ПЕРШИЙ КРОК ПАЛЕСТИНЦІВ НА ШЛЯХУ ДО СВОБОДИ І НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Палестина досягла історичної справедливості. І 29-го листопада став знаковим днем і рішучим переломним моментом на шляху нашої національної боротьби.

Ми пішли в ООН, щоб висловити світу мрію нашого народу та його посланная про свободу та незалежність, на яке світ відреагував: він сказав «так» державі Палестина, «так» свободі і незвлежності Палестини і «ні» агресії, поселенням та окупації.

Понад 75% країн світу проголосували за Палестину, а також більшість країн, які утримались від голосування, привітали нас із результатом. Ситуація очевидна: ми не одні — світ і історія разом з нами, майбутнє з нами і Бог з нами.

Ми маємо право спитати у тих, хто на стороні Ізраїлю:

— А ви не проти поселень?

— Це не ви голосували в Генеральній Асамблеї ООН проти одностороннього рішення Ізраїлю приєднати Єрусалим?

— Чи не було голосування в ООН по Резолюції №194, яка містить право біженців на повернення до своїх будинків?

— Чи не ви підтримали Рішення про створення двох держав і припинення окупації яка почалась 67 року?

— Чим вам заважатиме приєднання Палестини до ООН, яка виконує міжнародне право?

— Чи не має палестинський народ права жити в мирі та безпеці як інші народи на землі?

muchamed al assaid

Ми в Національній Палестинській Раді в 1988 році в Алжирі ухвалили Палестинську мирну ініціативу і оголошення незалежності на основі Резолюції  Генеральної Ассамблеї ООН №181. Це відбулось під керівництвом покійного лідера Ясіра Арафата і стверджує важке і мужнє історичне рішення, що визначило необхідні вимоги для примирення і перегортання сторінки війни, агресії та окупації.

З моменту підписання угоди в Осло в 1993 році ми вже багато років проводимо переговори з Ізраїлем в різних формах: прямі переговори, непрямі і попередні з метою досягнення Рішення про створення двох держав і виконання принципу «мир в обмін на землю». Однак Ізраїль продовжив поселенську діяльність, не відповів і не подбав про всі міжнародні заяви, які оголосили і продовжують наголошувати на те, що поселення не є законними і є перешкодою на шляху досягнення миру.

А за останні кілька місяців це дійшло до нескінченного потоку погроз та залякувань в адресу Президента Махмуда Аббаса — це все у відповідь на наше мирне політичне і дипломатичне прагнення отримати статус держави не члена ООН.

Позиція Президента Махмуда Аббаса щодо мирного процесу чітка і стійка. Він зі всіх зусиль намагається досягти миру та протягує дружню руку заради створення справедливого та всебічного миру.
Він є обраним Президентом в перших справедливих, прозорих та вільних виборах. Він не обманює свій народ, а навпаки намагається завжди донести правду не тільки своєму народу, але і всьому світу.

Ми не звернулись до світового співтовариства для зняття легітимності з держави яка існує протягом десятиліть — Ізраїль. Ми звернулись щоб підтвердити легітимність іншої держави яка має бути створена — це Палестина.

Ми не мали наміру додати ускладнень до мирного процесу і в нас не було в цілях підірвати останню надію на переговори, які і так є даремними. Наше звернення є спробою втілити нові перспективи і закласти, якщо можливо, міцний фундамент для переговорів на основі Міжнародних резолюцій та рішень.

Визнання Палестини в якості держави змінює багато обставин та встановлює нові реалії. На нашому шляху ще є багато труднощів і перешкод.... Ізраїль ухвалив рішення про будівництво 3000 поселенських одиниць в Східному Єрусалимі, щоб ще більш віддалити Єрусалим від Західного Берега, не говорячи вже про розділову стіну та заморожування палестинських податків.     

Наш народ не відмовиться від своїх невід’ємних національних прав, які були затверджені рішеннями та резолюціями ООН. Він буде дотримуватись свого права захищати себе від агресії та окупації.

Ми ще раз підтверджуємо, що Палестина завжди буде дотримуватись Статуту і резолюцій ООН та міжнародного права. Вона також буде дотримуватись рівноправності, гарантії прав і свобод, верховенства права та сприяння демократії, плюралізму, підтримки та зміцнення прав жінок...

Останнім часом двосторонні відносини між Палестиною та Україною перейшли на якіно новий рівень в різних сферах: туризм, освіта та культура. Наприклад в сфері туризму кількість українських туристів які відвідали Палестину досягла 130 000 осіб. В галузі освіти кількість палестинських студентів які навчаються в українських ВНЗ на різних спеціальностях досягла 1700 палестинців. 

В галузі культури: в Києві проходив «День палестинської культури», а в Палестині проводились «Дні української культури», де брали участь укрїнські діти, художники та представники ЗМІ. 

Немає жодного сумніву, що Палестинська діаспора в Україні та Українська діаспора в Палестині грають важливу роль в зміцененні двосторонніх відносин.

Ми стверджуємо, що Україна завжди підтримувала Палестинській народ в його праві на самовизначення. Нас об‘єднюють добрі стосунки з МЗС та іншими міністерствами в Україні. Ми працюємо заради зміцнення двосторонніх відносин між нашими державами в різних сферах.