Суд

14 червня 2012 року у Верховній Раді України зареєстровано проект закону щодо внесення змін до порядку проведення кваліфікаційних іспитів для суддів.
Так, проектом закону № 10618 пропонується ускладнити процедуру перевірки особистих і моральних якостей майбутніх суддів. Зокрема, якщо раніше, відповідно до статті 70 Закону «Про судоустрій і статус суддів» кваліфікаційний іспит полягав у складенні письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання, то тепер майбутнім суддям потрібно буде ще пройти співбесіду на предмет виявлення їх особистих і моральних якостей. Таку співбесіду автор законопроекту пропонує проводити відразу ж після виконання кандидатом практичного завдання.
Кандидати, які після проведення співбесіди за своїми особистими і моральним якостям не можуть бути рекомендовані на зайняття посади судді, вважаються такими, котрі не здали кваліфікаційний іспит незалежно від кількості балів, набраних за результатами складання письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання.
За такою ж процедурою буде здійснюватися і процес переведення суддів.
Крім того, з метою підвищення кваліфікації кадрів судової системи, автор пропонує, щоб ступінь готовності кандидата здійснювати правосуддя перевірявся в цілому на іспиті, а не тільки з питань юрисдикції відповідного суду, як це визначено в чинному законі.

19 червня 2012 року За рішенням київського суду знесений самовільно збудований культурно-спортивний комплекс у Вишгороді 
Відділом Державної виконавчої служби Вишгородського райуправління юстиції реально виконано рішення господарського суду Київської області від 15 серпня 2011 р. - знесений самовільно збудований спірний культурно-спортивний комплекс. Про це повідомляє прес-служба прокуратури у м. Києві.
Рішенням господарського суду Київської області було задоволено позов Інспекції ДАБК у Київській області та зобов'язано МПП "Віраж" знести самовільно збудований у Вишгороді культурно-спортивний комплекс.
За наслідками перевірки та встановленим під час її проведення фактичного невиконанням вказаного судового рішення прокуратурою Вишгородського району Київської області було порушено кримінальну справу відносно директора МПП "Віраж" за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення). На сьогодні рішення суду виконано.

26 червня 2012 року Вищий спецсуд підтвердив незаконність порушення кримінальної справи щодо Леоніда Кучми.
Про це "Українській правді" повідомила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.
"Суд оголосив резолюцію, відмовивши у задоволенні касаційних скарг, залишивши без змін рішення суддів першої інстанції та апеляційних судів щодо незаконного порушення кримінальної справи проти Кучми", — сказала Теличенко.
За її словами, різне застосування норм права вищим судом при розгляді цієї справи дає підстави звернутися до Верховного суду.
"У справі про встановлення замовників убивства, або при наявності значної кількості інформації, яка дає хороші шанси до виявлення, встановлення та притягнення до відповідальності замовників, національні ресурси фактично вичерпані у дуже брутальний спосіб", — сказала адвокат.
За її словами, тепер Мирослава
Гонгадзе може і буде звертатися до Європейського суду.
Теличенко нагадала, що свого часу у 2005 році, Європейський суд зобов'язав уряд України провести слідство та встановити замовників вбивства журналіста.

2 липня 2012 року Печерський суд доручив Генпрокуратурі встановити місцеперебування чотирьох свідків у справі за обвинуваченням колишнього глави МВС Юрія Луценка в перевищенні повноважень при санкціонуванні стеження в рамках розслідування кримінальної справи за фактом отруєння Віктора Ющенка.
Як стало відомо, суд зробив таке доручення у зв'язку з тим, що співробітник СБУ Олексій Шевчук, керівник слідчої групи Генпрокуратури, що розслідувала кримінальну справу про отруєння Ющенка, Галина Климович, екс-начальник управління криміналістики Головного слідчого управління ГПУ В'ячеслав Перч і екс-заступник начальника департаменту кримінального розшуку МВС Михайло Вершняк, - незважаючи на те, що їм раніше скерували повістки про прихід до суду, так і не з'явилися на засідання.
Оскільки в суді немає інформації, чи отримали ці особи повідомлення, суддя доручила слідчим Генпрокуратури провести слідчі дії з метою встановлення їх місця перебування для того, щоб суд міг скерувати їм повістки і забезпечити їх явку до наступного засідання.
Перед цим суддя замість безпосереднього допиту зачитала протоколи допиту інших двох свідків - колишнього заступника генерального прокурора Миколи Голомші і Олександра Сопільника (екс-співробітник радіо Ностальжі).
Пізніше суд переніс на 7 липня розгляд кримінальної справи за звинуваченням Луценка в перевищенні службових повноважень. Засідання суду призначено на 8:30. Сьогодні суд допитав одного свідка і зачитав протоколи допиту двох свідків на досудовому слідстві.
За матерiалами Українські новини

2 липня 2012 року Залізничний районний суд Сімферополя засудив до позбавлення волі на термін від 3 до 5 років дев’ятьох колишніх сімферопольських міліціонерів за здійснення злочинних дій по відношенню до невинних громадян, повідомляє прокуратура Криму.
За даними відомства, повністю доведена провина командира взводу і 8 інспекторів батальйону патрульної служби при Сімферопольському міськуправлінні міліції у незаконних затриманнях і доставці громадян, застосуванні до них насильства, позбавлення їх грошей і фальсифікації матеріалів про адміністративні правопорушення.
"За ці злочини суд призначив зловмисникам покарання у вигляді позбавлення свободи на термін від 3 до 5 з половиною років. Усі вони позбавлені спеціального звання і права протягом трьох років обіймати посади у правоохоронних органах. До семи "перевертнів" застосовано додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. Троє звільнені від відбуття основного покарання з випробувальним терміном. Прокуратура вивчає вирок на його відповідність закону", — наголошується
у повідомленні.
За матерiалами Інтерфакс-Україна

3 липня 2012 року Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити екс-міністру внутрішніх справ України Юрію Луценкові 15 тисяч євро моральної компенсації.
Зокрема, суд нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини: два порушення параграфу 1 статті 5 (право на свободу і безпеку) щодо арешту і ув'язнення Луценка під варту, порушення параграфу 2 статті 5 (право бути поінформованим щодо причини арешту ), два порушення параграфу третього статті 5 (право оскаржити своє утримання під вартою) і порушення статті 18 (обмеження щодо використання
обмеження права).
Як повідомлялося, Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Він, зокрема, оскаржив необґрунтоване і незаконне затримання, зокрема, поскаржився, що не був інформований про причини свого арешту.
За матерiалами Кореспондент.net

3 липня 2012 року Судові слухання у справі про вбивство п'яти співробітників Приватбанку в Донецьку наприкінці минулого року почалися у Ворошиловському районному суді Донецька.
Суддя Станіслав Кутя повідомив, що всього у справі проходять четверо обвинувачених.
Крім Максима Рудичева та Сергія Ломака, які дали свідчення, затримані ще двоє підозрюваних у виготовленні і продажу зброї нападникам на банк.
Підсудні на попередньому судовому слуханні відсутні.
За словами прес-секретаря прокуратури Донецької області Яни Соболевської, держзвинувачення у даній справі підтримує група прокурорів на чолі із заступником прокурора Донецької області В'ячеславом Бабаковим.
"Якщо провина підсудних в суді буде доведена, то звинувачення наполягатиме на найсуворішому покаранні, передбаченому статтями звинувачення", - наголосила Соболевська.
Вона нагадала, що обвинувачені у вбивствах проходять за 115 статтею КК України, що передбачає покарання аж до довічного ув'язнення.
Перед початком судового засідання мати одного з підсудних Наталія Рудичева заявила журналістам, що вважає провину свого сина не доведеною. Вона наполягає на відкритому суді і його широкому висвітленні в засобах масової інформації.
Як повідомлялося, наприкінці грудня 2011 року в Донецьку стався озброєний напад на відділення Приватбанку, були застрелені п'ятеро співробітників установи: 32-річна керуюча (у неї залишилася 1,5-річна дитина), двоє дівчат-менеджерів 23 і 27 років, 29 - річна касир та 45-річний охоронець.
За матерiалами Остров