Підсумки ХІІ Міжнародного економічного форуму

12 жовтня 2012 року за ініціативи голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка на “Арені – Львів” у Львові відбувся ХІІ Міжнародний економічний форум “Стратегії. Інвестиції. Співробітництво”, в якому взяло участь понад 400 учасників із 19-ти країн світу.

Серед учасників Форуму були Надзвичайні і Повноважні Посли Республіки Австрія, Республіки Білорусь, Латвійської Республіки, Республіки Польща в Україні, представники посольств Канади та Італії в Україні, Делегат німецької економіки в Україні А.Маркус, керівники іноземних консульських установ у Львові, а також чисельні делегації регіонів-партнерів Львівщини, зокрема: Підкарпатського воєводства Республіки Польща на чолі з маршалком М.Карапитою, Смілтенського краю Латвії на чолі з головою Думи Смілтенського краю А.Межулісом, Вільної землі Тюрингія Федеративної Республіки Німеччина на чолі з депутатом парламенту Тюрингії Е.Прімасом, делегації Люблінського та Малопольського воєводств Польщі та ін.
Почесним гостем ХІІ Міжнародного економічного форуму був екс-президент Латвійської Республіки Г.Ульманіс.
У межах Форуму відбулися двосторонні зустрічі голови облдержадміністрації М.Костюка з іноземними гостями.
Під час зустрічі голови облдержадміністрації М.Костюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні В.Величком обговорювались питання двосторонньої співпраці, зокрема, у сфері машинобудування. Пан Посол запросив делегацію Львівської області на чолі з головою обласної державної адміністрації
 до участі в Білоруському інвестиційному форумі, який відбудеться у листопаді 2012 р. у Мінську (Республіка Білорусь).
На зустрічі керівника області з Делегатом німецької економіки в Україні А.Маркусом було підтверджено намір обох сторін активізувати двосторонню співпрацю та визначено можливі сфери для інвестування: машинобудування, будівництво великих логістичних центрів, будівництво реабілітаційної клініки тощо.
Під час зустрічі М.Костюка з польською делегацією на чолі із заступником Міністра економіки Республіки Польща Д.Богданом та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща Г.Літвіном сторони обговорили питання активізації двосторонньої співпраці та налагодження тісніших контактів у сфері сільського господарства, особливо тваринництва. Голова облдержадміністрації зазначив, що Львівщина зацікавлена у вивченні досвіду Підкарпатського воєводства щодо підтримки роботи фермерських господарств та розведення великої рогатої худоби.            
12 жовтня 2012 р. в межах ХІІ Міжнародного економічного форуму відбулося підписання Угоди про співпрацю між Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ), Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою щодо впровадження Проекту  «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури».
 Угодою передбачено спільну реалізацію проекту з підтримки об’єктів соціальної сфери, а також забезпечення доступу до них осіб з обмеженими можливостями. Досягти мети Проекту планується шляхом впровадження проектів на рівні громад (мікропроектів), а також зміцнення місцевої соціальної сфери та збільшення участі населення у прийнятті рішень на місцевому рівні. УФСІ проводитиме навчання громад у Буському, Кам’янка-Бузькому, Радехівському та Турківському районах Львівської області, спрямоване на розвиток їх навиків, залучення ресурсів, партнерства, ефективних комунікацій, створення бізнес-планів тощо. Загальний бюджет Проекту складає 3 млн. євро.
На секції  Форуму, присвяченій актуальним питанням міжрегіонального співробітництва, під назвою: “Транскордонна співпраця. Нові рішення і стратегії у співпраці з Польщею та країнами ЄС” обговорювалися такі теми як програми і проекти у сфері транскордонного співробітництва, банківські інструменти підтримки польсько-української торгівельної співпраці, новий митний кодекс України, українсько-польська економічна співпраця на фоні соціально-економічних процесів в центральній Європі тощо.
Доповідачами на секції були: голова Львівської обласної державної адміністрації М.Костюк, маршалек Підкарпатського воєводства М.Карапита, менеджер Європейського Програмного Центру Федеральної землі Тюрінгія Л.Грицишин, радник-посланник Посольства України в Республіці Польща Т.Токарський та ін. Модераторами секції були співголови  Польсько-Української господарчої палати Яцек Пєхота і Олександр Шлапак.
У роботі вищезгаданої секції взяло участь понад 100 учасників.
Під час секції сторони обговорили питання транскордонної співпраці, особливу дискусію викликало питання нової операційної програми «Карпатський горизонт».
Голова Львівської  обласної державної адміністрації Михайло Костюк повідомив про спільну ініціативу Львівщини та Підкарпатського воєводства щодо розробки та прийняття окремої операційної програми Євросоюзу для території Карпат – «Карпатський Горизонт». Дана програма мала б створити передумови для комплексного розвитку Карпатського  регіону та вирішення найбільш нагальних його проблем.  
12 жовтня 2012 р. в рамках ХІІ Міжнародного економічного форуму відбулося підписання Угоди про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією та представником Генеральним директоратом „Енергетика”  Європейської Комісії (угоди мерів)
Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об'єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов'язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
З часу свого виникнення в 2008 році, Угода мерів стала провідною ініціативою в заохоченні та підтримці місцевих органів влади в розробці й запровадженні політик сталого енергетичного розвитку. Завдяки цьому Угода сприяє так званому «зеленому» економічному зростанню та підвищенню якості життя в містах, шляхом збільшення доступності енергії, поліпшення соціального й економічного добробуту та боротьби із зміною клімату. Ця ініціатива охоплює місцеві органи влади з 46 країн світу та понад 3 900 підписантів, 44 з яких є мерами з країн Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.
Львівська обласна державна адміністрація стала першим на пострадянському просторі органом регіональної влади, що підтримуватиме міста Львівщини (у співпраці з Єврокомісією та іншими зацікавленими сторонами) у їх прагненні забезпечити сталий енергетичний розвиток своїх громад.
З метою активізації інвестиційної діяльності у Львівській області та залучення інвестицій в економіку регіону, підчас проведення ХІІ Міжнародного економічного форуму «Стратегії. Інвестиції. Співробітництво», підписано трьохсторонню Угоду між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України.
Відповідно до Угоди пріоритетним напрямком співпраці є впровадження проектного підходу до реалізації стратегії розвитку територій, розроблення спільного плану дій на 2012-2015 роки щодо залучення інвестицій та реалізації національних проектів та їх складових, а також інвестиційних проектів відповідно до стратегічних пріоритетів Львівської області.
Також угодою визначено перелік Національних проектів для реалізації яких обрано Львівську область, а саме:
• Національний проект «Енергія природи» — проектом передбачено будівництво вітрових електростанцій.
• Національний проект «Нове життя» - створення перинатальних центрів – проектом передбачено створення сучасного перинатального центру на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру.
• Національний проект «Відкритий
світ» — проектом передбачено:
— створення освітньої інфраструктури на основі безпровідної мережі 4-го покоління;
— проведення стандартизації та уніфікації методик навчання та створення централізованої системи навчання та оцінки знань учнів (надання 1,5 млн. школярам нетбуків з пільговим підключенням до інтернету);
— впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій  в систему управління освітніми установами.
• Національний проект «Чисте місто» — проектом передбачено будівництво сучасного комплексу з переробки твердих побутових відходів.
• Національний проект «Олімпійська надія-2022» — проектом передбачено створення спортивно-турстичної інфраструктури з метою підготовки та проведення Зимових Олімпійських Ігор у 2022 році на Львівщині.
• Національний проект «Зелені ринки» — проектом передбачено створення мережі регіональних оптових продовольчих ринків
• Національний проект «Індустріальні парки України» — проектом передбачено створення промислово-виробничої інфраструктури.