Шляхом Колумба

«Усi бояться, роблячи щось уперше. Але винагороджений буде той, хто подолає свій страх!»

Христофор Колумб у фільмі "1492: Завоювання раю"

 

14 червня 2012 у культурно-мистецькому центрі “Майстер-Клас” за ініціативи громадської організації EQUITES відбувся

благодійний аукціон з приводу виходу книжки Шляхом Колумба

Автори:                Костянтин Могильник, Адріаан ван дер Варт.

Передмова:          Ґолтіс, Жерар Депардьє.

Фото:                   Ґолтіс, Сергій Михальчук, Адріаан ван дер Варт.

Жанр:                  Пригоди / Дослідження / Щоденник / Есей.

Це бортовий журнал експедиції через Атлантичний океан на невеликий саморобній яхті. Члени Команди EQUITES проводять експеримент над самими собою з метою визначення меж можливостей людського тіла і духу. Журнал складається з двох щоденників: Костянтина Могильника, учасника експерименту, та Адріаана ван дер Варта, корабельного лікаря. Щоденники відрізняються один від одного настільки ж полярно, як і переконання їх авторів.

На думку лікаря людина може прожити без води не більше трьох днів без небезпеки для здоров'я та самого життя. Офіційна медицина вважає, що після цього починається зневоднення організму і людина незабаром помирає. На думку Костянтина та інших членів Команди EQUITES смерть настає не від голоду й спраги, але від того, що людина, пускає у свою свідомість страх. Завдання EQUITES - показати, що людина здатна без шкоди для себе витримати без води та їжі значно довше. Їх особистий приклад покаже іншим людям, що потрапили в аварію корабля, завал або полон, що прожити без води можна і 4, і навіть 14 днів. Знання цього врятує життя багатьом людям, які опинилися в небезпеці. Загалом Команда EQUITES провела в умовах майже безперервної хитавиці 40 днів без їжі. З них перші 7 днів Костянтин та Андрій провели без води. Командор EQUITES Ґолтіс не пив води перші 14 днів морського переходу.

Щоденник Адріаана - медичний звіт про стан організмів голодарів. Щоденник Костянтина - поетичний есей про натхненну подорож.

Події книги лягли в основу 50-хвилинного фільму за участю Жерара Депардьє.

 

Команда EQUITES

www.equites.com       www.equites.tv       www.poletopole.com

EQUITES (еквітес – лат. вершники). Вершник і кінь у назві Команди символізують єдність людини та прирученої ним природи.Команда EQUITES проводить знімально-доcліджувальні експедиції, створює фільми, телепередачі, книжки, фотовиставки та фотоальбоми, щоби показати красу Землі та її біди (Програма ЗемлеОгляд).

Знімально-доcліджувальні експедиції: Австралія, Баффінова земля, Ботсвана, Гаїті, Ґренландія, Домініканська Республіка, Єгипет, Замбія, Зімбабве, Ісландія, Іспанія, Канарські о-ви, Кенія, Куба, Лабрадор, Малайзія, Намібія, Нідерландські Антілли, Південна Африка, Польща, Росія, Словаччина, Свазиленд, США, Танзанія, Тасманія, Україна, Шотландія, Фарерські о-ви.

Неприбуткова громадська організація ЕКВІТЕС започатковую та втілює екологічні (ПОЛЮС-ПОЛЮС)  та гуманітарні (Земля Дітей) програми. ГО ЕКВІТЕС розвиває власну програму міжнародної мережі дитячих будинків сімейного типу для дітей-сиріт. Перший такий будинок у комплексі з навчально-виробничим дитячим медіа-центром створюється на терені центру молодіжного дозвілля «Земля Дітей» під Києвом.

www.childrensearth.info

044- 3600166  *  067- 4668158  *  logos@equites.org

Гроші, отримані від благолійного аукціона, громадська організація ЕКВІТЕС передасть на підримку проекту Миколи Подрезана «Планета Земля – погляд з інвалідного візка» (www.nesididoma.com).

 

Pole-To-Pole Eco & Media Programme

ПОЛЮС-ПОЛЮС

Перша всеширотна навколосвітня експедиція - переліт з Північного на Південний полюс Землі та по всіх континентах Землі.

Мета проекту «ПОЛЮС-ПОЛЮС» - затвердити у свідомості світового суспільства, необхідність об'єднання зусиль для вироблення та реалізації довгострокової стратегії, здатної зменшити негативний вплив людства на природу Землі.

Програма ПОЛЮС-ПОЛЮС, ініційована українською Командою EQUITES, що залучилa до проекту міжнародну ґрупу експертів з України, США та Росії. Команда проекту «ПОЛЮС-ПОЛЮС»  представить світу першу всеширотну навколосвітню подорож - переліт з Північного на Південний полюс Землі та по всім континентам Землі. Авіапереліт з полюса на полюс Землі раніше не здійснювався. Це світовий рекорд і глобальний інформаційний привід для донесення меседжів проекту та популяризації країни ініціатора проекту. Проект покликаний підвищити обізнаність громадян планети про глобальні зміни клімату і націлений на створення продуктів науки і культури, які зможуть максимально точно, повно і переконливо донести інформацію про ці зміни. Переліт, в якому задіяні 20-ть держав світу, безумовно стане проектом, який посилить взаєморозуміння і співпрацю різних країн - з одного боку, а з іншого - зможе продемонструвати унікальність і культурне розмаїття кожної окремо взятої країни і народу; показати їх культурне та природне багатство, а також привернути увагу до крихкості і ілюзорності цього багатства, над яким нависла загроза негативних наслідків глобалізації, природних і техно катаклізмів.

Ініціатива ПОЛЮС-ПОЛЮС має три складові: глобальна інформаційна кампанія, що передує і супроводжує переліт, сам політ з приземленням на полюсах і в багатьох країнах (20 країн), найбільш уразливих до кліматичних і техногенних змін, а також виробництво освітньої продукції, у тому числі художнього та документальних фільмів.

Звертаємо Вашу увагу, що завдяки наполегливій праці, певного міжнародного авторитету нашої попередньої діяльності та фаховій підтримці низки міжнародних організацій, проект «ПОЛЮС-ПОЛЮС» здобув широку міжнародну підтримку та потребує підтримки на своїй Батьківщині (презентація проекту додається).

Проект «ПОЛЮС-ПОЛЮС» отримав визнання ООН як глобальний міжнародний екологічний та цивілізаційний проект і підтримку ЮНЕСКО як міжнародний науково-дослідний і освітній проект. Проект був представлений особисто Генеральному директору ЮНЕСКО пані Боковій І.Г. і отримав всебічне схвалення. Продюсери проекту презентували проект князю Монако Альберу II - Патрону всесвітньої екологічної ініціативи, яка реалізується Організацією Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (UNEP) та керівництву «National Geographic» (Вашингтон США), де проект був схвалений радою президентів для створення під час експедиції «ПОЛЮС-ПОЛЮС » низки телевізійних фільмів. Проект був представлений на засіданні Круглого столу в ООН 28.06.2011 та 1 грудня 2011 року - на урочистому Гала-вечорі у Вашингтоні з нагоди 20-ти річного ювілею незалежності України, де здобув багато прихильників. Також проект був презентований ДП «Антонов» де виявив зацікавлення представити для авіа перельотів проекту літак українського виробництва ДП «Антонов».

В процесі перельоту будуть вестися TВ-щоденники, що будуть транслюватися через глобальні TВ-мережі та Інтернет, а також системна присутність в TВ-новинах (події проекту; прямі включення).

Партнерство з проектом «ПОЛЮС-ПОЛЮС» є функціональним, масштабним та позитивним інструментом для популяризації держави України як прогресивної, соціально відповідальної, розвиненої країни. Звертаємо Вашу особливу увагу на той факт, що раніше Україна не презентувала світу настільки масштабний, консолідуючий, гуманітарний проект. Проект «ПОЛЮС-ПОЛЮС» перший в історії український проект, який націлений на поліпшення міжнародного іміджу країни і популяризацію найкращих якостей, можливостей і досягнень України.

 

Передмова наступної книги від Команди EQUITES:

Запрошення у політ

Пам'ятаєш твій перший сон? Він був про політ. Він був польотом. Він тебе не залишив, він сниться завжди.Ідеш по вулиці - раптом яма. Як би обійти? А навіщо обходити: і перелітаєш яму. Йдеш далі - от стіна. Не обійдеш, не проб'єш - перелетіш. Летиш далі - внизу земля: зелена, жовта, чорна, біла. Ліс, море, поле, річка, пустеля, місто. Кити, ведмеді, люди, леви, мавпи.

Хлопчик показує на тебе мамі:

- Он зірка полетіла!

- Спи, не вигадуй.

Хлопчик заплющує очі та бачить сон про політ: яма, стіна, хмара, земля. Червона, бура, сіра, пекуча, сніжна. Степ, озеро, гора, водоспад. Дельфіни, собаки, крокодили, люди, страуси.

Дівчинка показує на тебе татові:

- Яка зірочка!

- Яка зірочка?

- Он вона, близько!

- Це літак.

- Ні, зірочка! Хочу зірочку.

Ти спускаєшся і лягаєш сніжинкою на долоньку. Тане сніжинка, але це вже не ти.

Летиш далі, бачиш: осипається гора в море, висихає озеро в пустелі. В море мертві тюлені, в степу виснажені верблюди, в лісі - нікого. Все в місті птах у клітці, тигр в цирку, хлопчик в школі: синус-косинус, туга зелена. Машка-ябеда - Маріванівни:

- А Ванька в клас черв'яка живого приніс!

- Викинь негайно, а то танґенс-котанґенс не засвоїш. І все - в житті як без рук.

- Ах, без рук? А ось це бачили?

Змахуєш - і у вікно: далі летиш.

Це сон? Ну то й що. У житті ж як: зараз сон, потім дійсність, потім знову мрія, далі - дійсність; з неї - у мрію, потім знову в прозу; з прози - казка, сьогодні казка - завтра бувальщина. Такий кругообіг.

Любимо політ? І він нас з першого сну любить. А хто любить - той дарує. Себе дарує, як тій дівчинці сніжинку. А та у відповідь - себе. Люблячий, любов та улюблений - такий круговорот. Танґенс-котанґенс. І це треба засвоїти, а то все: у житті - як без крил.

А хіба це життя? Тому й летимо.

Полетіли!

Дмитро Каратєєв & Костянтин “Equites” Могильник