Уряд

2.03.2013 року
Уряд надасть державні гарантії для залучення 50 мільярдів гривень у рамках реалізаціїДержавної програми з активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. 

«Державні гарантії, прямі інвестиції, компенсація кредитних ставок складуть 50 мільярдівгривень», - сказав Микола Азаров, нагадавши, що в цілому на фінансування та реалізацію даноїпрограми будуть спрямовані кошти в сумі 380 мільярдів гривень.

За його словами, ці кошти також будуть акумульовані за рахунок місцевих бюджетів, залученняприватних інвестицій тощо.

«Я впевнений, що Кабінет Міністрів  разом з обласними адміністраціями і, найголовніше, збізнесом, зможуть реалізувати цю програму», - підкреслив Глава Уряду, додавши, що реалізаціяпрограми дозволить підвищити соціальні стандарти.

04.03.2013 року
Уряд затвердив фінансові плани на 2013 рік низки державних підприємств. При цьому суттєво скорочено витрати на утримання автомобілів, які перебувають на балансі підприємств. Таке рішення прийнято виходячи з продовження режиму жорсткої економії бюджетних коштів та коштів державних підприємств.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 4 березня 2013 року.

Зокрема, затверджено  фінансові плани Відкритого акціонерного товариства «Турбоатом», Державного підприємства «Артемсіль», Державного публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Украгролізинг», Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», Державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт», Державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», Публічного акціонерного товариства «Одеський припортовий завод», Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

4.03.2013 року
Уряд затвердив план першочергових заходів щодо удосконалення виборчого законодавства. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 4 березня 2013 року.

Планом передбачено опрацювання відповідних висновків та рекомендацій Місії із спостереження за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОБСЄ/БДІПЛ та інших місій офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій.

Зміни, зокрема, стосуватимуться: критеріїв, з урахуванням яких здійснюється утворення одномандатних виборчих округів; процедури виправлення помилок і неточностей у документах, поданих для реєстрації кандидатів у депутати; проведення навчання для осіб, які претендують на виконання повноважень члена окружної, дільничної комісії. Також буде напрацьовано пропозиції щодо порядку проведення жеребкування стосовно включення кандидатур до складу окружних та дільничних виборчих комісій та зменшення кількості членів ДВК.

Окрім цього, Міністерству внутрішніх справ доручено провести аналіз фактів порушення законодавства під час виборів-2012 та внести пропозиції щодо запобігання таким порушенням у подальшому.

Відповідні зміни мають бути розроблені до 30 квітня 2013 року. Напрацьовані документи будуть винесені на широке обговорення громадськості та експертів, у тому числі Ради Європи, ОБСЄ та ЄС.

Виконання плану дозволить забезпечити ефективну організацію роботи з удосконалення виборчого законодавства за результатами виборчої кампанії з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року з урахуванням оцінок офіційних спостерігачів.

5.03.2013 року
Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 року № 574. Відповідну постанову було прийнято 4 березня 2013 року.

Цей нормативно-правовий акт розроблено з метою врегулювання порядку використання у 2013році коштів за бюджетною программою «Фінансова підтримка Національного камерного ансамблю «Київські солісти», Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецькийарсенал», інформаційного бюлетеня «Офіційний вісник Президента України», передбаченихДержавному управлінню справами  на 2013 рік, шляхом внесення змін до постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 14 липня 2010 року № 574 «Про затвердження Порядку використання коштів,передбачених у державному бюджеті для створення Національного культурно-мистецького та музейного комлексу «Мистецький арсенал».

Прийняття постанови сприятиме врегулюванню організаційних засад використання коштівдержавного бюджету, ефективному виконанню покладених нна Державне підприємство«Національний культурно-мистецький та музейний комлекс «Мистецький арсенал» завдань щодозбереження та реставрації пам’яток історії та архітектури.

6.03.2013 року
Уряд продовжує наводити порядок на фармацевтичному ринку

На одному з найближчих засідань Уряд заслухає інформацію Міністерства охорони здоров’я з приводу імпорту лікарських засобів, практично невідомих  на європейському ринку, а також реєстрації біологічно активних добавок як лікарських засобів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 6 березня. 

Глава Уряду повідомив, що за його дорученням зроблено аналіз продажів за найменуваннями ліків, і виявляється, що з десяти препаратів, які найбільше купують в Україні, тільки один продається у Європейському Союзі. «Виникає питання: чим же лікують українських пацієнтів? Чим вони відрізняються від людей з таким же діагнозом в Європейському Союзі? Виходить, наші люди витрачають біля 2 мільярдів гривень на ліки з непідтвердженою ефективністю?», - зазначив він.

Микола Азаров також зазначив, що з 13 тисяч найменувань лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, 8 тисяч – імпортні.

За його словами, українські ліки уже другий рік виробляються відповідно до міжнародних стандартів, в умовах належної практики виробництва (GMP), на сучасному обладнанні: «Їх якість та ефективність контролюються від виробництва до аптечної полиці. А ось про імпортні ліки далеко не завжди відомо: як вони вироблялись, як транспортувались, і взагалі – це ліки чи, як жартують наші лікарі, «жива водичка».

При цьому він повідомив про зустріч з керівниками компаній-найбільших імпортерів лікарських засобів в Україну, які забезпечують 90% поставок 5 березня. 

6.03.2013 року
Уряд пропонує підвищити рівень особистої безпеки суддів та їх близьких родичів

Уряд пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України з метою посиленнядержавного захисту суддів.  Відповідний законопроект, який розробляло Міністерство юстиції,  бувпідтриманий  6 березня 2013 року на засіданні Кабінету Міністрів.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, урядовий законопроект спрямований напосилення державного захисту суддів та їх близьких родичів. Крім того, планується усунутисуперечності у Законах України «Про судоустрій і статус суддів» і «Про державний захист працівниківсуду і правоохоронних органів».

З цією метою Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до Законів України «Про судоустрій істатус суддів», «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», «Про оперативно-розшукову діяльність» та  Кримінального кодексу України.

Так, у Законі України «Про судоустрій і статус суддів» пропонується розширити перелік осіб,стосовно яких можуть бути застосовані спеціальні заходи захисту. А саме, крім суддів, до цієї категоріїналежатимуть їх близькі родичі та члени сім’ї.

Також законопроектом пропонується установити заборону щодо розголошення відомостей просуддю органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, особами, яким цівідомості стали відомі у процесі службової діяльності.

Судді надається право на забезпечення мобільними пристроями сповіщення про небезпеку, атакож на обладнання житла протипожежною та охоронною сигналізацією за рахунок коштівдержавного бюджету.

Пропонується також розширити повноваження судових розпорядників щодо забезпеченнягромадського порядку в суді, в тому числі шляхом застосування спеціальних засобів, щовикористовуються при охороні громадського порядку.

У Законі України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів»пропонується замінити поняття «працівник суду» на поняття «суддя, працівник апарату суду».

Передбачається, що ухвалення указаних законодавчих змін дозволить підвищити рівеньзабезпечення особистої безпеки суддів у зв’язку із здійсненням ними правосуддя.

6.03.2013 року
Уряд дозволив збільшувати кількість заступників керівників слідчих підрозділів МВС.Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 6 березня 2013 року.

Необхідність таких змін передбачена у зв’язку з набранням чинності новим Кримінальнимпроцесуальним кодексом України.

Відповідно до його положень повноваження слідчих органів внутрішніх справ значнорозширено. Як наслідок, це збільшило навантаження на працівників слідчих підрозділів та їх керівнийсклад.

Підготовлена Міністерством внутрішніх справ постанова Кабінету Міністрів передбачає, що вслідчих управліннях головних управлінь (управлінь) МВС в Автономній Республіці Крим, областях,містах Києві та Севастополі, чисельність працівників яких перевищує 40 одиниць, кількість посадзаступників начальників буде збільшена до трьох одиниць.

У той же час у слідчих підрозділах міських, районних та лінійних відділів внутрішніх справ,чисельність працівників яких перевищує 14 одиниць, кількість посад заступників начальниківпланується збільшити до двох одиниць.

Запропоноване збільшення кількості заступників керівників органів досудового розслідуваннязабезпечить належне виконання ними обов’язків, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України, а також нормативно врегулює функціонування органів досудового розслідування Міністерствавнутрішніх справ.