Народ

1.03.2013 року
Україна займає перше місце в світі по дитячому алкоголізму.

Представники ВООЗ повідомили про те, що сьогодні 40% дітей України вживають алкогольні напої. Як показує практика, вже у віці 11-12 років діти отримують досвід перебування в стані алкогольного сп'яніння. У 11-річному віці приблизно шоста частина підлітків може чітко відповісти на питання, що таке стан алкогольного сп'яніння?

Згідно з даними статистики Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно Україна втрачає близько 40 тисяч громадян різного віку, які йдуть з життя через того чи іншого випадку вживання алкоголю. Так, на отруєння алкогольними напоями доводиться близько 8000 випадків, на кардиопатию аналогічний показник. Крім того, медики фіксують від 25 до 30% випадків дитячої патології новонароджених. На даний момент рівень споживання алкоголю в нашій країні становить 20 літрів 100-відсоткового спирту на душу населення на рік.

Серед дорослого населення основною причиною пияцтва вважається соціальна причина, а серед дітей - пияцтво дорослих.

04.02.2013 року
30% юнаків у віці від 16 років не доживають до 40.

В Україні на сьогодні 30% юнаків у віці від 16 років не доживають до 40. Про це повідомила директор Департаменту сімейної політики Міністерства соціальної політики України Галина Жуковська.

Такі втрати пов’язані із необережним ставленням до власного життя. Особливо у цьому віці у хлопців присутній великий травматизм.

“Також мова йде про здоровий спосіб життя. Це знову таки велика кількість суїцидів, якраз в цьому віці, і особливе сприйняття труднощів”, - сказала Г.Жуковська.

4.03.2013 року
78 тис. дітей не мають місць у дитячих садочках.

Наразі не всі діти дошкільного віку забезпечені місцями у дитячих садочках. 

Нагадаємо, нещодавно В.Янукович пообіцяв 100 тис. місць у дитячих садочках.

Мешканці Теремків поскаржилися Президенту на "висотки", які має намір побудувати Нацбанк замість дитячого садочка. "Переконливо просимо відмовити Національному банку України у будівництві 3-х житлових будинків із вбудованими приміщеннями по вул. Академіка Вільямса 10, з підземним паркінгом та екологічно небезпечного об'єкту та дозволити Національному банку України побудувати на земельній ділянці 1,28 га по вул. Академіка Вільямса, 10 окремо розташований дитячий дошкільний заклад на 240 місць, як і передбачено містобудівними розрахунками та згідно містобудівної документації", - йдеться в зверненні.

Нагадаємо, Нацбанк оголосив наміри будувати на земельній ділянці площею понад 1 гектар багатоповерховий житловий комплекс. У Національному банку України зазначили, що під час зведення багатоповерхівок буде передбачено і дитячий садочок на 80 місць. У той же час, на думку мешканців Теремків-2 до зазначеного дошкільного закладу зможуть потрапити лише діти працівників НБУ. Крім того, у Нацбанку також не уточнили інформацію щодо вартості та джерел фінансування будівництва багатоповерхівок.

4.03.2013 року
143 млн грн потрібно на забезпечення житлом сиріт у Києві

Для реалізації цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2015 роки" в Києві потрібно 143 млн грн. 

Для забеспечення житлом 400 дітей-сиріт влада Києва планує виділити 143 млн грн. На ці кошти планується побудувати 17 900 кв м житлової площі. Програма передбачає початкове фінансування у розмірі 71,5 млн грн з місцевого та державного бюджетів. А також виділення 23,8 млн грн щорічно.

Програма не передбачає купівлі житла на вторинному ринку та в новобудовах, тільки будівництво житла "під ключ". Затвердження програми та зміни щодо процедури купівлі будуть розглянуті на наступному засіданні сесії Київради.

Кошти на реалізацію програми в місцевому бюджеті на 2013 рік не були закладені.

4.03.2013 року
У 2013 році працевлаштують майже 4,5 тис. медспеціалістів

Міністерство охорони здоров'я України та комісії з працевлаштування вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів провели державний розподіл 4 тис. 285 випускників поточного року.

Як йдеться у повідомлені, поточного року буде працевлаштовано за спеціальностями медичного факультету – 3 тис. 463 осіб, стоматологічного - 447, фармацевтичного - 306, за спеціальностями: "медична психологія" - 35, "клінічна фармація" - 18, "технологія фармацевтичних препаратів" - 3, "технологія парфумерно-косметичних виробів" - 4, "лабораторна діагностика" - 9.

Враховуючи потребу у лікарських кадрах закладів охорони здоров'я областей та кількість випускників 2013 року, які навчалися за державним замовленням, на роботу у регіони буде направлено 3 тис. 881 спеціаліст, зокрема з них у заклади охорони здоров'я, які розташовані у сільській місцевості, більше 1,9 тис. випускників, що становить половину випуску.

Дві третини випускників вищих медичних навчальних закладів виявили бажання працювати за спеціальностями, визначеними як пріоритетні для галузі: сімейних лікарів, лікарів екстреної медичної допомоги, дільничних педіатрів, терапевтів, лікарів-фтизіатрів тощо.

7.03.2013 року
Українці помирають від "свинячого" грипу та "Вісконсіна".

Протягом цьогорічного епідсезону зареєстровано 4 летальних випадки серед хворих на грип та ГРВІ, у яких лабораторно підтверджено вірус грипу типу А H1/N1, який в народі також називають "свинячим", та типу В "Вісконсін". Про це йдеться в офіційних матеріалах Центру грипу Державної СЕС.

У Центрі грипу зазначили, що на території України зареєстровано 4 летальних випадки серед хворих на грип та ГРВІ.

Нагадаємо, за даними ВООЗ, найкращим захистом від грипу визнано вакцинацію. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

На території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза*15/Інтанза*9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

7.03.2013 року
У Збройних силах України проходять службу та працюють понад 47 тисяч жінок

Сьогодні у Збройних силах України проходять службу та працюють понад 47 тисяч жінок, серед яких майже третина – це жінки-військовослужбовці. Більше 1600 з них – офіцери, понад 4700 сержанти та 9770 солдати військової служби за контрактом. 370 дівчат навчаються у вищих військових навчальних закладах. Зокрема, у Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба навчається понад 80 жінок-курсантів.

Поруч із чоловіками працюють і більше 30 тисяч жінок-працівників ЗС України та держслужбовців.

Представниці прекрасної статі проходять службу та працюють в усіх видах і родах військ Збройних Сил України. Найбільше вони представлені у з’єднаннях і частинах Сухопутних військ та Повітряних Сил Збройних Сил України. Також чимало жінок служать у Високомобільних десантних військах.

За понад 20 років миротворчої діяльності України у складі національних контингентів пройшли службу близько 30 українських військовослужбовців-жінок.

11.03.2013 року
30% дітей хворих на муковісцидоз не можуть вживати ліки, виписані МОЗ

30% дітей хворих на муковісцидоз не можуть приймати ліки креазин, оскільки він має побічні ефекти. Про це повідомила на прес-конференції виконавчий директор пацієнтської організації ЮКАБ Ольга Стефанишина.

За її словами, до пацієнтської організації надійшла велика кількість скарг про те, що препарат креазин не допомагає хворим дітям на муковісцидоз.

“Заяви про побічні ефекти, які лікарі заповнювали, це приклади, що лікування креазином не дає позитивних результатів. Є побічні ефекти в картках дітей і відповідно копії додаються. Виписки з лікарняної картки повідомляють про те, що генеричними препаратами лікувати не можна”, - сказала О.Стефанишина.