ПАЛІТРА ПОЧУТТІВ ВІД СЕРГІЯ САВЧЕНКО

— Сергій, коли Ви почали малювати? Тяга до творчості відчувалася з дитинства, або ж прийшла з часом?

— Як і всі із самого дитинства. Як почав, від тоді не можу зупинитися.

Творчість для мене є процесом природнім, невід’ємною ознакою життя і функціонування в цьому світі. Не пам’ятаю, щоб колиcь було інакше. Це як Їсти, дихати, спати, рухатись і т. д. 

— Геній — заручник натхнення. А що надихає Вас?

— Дуже мало знаю про натхнення, про яке найчастіше запитують. Але якщо це те, що ми вважаємо своєрідним бажанням чи «апетитом» до творення, то джерелом такого стану може бути будь-що. Художник — це людина з винятковою чутливістю, яка дає можливість своєрідного бачення світу, незвичного для інших людей підходу. Мені здається, саме безпосередність і простота погляду на речі та світ, а відтак і потреба самовиразу і є причиною того, що називають натхненням.

— Чи є у Вас улюблені роботи, або роботи, з якими пов'язані незвичайні історії?

Намагаюсь не утворювати для себе «фаворитів», навіть якщо це стосується власних робіт. Але, звичайно, є твори, пов’язані з певними особистими переживаннями. Роботи, це своєрідні маячки на шляху художника, кожен з яких має стосунок до тих чи інших обставин життя. Це такі собі спогади, етапи розвитку,своєрідні фотокартки з минулого. Це якраз і відрізняє одні мої твори від інших для самого мене…

— Ваші роботи відображають Ваш настрій на даний період життя, або ж для Вас це — знаряддя боротьби з проблемами сьогодення?

— Звичайно, роботи будь-якого художника напряму пов’язані з його актуальним емоційним станом. Стосовно боротьби, то, скоріше, моя творчість пов’язана більше з процесом внутрішніх змагань та вдосконалень, а ніж зовнішніх. Як людина, яка живе в суспільстві маю свої досить конкретні погляди і переконання, але світ творчості це щось значно більше і набагато об’ємніше, ніж побутові чи поточні проблеми сучасності. Художник так чи інакше, кожен в своїй мірі, перебуває поза часом, в іншій площині. Це площина внутрішнього світу і містить в собі велику кількість дуже індивідуальних загадок. . Саме там він має можливість насправді бути тим, що часто називають «бути собою». Нещодавно прочитав чиюсь чудову фразу: «Художник не шукає істину, він утворює нові загадки..». Добре сказано...

sav_rak

— Сергій, чи намагаєтеся Ви прищепити любов до творчості Вашим дытям. Хтось із них успадкував талант в живописі?

— Мої діти виростали та формувались у творчості, де звичайно, прививались і заохочувались заняття мистецтвом у будь - яких його проявах. На моє переконання, всі абсолютно діти талановиті та геніальні. Великою справою та завданням батьків і оточуючих є зберегти і не розгубити з віком те, що дано дитині із народження.

— Скажіть, з точки зору професіонала і майстри пензля, що особливого в живописі, чому стільки століть вона завжди актуальна і цікава?

— Живопис — винятковий вид мистецтва. Він поєднує в собі здобутки різних мистецтв — скульптури, рисунку, графіки, композиції чи інших прикладних сфер. Те, що в таких формах творчості є менш домінуючим, те в живописі присутнє в однаково важливій мірі.

Мистецтво володіння кольором, плямою, тоном,фактурою і в той самий час тематичним та філософським наповненням — все це властиво живопису. Недаремно саме живопис довгий час вважався одним з найголовніших в ієрархії мистецьких діянь. На мою думку, незважаючи на стрімкий розвиток науки, а також мистецтва, живопис ще дуже довго буде присутній в нашому житті і у різноманітних сферах. Це як класична музика, поезія, архітектура. Наявність цих видів мистецтв, визначає саму Людину з найголовнішими її якостями — здатністю любити і творити.

— Ви прославилися незвичайною здатністю розрізняти кольори почуттів. Розкажіть про це...

— Найцікавіше те, що розповісти про це мені найлегше і виразніше за допомогою своїх робіт. Саме там і знаходиться відповідь на Ваше запитання.

Бесіду вела Іванна Біньковська