Суд

5.03.2013 року
Шанс на виправдувальний вирок у українця — 0,17%

За минулий рік українські суди виправдали 275 осіб і засудили 165 тис.

Суди в Україні за 2012 винесли менш 0,17% виправдувальних вироків.

Відзначається, що кількість засуджених осіб в минулому році склало 164944, кількість виправданих - 275. Це найнижчий відсоток за останні 7 років.

Нагадаємо, в кінці минулого року Президент Віктор Янукович закликав збільшити кількість виправдувальних вироків.

«Час, коли виправдувальних вироків приймається 2-3%, так, як раніше було, воно пройшло. Міжнародна практика свідчить про те, що відсоток виправдувальних вироків, як правило, не менше 15% », - сказав Президент.

5.03.2013 року
На Житомирщині закінчено досудове розслідування за фактом одержання суддею хабарів

Слідчим відділом прокуратури області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом одержання суддею хабарів.

Установлено, що виконувач обов’язків голови одного з районних судів Житомирської області неодноразово вимагав та отримував хабарі.

За фінансові винагороди суддя приймав відповідні рішення в адміністративних та цивільних справах, які перебували у нього у провадженні.

Прокуратурою області розслідувано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (одержання хабара службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) КК України та спрямовано з обвинувальним актом до суду

5.03.2013 року
Судове засідання у справі ЄЕСУ продовжать 22 березня

Суд прийняв рішення продовжити розгляд справи щодо діяльності Єдиних енергетичних систем 22 березня, у зв’язку з відсутністю Юлії Тимошенко.

Крім того, суд постановив спрямувати запит до лікарні на ім’я Юлії Тимошенко щодо можливості її участі у засіданні суду в режимі відео конференції.

Нагадаємо, сьогодні у Харкові проходить судове засідання у справі ЄЕСУ.

Як повідомлялось, станом на 4 березня засуджена Юлія Тимошенко не визначилася, чи братиме участь у судовому засіданні.

Через відсутність ув’язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко у судовому засіданні за справою про фінансові зловживання корпорації "Єдині енергетичні системи України" було оголошено перерву.

Згодом командир військової частини №3005 Макарчук Юрій, який забезпечує конвой, сказав, що якщо Юлія Тимошенко погодиться брати участь у судовому засіданні, яке продовжиться о 14.30 у Київському райсуді Харкова, то її встигнуть етапувати.

Він повідомив також, що вчора вони отримали заявку на доставку Ю.Тимошенко і був призначений караул. З 8 ранку конвой чекав у лікарні, однак етапування так і не відбулося, у зв’язку з чим був складений відповідний протокол.

5.03.2013 року
Апеляційний суд Запорізької області залишив школу громаді

Апеляційний суд Запорізької області залишив без змін рішення Приморського райсуду, яке визнає недійсним угоду купівлі-продажу недобудованої школи в селі Лозуватка Приморського району. Нагадаємо, що на початку цього рокусуд задовольнив позов прокурора Приморського району і повернув недобудовану школу сільській громаді. Сучасне двоповерхове приміщення в селі звели ще у 2010 році, відвідувати навчальний заклад мали б діти не лише з Лозуватки, а й інших сіл району. Однак сільрада вирішила, що така велика школа тут не потрібна, і виставила недобудований об’єкт для приватизації під розбір.

Прокурорська перевірка встановила численні процедурні порушення, з якими пройшла приватизація горезвісної будівлі. До того ж, школу виставили на аукціон, оцінивши її вартість всього лише у 214 тисяч гривень. А під час перевірки була зроблена експертна оцінка, згідно з якою фахівці оцінили будівлю у понад 4 мільйони гривень.

Після розгляду справи в суді першої інстанції покупець школи подав апеляційну скаргу. Однак Апеляційний суд залишив її без задоволення.

6.03.2013 року
Суд скасував незаконну приватизацію будівлі поблизу Потьомкінських сходів у Одесі

У центральних та місцевих засобах масової інформації останнім часом набрала розголосу інформація щодо приватизації будівлі поблизу Потьомкінських сходів у м. Одесі. Згідно з заочним рішенням Приморського районного суду від 20.09.2012, за громадянкою визнавалось право власності на нежитлову будівлю площею понад 146 кв. м на Приморському бульварі, 7/1 в історичному центрі міста. Прокуратурою м. Одеси 21 лютого в інтересах міської ради подано заяву про перегляд указаного заочного рішення Приморського районного суду, оскільки прокуратура вважає це рішення необґрунтованим та ухваленим з порушенням норм матеріального і процесуального права.

Заяву прокуратури про перегляд заочного рішення уже задоволено, незаконне рішення суду скасовано.

Прокуратура Одеси й надалі займатиме принципову та жорстку позицію щодо відстоювання земельних прав територіальної громади міста.

7.03.2013 року
Свідчення О.Кужель спростовують лінію захисту.

Заступник начальника управління процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури Лілія Фролова за підсумками допиту О.Кужель сьогодні в суді зазначила, що покази свідка спростовують лінію захисту. “Зокрема, інформація, яку сьогодні всі почули від О. Кужель спростовує лінію захисту, який на минулому засіданні під час допиту В. Щербаня намагався за допомогою політичного інтерв’ю, правда, але все ж таки, переконати в тому, що між Є. Щербанем та П. Лазаренком не було конфліктів. Однак, О. Кужель сьогодні заявила, що голосувала за П. Лазаренко виключно через наявність колективного рішення в той час, як не підтримувала його дії, працюючи при цьому з Є. Щербанем”, — сказала прокурор.

Крім того, за її словами, свідок під час допиту розказала історію, яка взагалі ніколи не мала місця.

Прокурор наголосила на тому, що свідок підтвердила той факт, що Є. Щербань був надзвичайно впливовою людиною в Донецькій області, також підтвердила його значну можливість впливу на всі бізнес відносини в регіоні та навіть органи державної влади.

Прокурор також додала, що О. Кужель не змогла відповісти на жодне запитання представника потерпілих, особливо ті, які стосувалися начебто пропонованої нею допомоги дітям Є. Щербаня.

О.Кужель розповідала в судовому засіданні в Апеляційному суду Києва, що у 1996 році фракція Ліберальної партії проголосувала за призначення Павла Лазаренка Прем'єр-міністром України за ініціативою неформального лідера Євгена Щербаня і що у Є.Щербаня не було конфліктів з П.Лазаренком.

6.03.2013 року
Вищий адміністративний суд України визнав обґрунтованим позов спікера Верховної Ради Володимира Рибака і достроково позбавив депутатських повноважень народного депутата Сергія Власенка.

У своєму рішенні суд керувався Конституцією України, рішеннями Конституційного суду, Законом “По статус народного депутата” та рішенням Європейського суду з прав людини.

Суд визначив згідно закону, що адвокатська діяльність є несумісною з діяльністю народного депутата. С.Власенко з грудня 2012 року офіційно є народним депутатом і добровільно взяв на себе обов’язки народного депутата та визнав обмеження, які накладає цей статус, зокрема і несумісність діяльності народного депутата з окремими видами діяльності, зокрема з адвокатською.

Суд враховував надані Генеральною прокуратурою документи про те, що С.Власенко був захисником у справах щодо Юлії Тимошенко та врахував той факт, що згідно нового Кримінального Процесуального кодексу захисниками можуть бути лише адвокати, а особи, які не мають статусу адвоката, у справах, слухання яких розпочато до вступу у дію нового КПК, можуть здійснювати захист згідно норм перехідних положень кодексу.

Водночас, суд постановив, що це зауваження розповсюджується тільки на осіб, які не мають дозволу на заняття адвокатською діяльністю. С.Власенко не вжив в передбачений законодавством строк необхідних заходів, не звернувся до ради юстиції та не зупинив дозвіл на заняття адвокатською діяльністю. Суд зауважив, що той факт, що С.Власенко зробив це пізніше, ніж передбачено законодавством, означає, що весь цей час він суміщав несумісні види діяльності, тобто діяльність адвоката та народного депутата.

Згідно законодавства України, у таких випадках повноваження народного депутата припиняються достроково за рішенням суду.

5 березня Вищий адміністративний суд України розпочав розгляд справи за позовом Голови Верховної Ради Володимира Рибака до народного депутата від фракції “Батьківщина” Сергія Власенка про дострокове припинення повноважень депутата. Самого С.Власенка у ВАСУ не було.

Опозиція обіцяє боротися за мандат С.Власенка у Євросуді.