460 осіб.

Серед зареєстрованих безробітних: жінки – 303,7 тис. осіб (51,6%), молодь – 243,0 тис. осіб (41,2%), особи, що проживають у сільській місцевості – 262,9 тис. осіб (44,6%), особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню – 196,8 тис. осіб (33,4%).

28 березня 2013 року
1,3 млн людей хворіють на діабет в Україні, серед них 90% хворих на діабет другого типу. Про це під час прес-конференції повідомив головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з ендокринології Микола Гульчій.

На перший типа діабету в Україні хворіє більше 74 тис. людей, а на діабет другого типу майже 1,229 млн і багато хворих на діабет другого типу ще не виявлено.

“Виявляють одну людину з трьох, тобто одну людину ми виявили, а двох ще ні. Тому, на це направлена наша робота”, - зазначив М.Гульчій.

Також він наголосив на тому, що серед усіх українців хворих на діабетдругий тип хвороби становить 90% хворих.

28 березня 2013 року
В Україні протягом 12 тижня поточного року виявили 256 випадків вірусу грипу типу А H1/N1, який в народі також називають "свинячим". Про це йдеться в офіційних матеріалах Державної СЕС.

"Станом на 12 тиждень 2013 р. вірусологічними лабораторіями України досліджено методом полімеразної ланцюгової реакції 2 423 зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ, з них позитивних 458, в тому числі на грип типу В -63 та грип типу А – 395 (А (Н3) – 56, А (Н1)pdm09 – 256, А (Н1) сезонний – 1 та нетиповані – 82)", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось раніше, за даними ВООЗ, найкращим захистом від грипу визнано вакцинацію. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

Разом з цим експерти зазначають, що проведення профілактичних щеплень проти грипу має відбуватись централізовано, за кошти Державного бюджету.

31 березня 2013 року
Приблизно 250 тисяч українців мають "запасні" паспорти Росії, Угорщини чи Румунії.

Проте справжніх масштабів поширення подвійного громадянства поміж українців наразі не може визначити ніхто.

Українців, які одночасно мають українське і російське громадянство максимум 70–80 тис.

На сьогодні відомості про кількість українців, що набули угорського громадянства, сягає 80–90 тис. осіб, румунського – до 80 тис. Коли врахувати, що вони локалізовані у двох регіонах України: Чернівецькій та Закарпатській областях, чисельність мешканців яких не дотягує і до 2,2 млн, то цифра досить значна.

2 квітня 2013 року
Лише 1% українців повністю довіряють міліції - опитування

Лише 1% українських громадян повністю довіряють вітчизняній міліції. Такі дані були оприлюднені Інститутом соціології НАНУ під час проведення круглого столу на тему "Ефективність роботи інституту дільничного міліціонера в сучасних умовах. Згідно з результатами даних проведеного Інститутом опитування 31% українців зовсім не довіряють правоохоронцям. 36% респондентів швидше довіряють міліції, ніж не довіряють. 25% опитаних не змогли визначитися, чи довіряють вони вітчизняної міліції, чи ні. 8% респондентів відповіли, що швидше за все не довіряють МВС, а 1% опитаних визначився, що повністю довіряють правоохоронцям. При цьому на засіданні круглого столу відзначили, що протягом останніх 12 місяців лише 2% опитаних Інститутом громадян зверталися в міліцію і отримали відповідь на звернення. 7% опитаних відзначили, що їх звернення залишилися без відповіді і 91% опитаних взагалі не зверталися до міліції.

7 квітня 2013 року
Опозиція зібрала багатотисячний мітинг у Києві

Близько 15 тис. прихильників опозиції, за даними ВО "Батьківщина", проводять мітинг "Вставай, Україно!" біля пам'ятника Тарасу Шевченку проти дій влади. Разом з тим, прес-служба "Свободи" повідомляє про 20 тис. учасників акції. Однак, за даними міліції, на початок мітингу прийшло тільки близько 3 тис. осіб.

Мітингувальники тримають прапори ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", "УДАР", "Фронт змін", "Конгрес українських націоналістів", Європейської партії та національні прапори України. Крім того, люди тримають плакати із закликами скасування пенсійної реформи, проведення виборів у Києві і відставки Кабінету міністрів. Прихильники опозиції зайняли весь парк імені Тараса Шевченка. Міліція зупинила рух біля мітінгп на вулиці Володимирській. Під завершення мітингу три опозиційні сили ВО "Батьківщина", "УДАР" і ВО "Свобода" прийняли резолюцію з вимогами до влади звільнити залишилися політичних ув'язнених і не підписувати закони, які були прийняті на "виїзному" зборах депутатів більшості на Банковій.

10 квітня 2013

З 15 квітня українці отримуватимуть квитанції на оплату податку на нерухомість

Власники нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, з наступного понеділка почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити. Про це повідомили в прес-службі Міндоходов. Оплатити нарахований податок треба буде протягом двох місяців з моменту отримання повідомлення. Для цього громадяни можуть скористатися послугами банківських установ або поштових відділень, жителі сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад. Фахівці Міндоходов нагадують власникам кількох об'єктів нерухомості, що вони можуть звернутися до податкової інспекції для визначення житла, за яке буде сплачуватися податок. В іншому випадку пільга застосовуватиметься до того об'єкту, в якому зареєстрований платник податку. Крім того, якщо платник не згоден з нарахованими в повідомленні сумами, він повинен також звернутися до податкової для звірки даних, але не пізніше, ніж через два місяці після отримання повідомлення. Нагадаємо, що відповідно до

Податкового кодексу, квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м кв. і 250 м кв. відповідно, не обкладаються податком. Податок сплачується тільки за ті метри, що перевищують вказані квадрати. Однак така пільга застосовується тільки до одного з об'єктів житлової нерухомості. У разі необхідності малобезпеченние громадяни можуть сплачувати податок частинами. Для нарахування розстрочки їм потрібно звернутися до податкових органів. Податок на нерухомість сплачується початковим внеском на весь рік. Однак, зазначають фахівці Міністерства, платники, які протягом року продали своє майно, мають право на повернення зайво сплачених коштів. Їм потрібно подати відповідну заяву, в якій вказати спосіб перерахування коштів: поточний банківський рахунок, на погашення грошового зобов'язання за іншими платежами або повернення готівкою за чеком. Протягом п'яти робочих днів Міндоходов готує відповідний висновок про повернення коштів і направляє його до Держказначейства, яке і здійснює перерахування коштів. Нагадуємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 № 726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.