Народ

16 листопада 2012 року

Українці не хочуть повертатися з Польщі

Більшість громадян України, які приїжджають до Польщі на роботу, позитивно оцінюють місцевий ринок праці і налаштовані залишитися в країні на більш довгий термін. Про це свідчать результати дослідження агентства з працевлаштування East West Link."Польща стала для українців провідним ринком праці серед усіх держав Європейського Союзу. На це впливають ліберальні процедури легалізації перебування і роботи, географічна і культурна близькість, а також порівняно великий кадровий потенціал України", - наголошується в дослідженні. EWL повідомив, що 86% опитаних українських працівників позитивно оцінюють ситуацію на польському ринку праці і 65% висловлюють бажання залишитися в Польщі на довгий час. Агентство звернуло увагу, що останні статистичні дані підтверджують зменшення кількості заявок на працевлаштування іноземців (серед яких понад 90% українців), які дозволять працювати протягом шести місяців кожного року, на тлі збільшення кількості дозволів на роботу, з якими можна працювати тривалий термін. За даними агентства, кількість виданих таких офіційних дозволів у цьому році для українців може зрости навіть на 60%. EWL зазначає, що громадяни України найчастіше приїжджають до Польщі на тимчасові заробітки, додавши, що серед причин приїзду опитані також називали можливості кращого професійного зростання і особиста ситуація. Українці, за даними агентства, найчастіше працюють у Польщі у виробничому секторі, гастрономії, готельному бізнесі, будівництві і шукають в першу чергу роботу на посадах спеціаліста (36%) і нижчому щаблі (30%).

27 листопада 2012 року

Найвищі зарплати у льотчиків, а низькі — у рибалок, лісників та медиків.

Середня зарплата в Україні в жовтні 2012 року склала 3110 грн, що на 1,5% більше, ніж у попередньому місяці. Про це повідомляється на офіційному сайту Державної служби статистики України. Згідно з повідомленням, найвищі зарплати в жовтні ц.р. зафіксовані у сфері авіатранспорту — в середньому 10420 грн., найнижчі — у сфері рибальства (1672 грн), лісового господарства (2192 грн) та охорони здоров'я (2215 грн). За даними Держстату, в жовтні найвищі зарплати отримували штатні співробітники в Києві — 4688 грн, Донецькій області — 3622 грн і Дніпропетровській області — 3208 грн, а найнижчі — у Тернопільській (2266 грн) і Чернігівській (2370 грн) областях. По темі: У Азарова порахували, що середня зарплата зросла на 16%.
Також повідомляється, що загальний фонд оплати праці за січень-жовтень п.р. виріс на 16% і склав 325 400 000 000 грн. Найбільший фонд оплати праці зафіксовано в промисловості — 97,672 млрд. грн і в сфері освіти — 41,737 млрд. грн, найменший — у сфері рибальства (94,8 млн грн). У регіональному розрізі найбільший обсяг фонду оплати праці зафіксовано в Києві — 61,567 млрд. грн і Донецькій області — 40,623 млрд. грн, найменший — у Севастополі (2,429 млрд. грн) та Чернівецької області (3,102 млрд. грн). Як повідомляв УНІАН, у вересні 2012 року середня зарплата в Україні скоротилася на 0,3% — до 3064 грн. У той же час, прем'єр-міністр М.Азаров переконаний, що Україна вийде на рівень середньої заробітної плати в 4 тис. грн протягом двох років.

28 листопада 2012 року

Українці зможуть міняти мобільних операторів, зберігаючи свій номер

Мін'юст повідомив, що згідно з рішенням Держспецзв'язку в Україні будуть проводити впровадження послуги MNP, що дозволяє переходити з одного мобільного оператора на інший, зберігаючи при цьому телефонний номер. Телефонний номер можна буде забрати з собою У Міністерстві юстиції повідомили про набуття чинності з 21 листопада наказу Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації "Про затвердження технічних вимог до телекомунікаційних мереж України щодо забезпечення надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером". Цей документ дозволяє впровадити послугу перенесення мобільних номерів при зміні оператора — Mobile Number Portability (MNP), повідомляє Комерсант-Україна. Для цього буде створена єдина база даних. Абоненти зможуть міняти оператора зі збереженням номера необмежену кількість разів. Як розповіло джерело, щоб зберегти номер, абонентові треба буде звернутися з письмовою заявою до оператора, у мережі якого він захоче обслуговуватися. Міграція в нову мережу займе менше доби, однак послуга буде платною, як повідомив співрозмовник, близько 40 грн — на рівні середнього місячного рахунку українського абонента мобільного зв'язку. Для порівняння, у європейських країнах плата за MNP в середньому становить 8,38 євро. Найвища плата діє в Португалії (40 євро) і Великобританії (43,55 євро). У Данії, Хорватії, Ірландії та низці інших країн послуга безкоштовна.

29 листопада 2012 року

В Україні рівень поширення ВІЛ-інфекції — один з найвищих в Європі. 

Завідуюча методично-організаційного моніторингового центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охмадит" Лідія Романенко, представник Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат ЕСАН, сценарист циклу програм INSIDERS Ірина Обухівська, координатор зі зв'язків з громадськістю Фонду народонаселення ООН в Україні Катерина Прищепа, радник з програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні Андрій Поштарук на прес-конференції в УНІАН Про це заявила представник Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат ЕСАН на прес-конференції в УНІАН. За її словами, на 1 січня 2012 року в Україні зареєстровано 204 тис. 403 ВІЛ-інфікованих. «Найбільш уразливі — молодь і підлітки. Вони схильні до того, щоб вести ризикований спосіб життя — вживання алкоголю, наркотиків сприяє цьому. Нам потрібно достукатися до молодих людей», — зазначила Н.Есан. Вона зазначила, що молодь недостатньо поінформована про ризики для їх здоров'я, шляхи передачі ВІЛ та про інших інфекціях, які передаються статевим шляхом, і методи профілактики. «Більшість молодих людей вважають, що ця небезпечна хвороба їх не торкнеться. Тому ви вирішили ввести проект з профілактики безпечної поведінки та запобігання СНІДу серед молоді. Створена серія фільмів для молоді, які призначені для поширення знань про ВІЛ-інфекцію, безпечну поведінку, для формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Це дуже інноваційний підхід », — сказала Н.Есан, підкресливши, що 84% молодих людей користуються переважно інтернетом, тому й відео можна буде подивитися саме там.

3 грудня 2012 року

Українці отримуватимуть новий паспорт кожні десять років

З 1-го січня наступного року українці, у яких ще немає паспорта, кожні десять років отримуватимуть особливий його варіант — біометричний. Про це йдеться у підписаному президентом законі про єдиний державний демографічному реєстрі. Парламент врахував зауваження Віктора Януковича щодо того, що людина з релігійними переконаннями може відмовитись від нового документа. Однак загальну базу даних, куди впишуть усіх —
з формою обличчя, відбитками пальців, майном, хворобами і власним підписом, таки створять, з'ясували журналісти ТСН. Згідно з новим законом, паспорт нового зразка будуть отримувати діти, особи, які в 16 років вперше отримують такий документ, жінки, що міняють прізвище після заміжжя, всі, у кого закінчується термін дії закордонного паспорта, що втратили старий паспорт. Крім того, паспорт, який обіцяють видавати вже з 1 січня нового року, зміниться до невпізнання. Замість книжечки буде пластикова картка з чіпом, на який будуть записуватися найрізноманітніші дані: від відбитків пальця і аж до зліпка вуха. Вичерпного переліку в законі немає, є слова «основні і додаткові біометричні дані». Втім, вносити такі дані в паспорт будуть тільки за бажанням людини. «Хочете, щоб ваші «пальчики» завжди були при вас — наприклад, для отримання візи — зафіксуйте їх в паспорті, не хочете — не фіксуйте», — пояснив представник президента в Раді Юрій Мірошниченко. Варто також відзначити, що міняти внутрішній паспорт доведеться раз на 10 років. Кожен з них — окрім першого — обійдеться в 120 грн. Для поїздок за кордон потрібен буде окремий паспорт, видавати який будуть також від народження. Змінювати дитячий документ необхідно буде кожні 4 роки. Як повідомляв УНІАН, Президент України
Віктор Янукович підписав Закон
№ 5492-VI «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

14 грудня 2012 року

180 000 киян погодилися значиться в електронному реєстрі пацієнтів.

У закладах охорони здоров'я столиці продовжується введення електронного реєстру пацієнтів. У базу даних вже внесено інформацію про більш 121 000 чоловік, а згоду на обробку персональних даних дали 180 тисяч жителів столиці, повідомили УНІАН у прес-службі Київської міської державної адміністрації. В електронній системі буде зберігатися інформація про захворювання, призначення лікаря, необхідності в забезпеченні пільговими медикаментами тощо. Завдяки єдиній електронній базі громадяни України зможуть звертатися в медичний заклад будь-якого міста країни, незалежно від місця реєстрації. Захист персональних даних пацієнтів медичні заклади, які володіють електронним реєстром, забезпечують відповідно до законів України «Про інформацію», «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах». В першу чергу, електронний реєстр пацієнтів вводиться в закладах первинної медико-санітарної допомоги. Згодом всі заклади охорони здоров'я міста приєднаються до цієї системи. «Електронний реєстр — єдина інформаційна система узагальнення, реєстрації, зберігання та поновлення відомостей про пацієнта і отриманої їм медичної допомоги. Цей підхід застосовується в багатьох країнах світу. У той же час, реєстрація та внесення в електронну базу особистих даних відбувається винятково при письмовій згоді пацієнта. Однак його відмова від такої процедури жодним чином не позначиться на якості або обсязі медичної допомоги », — запевняє директор Департаменту охорони здоров'я Віталій Мохорев.