Парламент

25.02.2013 року
Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський взяв участь у Міжнародній Конференції «Європа Карпат»

В рамках програми Конференції, в якій взяли участь парламентарі України, Польщі, Угорщини та Словаччини, відбулася низка дискусійних блоків, під час яких, серед іншого, йшлося про парламентське співробітництво карпатських країн та були обговорені положення Карпатської стратегії. За результатами роботи Конференції був запропонований для опрацювання проект Красічанської Декларації «Європа Карпат». В проекті Декларації, що пропонується до підписання представникам усіх країн-учасниць Конференції, серед іншого, визнається необхідність поглиблення співпраці у багатьох сферах та координації дій заради Карпат. В документі також зазначається, що важливу роль у досягненні цієї мети можуть відіграти національні парламенти, створюючи Карпатську мережу парламентської співпраці.Зокрема, в запропонованому тексті проекту висловлюється підтримка «створенню спертої на Стратегію «Карпатський горизонт 2020» транснаціональної оперативної програми Європейського територіального співробітництва для території Карпатського єврорегіону у перспективі 2014-2020, яка ґрунтується між іншим на недостатній координації й успішності втручання дотеперішніх фінансових інструментів Європейського Союзу, яке підтримує багатостороннє територіальне співробітництво». А також додається, що згадана програма «повинна охоплювати всі території, які заявляють про свою участь, навіть ті, які на сьогоднішній день не є учасником Стратегії».

28.02.2013 року
Голова Комітету з питань європейської інтеграції Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Міхалєм Баєром

Сторони обговорили перспективи європейської інтеграції України та результати саміту Україна-ЄС.

У цьому зв’язку Міхаль Байєр високо оцінив зусилля Комітету стосовно підготовки та ухвалення парламентом заяви Верховної Ради України щодо підтримки європейської інтеграції України та наголосив, що Угорщина підтримує прагнення нашої держави у цьому напрямі. Григорій Немиря подякував Послу за підтримку та поінформував його про ініціативу опозиції створити міжфракційне депутатське об’єднання "Україна — ЄС" з метою всебічного й послідовного сприяння політичній асоціації та глибшій економічній інтеграції України та ЄС, підготовки й ухвалення законів, необхідних для підписання Угоди про політичну асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі, наближення України до Європейського союзу спільними зусиллями народних депутатів України різної політичної приналежності.

Окрім того, сторони обговорили питання двостороннього співробітництва між Україною та Угорщиною. У цьому зв‘язку Міхаль Баєр висловив думку щодо необхідності зміцнення парламентського виміру двосторонньої співпраці. 

7.02.2013 року
У парламенті України відбулась зустріч Верховного Комісара Європейського Союзу Ш. Фюле з керівництвом Верховної Ради України, головами комітетів, керівниками депутатських фракцій та народними депутатамие

Під час зустрічі було обговорено ключові питання взаємодії України і ЄС, зокрема, щодо подальшого розвитку парламентського виміру співпраці.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак підкреслив, що питання європейської інтеграції є не лише пріоритетом державної політики України, але й потужним консолідуючим фактором українського суспільства. Він зазначив, що позиції Президента України, Уряду та Верховної Ради України у підходах до взаємодії з Європейським Союзом збігаються. За його словами, укладення Угоди про асоціацію стане додатковим свідченням того, що ідея євроінтеграції є саме тією ланкою, яка об’єднує практично всі політичні сили українського парламенту та українське суспільство загалом.

Своєю чергою, Єврокомісар Ш.Фюле закликав усі політичні сили України сприяти політичній асоціації та економічній інтеграції з Європейським Союзом, підкресливши, що всі депутати Верховної Ради несуть персональну відповідальність за реалізацію європейського порядку денного України. «Ми би хотіли, щоб процес політичної асоціації і економічної інтеграції з Європейським Союзом був загальним, який би спирався на внески всіх партій», — сказав він. Ці внески, за його словами, складаються із великого обсягу законодавства, але це також додасть прогресу під час моніторингу з боку Європейського Союзу.

Єврокомісар наголосив, що Україна може отримати «потужності європейського інструментарію і зростати як конкурентна та демократична європейська держава тільки через Угоду про асоціацію». Ш.Фюле також сподівається, що Україна зможе виконати усі умови для підписання цієї Угоди. «Для нас має значення лише конкретний прогрес», — сказав він, нагадавши, що часу на здійснення необхідних кроків залишилось дуже мало.

В ході зустрічі виступили: Голова Комітету з питань європейської інтеграції Г.Немиря, Голова Комітету у закордонних справах В.Калюжний, Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони В.Литвин, голови фракцій: О.Єфремов, П.Симоненко, В.Кличко, А.Яценюк — та інші народні депутати, які представили точки зору різних політичних сил у парламенті на зазначені вище питання.

Загалом представники фракцій і парламентських комітетів сповідують схожі підходи до вирішення питань порядку денного асоціації Україна-ЄС,

О.Єфремов висловив упевненість, що Україна виконає «усі необхідні умови, і шлях до Європейського Союзу буде відкритий».

В.Кличко заявив, що український народ бажає жити за європейськими стандартами, одним з яких є незалежний парламент, коли кожний народний депутат голосує сам за себе. «Усі фракції повинні це підтримати найближчим часом особистим голосуванням», — сказав він.

П.Симоненко висловився за проведення референдуму з питання вступу України до Європейського Союзу до проведення саміту Східного партнерства в листопаді у м. Вільнюс.

А.Яценюк наголосив, що Україна буде членом Європейського Союзу. «Це наш курс, і ми будемо ним іти», — сказав він, підкресливши, що підтримати необхідні законодавчі акти має понад 400 народних депутатів.  

Голова Верховної Ради України подякував гостям за змістовну і цікаву  зустріч у Верховній Раді України.

8.02.2013 року
Керівництво України зацікавлено у розвитку дружніх і взаємовигідних взаємин з Молдовою, і важливу роль у цьому мають відіграти парламенти наших країн — Володимир Рибак

На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у п’ятницю під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Іоном Стевіле.

Республіка Молдова, наголосив В.Рибак, є не тільки сусідом України, але й нашим важливим зовнішньополітичним партнером, і у нашій Державі позитивно оцінюють тенденції розвитку двосторонньої співпраці.

За словами керівника парламенту, нещодавній візит Міністра закордонних справ Україні Леоніда Кожари до Республіки Молдова як чинного Голови ОБСЄ і його переговори з керівництвом Молдови засвідчили обопільне бажання сторін досягти прогресу у вирішенні проблемних питань порядку денного українсько-молдовських відносин.

Серед першочергових завдань двосторонньої співпраці В.Рибак назвав, зокрема, підготовку до підписання документів щодо вирішення майнових питань, завершення демаркації державного кордону та підготовку Угоди щодо функціонування Дністровського комплексного гідровузлу. 

Говорячи про парламентську складову двосторонньої співпраці, В.Рибак висловив думку, що новообрана Верховна Рада і депутати Парламенту Республіки Молдова найближчим часом активізують співпрацю і визначать плани щодо її реалізації.

В.Рибак також висловив сподівання на інтенсифікацію взаємодії на рівні парламентських груп дружби і профільних комітетів, що, на думку Голови Верховної Ради, сприятиме вирішенню актуальних питань українсько-молдовського співробітництва, а також забезпечить краще розуміння і підтримку внутрішніх перетворень в Україні і Молдові з боку наших партнерів за кордоном.

Пан Посол зазначив, що Посольство Республіки Молдова в Україні готове надавати всіляку підтримку розвитку українсько-молдовських міжпарламентських взаємин. І.Стевіле зазначив, що керівництво Молдови високо цінує існуючий рівень двосторонніх взаємин і повідомив, що у нинішньому році заплановано здійснити ряд заходів з метою подальшого розвитку двосторонньої співпраці. Пан Посол також високо оцінив роль України у процесі врегулювання Придністровського конфлікту.

5.03.2013 року
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у вівторок зустрівся з Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у вівторок зустрівся з Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським.

На прохання Я.Томбінського В.Рибак розповів про поточну ситуацію у парламенті, зокрема, щодо обставин блокування сесійної зали.

Я.Томбінський зазначив, що у Євросоюзі уважно відслідковують законотворчу роботу Верховної Ради зважаючи на необхідність виконання Плану дій Україна-ЄС. При цьому він висловив стурбованість щодо ситуації, що склалася з позбавленням повноважень народних депутатів України.

«План дій Україна-ЄС залежить від злагодженої роботи Верховної Ради», - сказав Я.Томбінський. При цьому він наголосив на важливості спільної відповідальності усіх парламентських партій щодо реалізацій європейського вибору України.

Голова Верховної Ради зазначив, що у ситуації з направленням до Вищого адміністративного суду України матеріалів про позбавлення повноважень народних депутатів А.Веревського і С.Власенка він діяв відповідно до законодавства.

«Я хочу і прагну, аби ситуація у парламенті змінилася на краще, і сподіваюся на розблокування його роботи без застосування силових методів», - сказав він.

Голова Верховної Ради спрогнозував, що парламент невдовзі повернеться до нормальної роботи, і серед першочергових питань розгляне законопроекти, які стосуються євроінтеграційних прагнень України. В.Рибак висловив впевненість, що їх підтримають представники як більшості, так і опозиції. «Заява про євроінтеграційний вибір України об’єднала усі політичні сили, а тому ми повинні зробити все для уможливлення підписання Угоди про асоціацію у листопаді цього року», - сказав він.