Парламент

15 травня 2012 року Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" (щодо вдосконалення механізму виконання рішень та висновків).

Проектом (реєстр. №9458), зокрема, пропонується доповнити чинний закон новою статтею, якою буде встановлено, що Верховна Рада здійснює парламентський контроль у сфері виконання рішень та застосування практики Суду у межах повноважень, визначених Конституцією України. При цьому, на орган, відповідальний за забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини та координацію виконання його рішень (Орган представництва, яким наразі є Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини), буде покладено обов´язок інформувати Верховну Раду про виконання рішень та застосування практики Суду, а також подавати щороку не пізніше 1 березня звіт про виконання рішень та застосування практики Суду в Україні, у тому числі пропозиції щодо вжиття заходів загального характеру шляхом внесення змін до чинного законодавства.

15 травня 2012 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про Митний тариф України" (щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ).

Законопроект (реєстр. №9241-д) передбачає приведення ставок ввізного мита на певні види товарів у відповідність із рівнем, визначеним Графіком тарифних зобов´язань України перед СОТ. Найбільш суттєві зміни розмірів ставок ввізного мита у проекті закону передбачені для наступних товарних груп згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності:

— живі дерева та інші рослини, зрізані квіти і декоративна зелень (товари товарної групи 06);

— пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них, хімічна продукція  (товари товарних груп 38, 39);

— машини, обладнання і механічні пристрої, електричні машини, обладнання та їх частини (товари товарних груп 84, 85);

— продукти органічної та неорганічної хімії (товари товарних груп 28, 29);

— барвники, пігменти, фарбувальні матеріали, замазки, лаки (товари товарної групи 32);

— штукатурні матеріали, вапно, цемент ( товари товарної групи 25).

15 травня 2012 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до статті 4 Закону "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" (щодо захисту майнових інтересів учасників строкових ІСІ).

 Законопроект (реєстр. №10087) спрямований на вдосконалення положень чинного закону, що регулюють продовження терміну діяльності строкових ІСІ, з метою захисту майнових інтересів учасників ІСІ від втрат внаслідок зниження вартості їхніх інвестицій в умовах кризи фінансового ринку. З метою попередження маніпуляцій з цінними паперами ІСІ, пропонується обмежити викуп таких цінних паперів тією їх кількістю, яка перебувала у власності учасника на момент прийняття рішення про подовження строку діяльності фонду.

Крім того, законопроектом пропонується виключити заборону повторного прийняття рішення про продовження строку діяльності строкового ІСІ за умови здійснення розрахунків з усіма бажаючими, що вирішили вийти зі складу учасників.

22 травня 2012 року Верховна Рада ухвалила постанову «Про основні напрями бюджетної політики на 2013 рік».

Серед основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2013 рік є утримання граничного обсягу дефіциту державного бюджету в межах 0,8-1 відсотка валового внутрішнього продукту. Фінансування дефіциту загального фонду державного бюджету в межах надходжень від приватизації державного майна. Фінансування дефіциту спеціального фонду державного бюджету за рахунок кредитів (позик), що залучаються державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів).

Крім того, передбачено здійснення державних запозичень до загального фонду державного бюджету в межах обсягів погашення державного боргу переважно шляхом здійснення внутрішніх запозичень. Також передбачено утримання обсягу державного боргу на економічно безпечному рівні - не більш як 25 відсотків валового внутрішнього продукту (у 2012 році враховано 27,7 відсотка).

Постановою передбачено надання державних гарантій в обсязі не більш як 1% валового внутрішнього продукту для реалізації виключно інвестиційних та інноваційних проектів, що мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвитку економіки України; збереження з урахуванням вимог податкового законодавства частки перерозподілу валового внутрішнього продукту через зведений бюджет на рівні не вищому, ніж враховано у державному бюджеті України на 2012 рік.

Відповідно до Основних напрямів, валовий внутрішній продукт номінальний становитиме 1687,8 млрд грн; валовий внутрішній продукт реальний, темпи зростання -104,5%; індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) - 105,9%; індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) - 106,3%; фонд оплати праці найманих працівників і грошового забезпечення військовослужбовців – 505,8 млрд грн; рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, - 7%.

Передбачено запровадження принципу фінансової самостійності вищих навчальних закладів, насамперед, шляхом законодавчого врегулювання переходу від утримання таких закладів до оплати за рахунок бюджетних коштів виключно вартості освітянських послуг за державним замовленням та надання цим закладам статусу небюджетних установ; формування державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів на основі цільового підходу і прогнозу потреб ринку праці (включаючи запровадження єдиного стандарту вартості навчання одного фахівця та державних стандартів вищої та професійно-технічної освіти).

В постанові зазначено, що зазначені макропоказники можуть бути уточнені після опублікування звітної статистичної інформації за 2011 рік, оперативних даних щодо поточного стану соціально-економічної ситуації у 2012 році та враховані під час підготовки проекту державного бюджету України на 2013 рік.

Відповідно до Основних напрямів, реалізація податкової політики передбачає: розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для зміцнення фінансової основи місцевих бюджетів; підписання конвенцій про уникнення подвійного оподаткування з іншими державами; вжиття комплексу заходів щодо вдосконалення законодавства з питань митного контролю, митно-тарифних та нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі з метою недопущення ухилення від сплати митних платежів; своєчасне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

24 травня 2012 року Верховна Рада повністю заборонила куріння у громадських місцях.

Верховна Рада прийняла Закон, за яким повністю заборонено куріння у громадських місцях. За проголосувало 368 депутатів.

Відповідно до закону, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

— у ліфтах і таксофонах;

— у приміщеннях та на території закладів охорони здоров´я;

— у приміщеннях та на території навчальних закладів;

— на дитячих майданчиках;

— у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

— у під´їздах житлових будинків;

— у підземних переходах;

— у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

— у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

— у приміщеннях об‘єктів культурного призначення;

— у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

— на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Згідно із документом, забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

— у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності;

— у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

— у приміщеннях гуртожитків;

— в аеропортах та на вокзалах.

Законом передбачено також, що власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов´язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, повідомляє сайт Верховної Ради.

6 червня 2012 р

Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин порушення Конституції України, Земельного кодексу України та законів України, прийняття протиправних рішень Київською міською радою в період з 2007 по 2010 роки"

Згідно із постановою, Тимчасовій слідчій комісії необхідно розслідувати обставини порушення Конституції України, Земельного кодексу України та законів України, прийняття протиправних рішень Київської міської ради в період з 2007 по 2010 роки.

Головою Тимчасової слідчої комісії обрано народного депутата Куликова Кирила Борисовича (фракція Наша Україна – Народна Самооборона), заступником голови - народного депутата Плотнікова Олексія Віталійовича (фракція Партії регіонів).

Терміном діяльності Тимчасової слідчої комісії визначено один місяць з дня прийняття цієї постанови.

Відповідний проект постанови, до якого під час обговорення було внесено уточнення, зареєстровано за №10327.

Інформація Офіційного веб-сайту Верховної Ради України. http://portal.rada.gov.ua