Уряд

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 259-р

Деякі питання забезпечення комерційного (приладового) обліку природного газу

Згідно розпорядження відповідним органам Державної влади України та місцевим органам державної влади наказано:

1) розробити та затвердити графіки оснащення квартир і приватних будинків, у яких проживає населення, лічильниками газу в розрізі територій, на яких провадять господарську діяльність зазначені суб’єкти, та до 1 липня 2012 р. подати їх Кабінетові Міністрів України;

2) вжити заходів до оснащення в повному обсязі квартир і приватних будинків, у яких проживає населення, лічильниками газу:

до 1 січня 2016 р., — якщо природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

до 1 січня 2018 р., — якщо природний газ використовується тільки для приготування їжі;

3) провести із залученням загальнодержавних і місцевих засобів масової інформації роз’яснювальну роботу з питань доцільності та ефективності обліку використаного населенням природного газу із застосуванням лічильників газу.

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 343

Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов

Кабінет Міністрів України  постановляє:

1. Затвердити Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, що додається; обсяги забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, згідно з додатком.

2. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства разом з Міністерством фінансів і Міністерством юстиції розробити та подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів, необхідних для реалізації  положень цієї постанови.

Вищезазначений Порядок розміщено на Офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

1 червня розпочинаються виплати компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР

З 1 червня розпочинаються виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. Отримати кошти зможуть громадяни, які актуалізували свої дані у відповідному реєстрі вкладників, через відділення АТ «Ощадбанк».

Після прийняття Кабінетом Міністрів України 28 березня розпорядження

№ 223-р «Про здійснення заходів щодо проведення компенсаційних виплат за знеціненими заощадженнями, вкладеними в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України», уже з 1 квітня розпочато проведення актуалізації даних, тобто оновлення відомостей про зареєстрованих вкладників у інформаційно-аналітичній системі «Реєстр вкладників заощаджень громадян».  На «гарячу лінію підтримки вкладників Ощадбанку СРСР» надійшло  близько трьох мільйонів дзвінків,- дату та час прийому в установах банку  призначено 2 млн. 65 тис. 670 вкладникам.

Наразі актуалізовано дані 1 млн. 56 тис. 540 вкладників. Сума виплат, що будуть розпочаті 1 червня, складає 1 млрд. 13 млн. 887,6 тис. гривень.

Варто зазначити, що за інформацією АТ «Ощадбанк», до АІС «Реєстр вкладників заощаджень громадян» на початок 2012 року внесено дані про знецінені заощадження більше 11,8 млн. громадян України, із яких лише близько 6,16 млн. осіб уже отримали компенсацію у межах 1000 гривень.

Решта вкладників, що внесені до Реєстру - 5,6 млн. осіб. Виходячи з цього, розмір видатків у поточному році на проведення вказаних компенсаційних виплат передбачено цілком відповідний: 5,6 млрд. гривень.

Запроваджується дієвий механізм проведення інвентаризації земель

24.05.2012

23 травня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження порядку проведення інвентаризації земель». Цей документ врегулює порядок проведення інвентаризації земель, що сприятиме внесенню до Державного земельного кадастру об’єктивних, достовірних та повних відомостей про розподіл земель між власниками і користувачами, даних про кількісну і якісну характеристику земель тощо.

Зазначений нормативно-правовий акт спрямований на усунення прогалин у регулюванні питань щодо проведення інвентаризації земель та визначає механізм розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення робіт з інвентаризації земель. Оскільки досі був відсутній будь-який нормативно-правовий акт, який регулював би проведення робіт з інвентаризації земель, прийняття постанови дозволить запровадити дієвий механізм проведення інвентаризації земель. Крім того, це урядове рішення сприятиме створенню інформаційної бази для ведення Державного земельного кадастру, посиленню контролю за використанням земель та повнотою надходження плати за землю.

Уряд схвалив Концепцію Державної соціальної програми підтримки сім'ї до 2016 року

31.05.2012

31 травня Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням схвалив Концепцію Державної соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року.

За даними Всеукраїнського перепису 2001 року та вибіркових досліджень 2008—2011 років, майже 90 відсотків українського населення проживає у складі сім’ї. Найбільш поширеною є однодітна сім’я (72,3 відсотка), сімей, які мають двох дітей, — 24,1 відсотка (кожна четверта родина). Кожна п’ята сім’я з дітьми (21,7 відсотка) є неповною.

Програму передбачається виконати трьома етапами: перший - формування позитивного іміджу сім’ї шляхом проведення  широкомасштабних державних та регіональних інформаційних кампаній; другий - формування у молоді свідомого ставлення до вступу у шлюб з метою створення міцної, самостійної сім’ї, народження бажаних дітей шляхом організації діяльності шкіл підготовки молоді до вступу у шлюб та відповідального батьківства; третій - забезпечення соціального супроводження сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, та сімей, які перебувають у зоні ризику щодо потрапляння у такі обставини.

Зокрема, у 2013 і 2014 роках планується удосконалити законодавство у сфері підтримки сім’ї, запровадити стандарти надання соціальних послуг сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, та сім’ям, які перебувають у зоні ризику щодо потрапляння у такі обставини, розробити та впровадити на регіональному рівні програми підготовки молоді до реєстрації шлюбу, народження та виховання дитини.

Договори з рухомим та нерухомим майном нотаріуси посвідчуватимуть лише за наявності оцінки сертифікованих оцінщиків.

5.06.2012

Нотаріуси посвідчуватимуть договори з рухомим та нерухомим майном лише за наявності оціночної вартості такого майна, що здійснена сертифікованими суб'єктами оціночної діяльності. Відповідний наказ Міністерства юстиції, яким вносяться зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Наказ Мін‘юсту набув чинності після офіційного опублікування 5 червня 2012 року в «Офіційному віснику України».

Наказ видано у зв‘язку із законодавчими змінами, зокрема, до Закону України "Про Фонд державного майна України", якими ФДМУ наділено повноваженнями здійснювати професійну підготовку, сертифікацію та регулювання діяльності суб'єктів господарювання приватної форми власності, виключним видом діяльності яких є оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів. Фонд держмайна також здійснює ведення Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності.

Згідно з наказом Мін‘юсту, під час проведення операцій з продажу (обміну) фізичними особами об'єктів нерухомості, нотаріус посвідчуватиме відповідний договір лише за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна, що визначена спеціальним суб'єктом оціночної діяльності, який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності та включений до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.

Також нотаріуси посвідчуватимуть договори відчуження рухомого майна, у тому числі транспортних засобів, лише за наявності оціночної вартості такого рухомого майна, визначеної спеціальним суб’єктом оціночної діяльності.

Прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяє скасувати документ щодо оцінки вартості нерухомості

14.06.2012

"Вчора, на засіданні уряду, ми обговорювали питання оцінювачів нерухомості. Питання для суспільства виявилося резонансним", - сказав він на нараді у четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Були внесені зміни до закону, його лобіювали, щоб він пройшов усі інстанції. На їх підставі було видано указ Мін'юсту і ФДМ. І у результаті, вузьке коло людей , а саме 12 з 9000, отримали можливість встановлювати аномально високі ціни", - сказав Азаров.

За словами прем'єра, ФДМ і Міністерство юстиції скасують "цю безглуздість".

Водночас голова Фонду держмайна Олександр Рябченко повідомив журналістам, що підписав накази, які скасовують обмеження для роботи оцінювачів нерухомого майна, уведені з 5 червня 2012 року.

Як зазначив Олександр Рябченко, ситуація на ринку оцінки не готова до того, щоб запроваджувати такі нововведення, які визначив законодавець. «Підготовка до цього вимагає набагато більшого часу, ніж це було передбачено у законодавстві. Всі ті компанії, які працювали, можуть працювати й надалі. На сайті Фонду оперативно розміщено всі три накази, які я демонструю зараз, і які повертають стан ринку оцінки до того, яким він був у тому ж квітні. Для подальшої стабілізації цієї ситуації ми ініціюємо внесення змін у відповідні закони», – підкреслив Голова Фонду.

Інформація: Урядовий портал, Фонд Державного Майна України, Міністерство юстиції України