Президент

8 листопада 2012 року

У рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Республіки Кіпр відбулася церемонія підписання двосторонніх документів:

• Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та майно 

• Міжурядова угода про морське торговельне судноплавств.

• Міжурядова угода про повітряне сполучення

• Міжурядова угода про співробітництво в галузі охорони здоров’я та медичної науки

• Меморандумом про взаєморозуміння у галузі сільського господарства між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства, природних ресурсів і навколишнього середовища Республіки Кіпр 

• Угода між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Спортивною організацією Кіпру про співробітництво в галузі фізичної культури та спорту

• Меморандум про взаєморозуміння щодо інвестиційного співробітництва між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України і Кіпрським агентством зі сприяння інвестицій

• Меморандум про взаєморозуміння між Донецьким національним технічним університетом (ДонНТУ) та Кіпрським інститутом

17 листопада 2012 року

Президент України Віктор Янукович доручив Уряду вжити низку заходів для вирішення актуальних питань студентської молоді та підвищення ролі студентів у розбудові демократичного громадянського суспільства.

Згідно з дорученням Глави держави, Прем’єр-міністр Микола Азаров має зокрема забезпечити залучення представників студентства до розробки пропозицій щодо формування та реалізації державної молодіжної політики. Йдеться в тому числі про обговорення та доопрацювання проекту нової редакції Закону «Про вищу освіту», розгляд питань щодо запровадження нових організаційних і фінансово-кредитних механізмів забезпечення молоді житлом.

Уряд також має забезпечити доопрацювання за участю молодіжних (у тому числі студентських) громадських організацій та органів студентського самоврядування та внесення в установленому порядку проекту Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року.

Крім того, Кабінет Міністрів має з урахуванням сучасних потреб переглянути розміри академічних стипендій та встановити обгрунтовану різницю між звичайною академічною стипендією та її підвищеним розміром.

Відповідно до доручення Глави держави, Уряд та Київська міська держадміністрація також мають прискорити вирішення питання щодо надання в Києві приміщення для розміщення Будинку молоді України та створення на його базі міжнародного молодіжного центру.

26 листопада 2012 року

У рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Об'єднаних Арабських Еміратів відбулася церемонія підписання двосторонніх документів. У присутності Віктора Януковича та Халіфи бін Заїди Аль Нагаяна було підписано українсько-еміратські документи:

• Договір між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у кримінальних справах.

• Договір між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах.

• Договір між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами про видачу правопорушників.

• Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів про повітряне сполучення.

• Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки, молоді і спорту України та Міністерством вищої освіти і наукових досліджень Об’єднаних Арабських Еміратів про співробітництво в галузі вищої освіти і наукових досліджень.

• Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Генеральною адміністрацією молоді і спорту Об’єднаних Арабських Еміратів у сфері спорту.

27 листопада 2012 року

У місті Доха під головуванням Президента України Віктора Януковича та Еміра Держави Катар шейха Хамада бін Халіфи Аль Тані відбулися переговори делегацій України та Катару в розширеному складі.

Сторони обговорили широкий спектр питань економічної співпраці. Президент України та Емір Катару наголосили на важливості започаткування роботи Спільної міжурядової українсько-катарської комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва. Віктор Янукович і шейх Хамад бін Халіфа Аль Тані також відзначили актуальність постійно діючого українсько-катарського бізнес-форуму.

Під час переговорів Президент також звернув окрему увагу на хід реформ, які зараз відбуваються в Україні. Глава держави підкреслив, що ефективне реформування потребує масштабного комплексного підходу. Він додав, що структура української економіки має особливості, які вимагають вироблення свого підходу до процесів модернізації в різних сферах. У цьому контексті він наголосив на необхідності адаптації кращого світового досвіду до українських реалій.

Йшлося також про виклики, які стоять перед Україною в контексті її геополітичного розташування.

3 грудня 2012 року

Глава держави прийняв відставку Уряду

Президент України Віктор Янукович прийняв відставку Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, задовольнивши його заяву.

3 грудня Прем'єр-міністр звернувся до Глави держави із заявою про відставку. «У зв'язку з обранням мене народним депутатом України, відповідно до частини другої статті 115 Конституції України, статті 15 Закону «Про Кабінет Міністрів України» заявляю про свою відставку», — зазначено в заяві керівника Уряду.

Оскільки за статтею 115 Конституції відставка Прем'єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України, Президент прийняв також відставку Уряду держави.

Водночас Глава держави, керуючись нормою частини п'ятої статті 115 Конституції, доручив Кабінету Міністрів продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Уряду.

Відповідно до частини третьої статті 17 Закону «Про Кабінет Міністрів України» всі члени Уряду, які перебувають у відставці, звільняються зі своїх посад з початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів. Таким чином, усі чинні члени Уряду продовжують працювати на своїх посадах і здійснювати покладені на них повноваження до звільнення в установленому Конституцією порядку.

6 грудня 2012 року 16:25

Президент прийняв вірчі грамоти від Послів іноземних держав

Президент України Віктор Янукович прийняв вірчі грамоти від новопризначених Надзвичайних і Повноважних Послів іноземних держав.

Вірчі грамоти Главі Української держави вручили Надзвичайні і Повноважні Посли: Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Саймон Сміт, Республіки Хорватія Томіслав Відошевіч, Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв, Республіки Куба Ернесто Антоніо Сенті Даріас, Республіки Індонезія пані Нінік Кун Нар'яті, Туніської Республіки Алі Гуталі, Королівства Таїланд Ітті Дітбанжонг, Республіки Замбія Фредерік Шумба Хапунда, Республіки Джибуті Абді Ібрагім Абсієх, Республіки Філіппіни Алехандро Москера.

Віктор Янукович побажав дипломатам плідної роботи в Україні. «Я бажаю Вам успіху, щоб наша співпраця йшла на користь нашим двостороннім відносинам», — сказав Глава держави, звертаючись до новопризначених Послів.

Президент підкреслив: Україна проводить відкриту політику, будує прозору, конкурентоспроможну економіку і прагне до взаємовигідних відносин з усіма державами світу.

10 грудня 2012 року

Президент України Віктор Янукович та Прем’єр-міністр Республіки Індія Манмохан Сінгх взяли участь у церемонії підписання двосторонніх документів.

У присутності Глави Української держави та керівника Уряду Індії було підписано:

• Договір між Україною та Індією про взаємну правову допомогу в цивільних та господарських справах

• Міжурядову угоду про співробітництво у сфері оборони

• Міжурядову угоду про науково-технологічне співробітництво

• Угоду між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Радою з регулювання атомної енергетики Індії про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної безпеки та радіаційного захисту

• Меморандум про взаєморозуміння у сфері стандартизації, оцінки відповідності та якості між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Бюро індійських стандартів.