Президент

13.02.2013 року

Проведені переговори стали важливим кроком у напрямку зміцнення дружніх та партнерських відносин між Україною та Туркменистаном — Віктор Янукович

За словами Віктора Януковича, під час переговорів сторони констатували спільність поглядів двох держав щодо подальшого розвитку міжнародних відносин у світі та регіоні Центральної Азії, поглиблення українсько-туркменського співробітництва в різних сферах. Йдеться про співпрацю у фінансовій, енергетичній, військово-технічній, міжрегіональній та гуманітарній сферах, розширення участі українських підприємств і компаній у реалізації масштабних проектів промислового та соціального будівництва в Туркменистані.

Президент наголосив, що міжурядова українсько-туркменська комісія з економічного та культурно-гуманітарного співробітництва має відігравати важливу роль у розвитку торговельно-економічного співробітництва України й Туркменистану. Було досягнуто домовленості про створення Торгового дому України в Ашгабаті і Торгового дому Туркменистану в Києві, які також стануть важливими двосторонніми механізмами взаємодії в торговельно-економічній сфері. За словами Президента Туркменистану, під час переговорів сторони обговорили питання збільшення інвестицій, обсягів товарообігу та розширення діяльності українських компаній в Туркменистані та туркменських компаній в Україні. Також обговорювалося питання створення Ради ділового співробітництва між державами.

19.02.2013 року
Глава держави доручив Уряду прискорити виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки

Глава держави доручив Прем’єр-міністру прискорити внесення на розгляд Верховної Ради законопроектів, підготовлених на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Президент також доручив Уряду забезпечити у проекті змін до Державного бюджету на 2013 рік першочергове фінансування видатків на виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу», насамперед щодо підвищення рівня оплати праці медпрацівників системи екстреної медичної допомоги, реалізації другого етапу національного проекту «Вчасна допомога» — утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта та поступового оновлення автопарку центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Окрему увагу Віктор Янукович звернув на важливість вжиття дієвих заходів для поліпшення умов ведення бізнесу та забезпечення входження України у 2013 році у першу сотню держав за рейтингом Світового банку «Doing Business».

22.02.2013 року
"
Запровадження страхової медицини дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та підвищити зарплати лікарям" — Віктор Янукович

В Україні необхідно впроваджувати страхову медицину, що дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та підвищити рівень заробітних плат медиків. На переконання Президента, оновлення медичних закладів, їх реструктуризація мають здійснюватися поетапно, як це і відбувається нині. Зокрема, зазначив Віктор Янукович, відкриваються нові перинатальні центри, в яких створюються умови для допомоги майбутнім матерям, породіллям та новонародженим. Водночас створюються центри екстреної медичної допомоги. Як підкреслив Глава держави, нині необхідно акцентувати увагу не лише на забезпеченні цих центрів сучасним медичним обладнанням, підготовці фахівців, а й зосередитись на оновленні автомобільної бази. «Ми повинні врахувати те, що в нас рухомий склад дуже поганий і нам його треба оновлювати», — наголосив В.Янукович.

Говорячи про модернізацію «швидкої допомоги», Президент звернув увагу на необхідність відновлення та будівництва автомобільних доріг, ширшого застосування малої авіації в екстреній медицині. Щодо підвищення заробітних плат для працівників медичної галузі та їх соціального забезпечення, Президент зазначив: «З року в рік ми піднімаємо рівень заробітної плати робітникам бюджетної сфери, і цей рік не буде винятком».

22.02.2013 року
Президент: Влада посилює соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни

Влада постійно працює над посиленням соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час телепроекту «Діалог з країною». «Усі програми, які спрямовані на підтримку учасників, ветеранів Великої Вітчизняної війни — завжди будуть в державі розвиватися. Ми кожного року будемо додавати до того, що ми зробили», — сказав Глава держави.

«Наші ветерани — це ті люди, які принесли мир і перемогу на нашу землю. Сьогодні ми зобов’язані вам віддячити, ми зобов’язані вам як ваші сини, як ваші онуки створити всі умови, щоб ви могли спокійно жити — не виживати, а жити — в нашій країні», — зазначив Віктор Янукович у розмові у прямому ефірі з ветеранами Рівненської області.

Президент також наголосив, що Україна на гідному рівні відзначить 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. «Це та дата, яку ми повинні відсвяткувати на високому рівні. Тому найближчим часом я підпишу відповідні документи. Буде створений організаційний комітет», — повідомив В.Янукович.

Глава держави також підкреслив, що з року в рік покращується медичне обслуговування ветеранів Великої Вітчизняної війни. «Крім шпиталів ми започаткували ще створення відповідних палат для ветеранів — практично в усіх лікарнях нашої країни. Ми слідкували і будемо слідкувати за тим, щоб ви завжди були забезпечені якісним лікуванням, необхідними ліками, і це буде виконуватися як на рівні місцевих органів влади, так і на рівні держави», — заявив Президент.

22.02.2013 року
Віктор Янукович: Ми започаткуємо програму забезпечення дітей-сиріт житлом

Найближчим часом буде започатковано програму по забезпечення дітей-сиріт житлом після досягнення 18 років. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час телевізійного проекту «Діалог з країною».

За словами Президента, ніхто, крім держави, не може забезпечити умови для життя, можливості для отримання професії, житла для дітей-сиріт. «Ця програма — вона обов’язково найближчим часом буде започаткована і окремим рядком увійде до бюджету. Ми встановимо такий облік у державі, де кожна дитина-сирота, яка досягла 18 років, уже буде мати право на отримання житла», — сказав Президент.

Він зазначив, що є багато сімейних будинків, які створюють усі необхідні умови для дітей. «У такому випадку держава зобов’язана знайти компенсації. Ми також це включимо в цю програму», — підкреслив Віктор Янукович.

Глава держави нагадав, що в Україні нині постійно скорочується кількість дітей-сиріт, які знаходяться у державних закладах. Натомість дедалі більше дітей-сиріт перебувають у закладах сімейного типу виховання.

22.02.2013 року
"
Влада працює над вирішенням проблеми нелегальних «копанок»" — Президент

«Ми дуже добре розуміємо цю проблему. Тому закриваємо, реєструємо, не даємо відкривати нові «копанки», максимально намагаємося працевлаштувати людей, створити нові робочі місця на працюючих шахтах», — наголосив Глава держави. В.Янукович підкреслив, що до вирішення цього питання треба підійти з урахуванням соціального аспекту. «На жаль, це проблема не одного дня. Це проблема дуже велика, це соціальна проблема. З урахуванням цього йде робота», — сказав він.

«Значно скорочено кількість цих «копанок» і в Донецькій, і в Луганській областях. Десь ця робота легалізована. Але це не шлях. Тому ми з цієї проблеми дуже швидко не вийдемо. Ми підійдемо до цього питання оптимально, справедливо, узаконимо ці відносини найближчим часом, в тому числі за участю представників шахтарських колективів, профспілок», — запевнив Глава держави.

Говорячи про ситуацію у вугільній галузі, Президент підкреслив, що нині видобуток вугілля в нашій державі значно підвищено. «Ми зараз працюємо над тим, щоб вугілля не накопичувалося на вугільних складах… Я вам обіцяю, що буду завжди уважно слідкувати за розвитком цих подій. Я дуже зацікавлений у тому, щоб ви не страждали від того, що у вас не вистачає ринків збуту вугілля. Я хочу, щоб ваша праця завжди була добре винагороджена», — сказав Президент.

4.03.2013 року
У резиденції Президента Росії «Русь» (с.Завидово, Тверська обл.) відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича та Президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Формат співпраці України з Митним союзом повинен визначатися на чотиристоронніх переговорах за участю країн-членів Митного союзу. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним у резиденції «Русь» (с. Завидово, Тверська обл.)

За словами Глави держави, на порядку денному стоїть питання вироблення формату співпраці між Україною і країнами Митного союзу. «Тут мова йде про процес, який передбачає внутрішньодержавні процедури, розгляд цих положень. І сам формат роботи з Митним союзом повинен визначатися на чотиристоронніх переговорах», — сказав Президент.

Віктор Янукович також додав, що Україна відстала від Митного союзу щодо створення нормативної бази, яка сьогодні діє в межах об’єднання. Глава держави зазначив, що організація почала формуватися вісім років тому, і Україна брала участь у цьому процесі лише на першому етапі. «Потім була величезна перерва. В результаті цього на сьогодні практично до жодного з положень Митного союзу Україна не приєдналася», — сказав Президент.

На його думку, до опрацювання питання щодо співпраці України з Митним союзом необхідно залучити уряди України та Росії.