Суд

8 листопада 2012 року

Індустріальний суд Дніпропетровська почав попередній розгляд кримінальної справи за квітневими терактів, в результаті яких
постраждала 31 людина.

Попереднє слухання у справі про квітневі теракти в Дніпропетровську розпочалося в Індустріальному районному суді міста. Судове засідання проходить у закритому режимі.

Про розгляд справи по суті журналістів попередять додатково.

Нагадаємо, чотири вибухи прогриміли в громадських місцях у центрі Дніпропетровська 27 квітня цього року. В результаті НП постраждала 31 людина, зокрема 10 дітей.

1 червня стало відомо про затримання чотирьох підозрюваних — Віктора Сукачова, Віталія Федоряка, Льва Просвірніна,
Дмитра Реви.

22 листопада 2012 року

Апеляційний суд підтвердив вирок Луценку у справі щодо отруєння Ющенка (Доповнено)

Апеляційний суд міста Києва не задовольнив апеляції колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його захисників на вирок Печерського суду щодо організації незаконного продовження стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Сацюка Валентином Давиденком у межах розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка. Таке рішення сьогодні оголосила колегія суддів Апеляційного суду, передає кореспондент УНН.

"Вирок Луценку, Тарасенку та Павленову залишити без зміни, а апеляції ... без задоволення", — оголосив таке рішення головуючий суддя Олег Присяжнюк.

Він також повідомив, що повний текст судової ухвали буде оголошено о 10 годині 29 листопада.

Таким чином суд залишив у силі вирок Печерського районного суду Києва, яким Юрія Луценка засуджено до 2 років обмеження волі.

Після рішення суду присутні у залі депутати почали кричати: "Ганьба".

Нагадаємо, Печерський районний суд міста Києва призначив покарання колишньому міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку у справі щодо незаконного продовження стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Сацюка Валентином Давиденком у вигляді двох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обов'язків на установах і підриємствах усіх форм власності строком на трьи роки.

21 серпня екс-міністр внутрішніх справ Ю.Луценко подав апеляцію на вирок Печерського суду.

27 листопада 2012 року

Суд у справі Оксани Макар виніс рішення, Євген Краснощок отримав довічне ув’язнення.

Інші підсудні М.Присяжнюк  та А.Погосян отримали 15 і 14 років позбавлення волі відповідно.

Як повідомлялося, минулого вівторка судді перенесли оголошення вироку, оскільки вони все ще не прийшли до єдиного висновку.

Нагадаємо, що держобвинувачення вимагає остаточно призначити покарання підсудному Є.Краснощоку у вигляді довічного позбавлення волі, підсудному М.Присяжнюку — 15 років позбавлення волі, а підсудному А.Погосяну — 14 років тюрми.

Як відомо, Оксана Макар померла 29 березня ц. р. у Донецькому опіковому центрі, де вона перебувала з 16 березня і перенесла кілька операцій, у тому числі ампутацію руки. Однак отримані травми виявилися несумісними з життям.

Оксану Макар знайшли 10 березня у Миколаєві неподалік від будмайданчика у важкому стані — тіло дівчини було обвуглено, але вона могла спілкуватися з міліціонерами та лікарями.

Як з'ясувалося пізніше, Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити живцем троє молодих людей.

Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство. Після затримання 11 березня трьох підозрюваних, двох з них було відпущено правоохоронними органами під підписку про невиїзд. Це викликало протести у Миколаєві і великий суспільний резонанс по всій країні, після чого правоохоронці знову затримали підозрюваних.

30 листопада 2012 року

Рада суддів хоче, щоб захисники сім'ї Павличенко припинили свої акції

 Рада суддів України звернувся до організаторів і учасників громадських акцій "Волю Павліченко!" із закликом припинити проведення масових акцій, оскільки вважає їх тиском на суд. Звернення прийнято на засіданні Ради суддів України 30 листопада, після того як 25 листопада в Києві пройшла акція протесту на підтримку Дмитра та Сергія Павличенко, засуджених за вбивство судді Шевченківського райсуду Сергія Зубкова. Акцію організували фанати київського "Динамо". У столичному парку імені Тараса Шевченка зібралося близько 3 тисяч людей, щоб висловити незгоду з несправедливим, на їхню думку, вироком членам сім'ї Павличенко. Як відомо, 2 жовтня 47-річний киянин Дмитро Павличенко та його 19-річний син Сергій були засуджені за вбивство судді Шевченківського райсуду Києва. Перший отримав довічне ув'язнення, другий - 13 років в'язниці. Раніше ультрас "Динамо" закликали фанатів Європи підтримати акцію "Волю Павліченко". До протесту українських фанатів приєдналися ультрас Росії, Білорусі, Литви, Чехії, Польщі та інших держав. Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Харківській області, учасники чергового руху пройшли від станції метро «Спортивна» по вулиці Плеханівській до вулиці Раднаркомівській, де розташоване обласне управління міліції. В акції протесту брали участь близько 400 чоловік, їх супроводжували майже 200 працівників міліції.


13 грудня 2012 року

Суд не дозволив Теличенко допитати Кучму та Литвина у справі Пукача

Представник Мирослави Гонгадзе в суді Валентина Теличенко заявила клопотання про допит додаткових свідків, в тому числі Л.Кучми, В.Литвина, О.Мороза, Є.Марчука, оскільки про їхню причетність до злочину йшлося в показах самого Мельниченка та інших свідків. Проте, за її словами, суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Нагадаємо, що суд закінчив допит Миколи Мельниченка. За словами В.Теличенко, майже на всі запитання М.Мельниченко сьогодні відмовився відповідати, пославшись на статтю 63 Конституції, яка звільняє від відповідальності за відмову свідчити проти себе та проти близьких родичів.

 М.Мельниченко зазначив, що представники інтересів Мирослави Гонгадзе у справі Пукача Валентина Теличенко фактично представляє інтереси Леоніда Кучми та Володимира Литвина.

За словами М.Мельниченка, він не хоче аби Кучма та Литвин уникнули відповідальності, а саме тому шукає адвоката, який матиме допуск до справ із державною таємницею та зможе не дати використати свідчення Мельниченка для того щоб Литвин і Кучма уникнули відповідальності.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Г.Гонгадзе. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Г.Гонгадзе.

О.Пукач тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий в Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою. Генпрокуратура в грудні 2010 року заявила про завершення розслідування кримінальної справи за обвинуваченням О.Пукача у вбивстві журналіста Г.Гонгадзе.

Слідство встановило, що О.Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка.

Справа за обвинуваченням О.Пукача слухається в Печерському суді з квітня 2011 року.

16 грудня 2012 року

Євросуд не братиме до уваги політично мотивований звіт американських юристів — В.Василенко

Професор, посол, колишній суддя Гаазького трибуналу Володимир Василенко заявляє, що відповідно до своєї практики Європейський суд з прав людини не братиме до уваги політично мотивований звіт юристів американської компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher&Flom, зроблений на замовлення уряду України. 

За його словами, дивним виглядає факт замовлення звіту урядом України у той час, коли у Страсбурзькому суді слухається справа Юлії Тимошенко. 

На його думку, політична умотивованість засудження Юлії Тимошенко є очевидною. "Тому що Тимошенко — лідер однієї з найбільших українських опозиційних партій, вона в опозиції до уряду, і ясно, що її ув’язнення є намаганням усунути політичного противника з політичної арени. У звіті говориться також про відсутність вибіркового правосуддя. Але в той же час було сказано, що було порушено право Тимошенко на справедливий судовий розгляд, і що вона була незаконно ув’язнена ще до засудження і винесення вироку. Це дуже серйозні звинувачення, дуже серйозні констатації! Тобто вже на підставі цього може Страсбурзький суд скасувати вирок", — зазначив колишній суддя Гаазького трибуналу.

Колишній суддя Гаазького трибуналу констатував порушення прав Юлії Тимошенко під час судового розгляду так званої "газової справи". "Відмова була у присутності адвокатів на важливих етапах слухання справи. Це факт. Далі. У викликові свідків були відмови. Свідки звинувачення свідчили у суді, коли були відсутні адвокати Тимошенко. Ну, і мало часу дали Тимошенко на ознайомлення з матеріалами справи — там же багатотомна справа. Так що все це якраз свідчить про порушення оцих процесуальних норм", — додав він.

"Питання політичної відповідальності не можна вирішувати за допомогою Кримінального кодексу. Саме це є найбільш неприйнятним для західної спільноти. Тому що там таке неприпустиме", —
резюмував Володимир Василенко.