Народ

87% жінок вийшли на роботу до того як дитині виповниться три роки. А 43% - ще до досягнення дитиною однорічного віку. І лише незначна частина респондентів повністю використала декретну відпустку.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом Headhunter Україна серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. Цільовою аудиторією опитування були працюючі жінки з дітьми. Так само було досліджено думку всіх зареєстрованих користувачів про те, якою повинна бути декретна відпустка для мами.

Дві третини мам повернулися після декрету на роботу. Тільки в половині випадків роботодавці адекватно реагували на  те, що жінка йшла у декретну відпустку. 57% жінок змогли скористатися пільгами, виплатами і відпусткою в повній мірі. Не дивлячись на те, що закон гарантує збереження робочого місця, тільки половина мам (48%) змогли повернутися на "до декретне" місце роботи, 28% опитаних мам відповіли, що знайшли роботу, кращу за попередню. Основною причиною раннього виходу з декретної відпустки жінки вказують економічну причину – необхідність заробляти гроші (60%), для 30% основним мотивом була можливість робити кар'єру і розвиватися.

Тільки половина опитаних згодні з положенням закону про гарантоване збереження робочого місця до виповнення дитині трьох років, 18% респондентів виступають за домовленість в індивідуальному порядку, 16% вважають, що робоче місце треба зберігати.

14 травня 2012 року

Новий графік руху пасажирських поїздів від "Укрзалізниці" викликав критику з боку пасажирів.

Невдоволення викликано тим, що "Укрзалізниця" має намір скасувати близько 25% нічних рейсів і ввести денні, пише Комерсант-Україна.

На думку експертів, УЗ не залишила пасажирам альтернативи - багато пасажирів будуть змушені їздити на денних поїздах, оскільки квитків на нічні буде не вистачати.

З введенням нових денних швидкісних поїздів в УЗ планують з 27 травня скасувати близько 25% нічних.

Зокрема, "Укрзалізниця" скасувала два з трьох нічних потягів за маршрутом Київ-Львів, в тому числі найпопулярніший поїзд N91/92, який виїжджав з Києва о 22.15 і прибував до Львова в 6.32.

У свою чергу прем'єр Микола Азаров заявив, що виступає проти скасування нічних потягів після введення денних експресів. Зокрема, прем'єр зазначив, що доручить керівництву "Укрзалізниці" не допустити скасування поїзда N91/92.

14 травня 2012 року

В Одесі стартувала безстрокова акція "Вдаримо фарбою по бездоріжжю!".

У ніч на 15 травня автолюбителі та небайдужі мешканці міста обвели білою фарбою дорожні ями і вибоїни, повідомляють Українські новини.

Активісти Громадського контролю доріг створили сайт, на який викладають фото розритого асфальту і ям мало не по коліно у кожному місті і містечку України.

"В Одесі, звідки все почалося, ми досягли того, що одеська влада моніторить цей сайт, на якому розміщені фото ям, і дійсно робить ремонт. Це немале досягнення. Ми звертаємося до громадських організацій, журналістів, телеканалів. Коли на проблему звертають увагу ЗМІ, коли це звучить новинах і з'являється на телебаченні, такі проблеми вирішуються швидше", - розповів керівник проекту Сергій Дубенко.

19 травня 2012 р.

Більше половини українців вважають, що Україна готова до Євро-2012.

Про це свідчать дані опитування КМІС, приведеного в останньому номері "Дзеркала тижня".

На питання про ступінь готовності України до європейської першості більше половини респондентів відповіли позитивно 51,3%. Правда, тих, хто вважає, що держава цілком готова до турніру такого масштабу, усього лише 10,7%. Кількість переконаних, що країна до Євро зовсім не готова, приблизно така ж — 9,3%.

Майже половина опитаних (49%) вважає, що Євро-2012 пройде скоріше успішно. Лише 11,2% переконані: турнір буде цілком успішним.

Серед тих, хто абсолютно упевнений в успіху турніру, 18% жителів півдня, 10% мешканців Сходу країни, 9% жителів Центру країни і лише 7% болільників із Західної України.

28,6% вважають, що основним позитивним результатом проведення Євро-2012 в Україні буде підвищення престижу країни. Однак найбільш популярним виявилася найбільш очевидна відповідь: 37,3% опитаних назвали головним "ефектом Євро" реконструкцію вітчизняних стадіонів.

21,4% відзначили, що підготовка до масштабного змагання стимулювала поліпшення якості автодоріг. 10,5% думають, що організація турніру допомогла створити нові робочі місця. 8,6% розраховують, що проведення континентального футбольного форуму сприятливо відіб'ється на відносинах нашої країни з Європою.

І зовсім мало сподіваються, що право приймати першість Старого Світу здатне поліпшити економічну ситуацію в державі, таких лише 6,2%.

21травня 2012 р

Трохи більше сотні людей зранку  протестували під Верховною Радою проти прийняття нового Трудового Кодексу.

Як повідомляє кореспондент "Української правди", станом на 11:18 протестувальники, які представляють профспілки, зокрема профспілку залізничників, вишикувалися понад проїжджою частиною вулиці Грушевського біля 9-ого під'їзду парламенту через який, зазвичай, потрапляють на погоджувальну раду.

Координував акцію опозиціонер Михайло Волинець. Люди протестують проти ухвалення нового Трудового кодексу.

У свою чергу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловився за те, щоб ухвалити Трудовий кодекс до кінця нинішньої каденції. За його словами, Партія регіонів не наполягає на ухваленні цього документу, однак вважає доречним зробити це зараз, "оскільки наступний парламент повернеться до розгляду цього питання, однак зробить його більш жорстким по відношенню до робітників з боку роботодавців".

22 травня 2012 р

36% українців, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології й Інститутом прав людини й запобігання екстремізму й ксенофобії IHRPEX, жодного разу не були в іншому

регіоні України.

Про це свідчать результати опитування, повідомляють Українські новини. Респондентам задавалося питання, чи були вони в іншому регіоні України хоча б один раз у житті. При цьому 35,8% опитаних бувають в інших регіонах рідше ніж один раз за рік, 23,1% - один або кілька разів за рік, 2,7% - приблизно раз за місяць, 2,4% - частіше ніж раз за місяць. Найбільш активними, відповідно до опитування, є жителі Києва, серед них 55,8% бувають в інших регіонах України один або кілька разів у році, і тільки 3,8% не були в іншому регіоні країни жодного разу.

Протилежна ситуація на Заході України й у Криму, де відповідно 47,3% і 45,7% жителів жодного разу не були в іншому регіоні. Опитування проводилося 10-28 квітня, загалом опитано 1 019 респондентів старше 18 років в 110 населених пунктах у всій Україні. Статистична погрішність вибірки не перевищує 3,2%. Як відомо, 9,4% українців, опитаних КМІС та Інститутом прав людини 10-28 квітня, вважають, що гідний рівень життя для кожного може об'єднати регіони України.

29 травня 2012 р

Найвидатнішими українцями всіх часів вважаються Тарас Шевченко, Леся Українка та Богдан Хмельницький. На четвертій сходинці – Іван Франко, на п’ятій – Віталій Кличко.

Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг". Як зазначається у прес-релізі компанії, респонденти не отримували жодних списків чи підказок, питання у дослідженні були відкритими.

Опитавши методом особистого інтерв’ю 2000 людей по всій Україні, соціологи склали рейтинг цей рейтинг.

Згідно з результатами дослідження, абсолютна більшість опитаних назвали серед найбільш видатних українців всіх часів Тараса Шевченка (58,7%). Доповнюють трійку лідерів Леся Українка (22,5%) та Богдан Хмельницький (20,1%).

Також до першої десятки увійшли

Iван Франко (12,7%), Вiталiй Кличко (10,8%), Михайло Грушевський (7,7%), Григорiй Сковорода (5,7%), Iван Мазепа (5,6%), Степан Бандера (4,3%) та Ярослав Мудрий (3,8%).

Другу десятку сформували Микола Амосов (3,7%), В'ячеслав Чорновiл (3,5%), Андрiй Шевченко (3%), Юлiя Тимошенко (2,8%), Володимир Кличко (2,8%), Микола Гоголь (2,4%), Сергiй Корольов (2,1%), Софiя Ротару (1,9%), Борис Патон (1,8%) та Сергiй Бубка (1,6%).

Всього опитаними були названі 224 людини. Разом з тим близько 15% опитаних не змогли назвати (згадати) жодного видатного українця, найбільше таких виявилось на Донбасі (27%), найменше – в Центрі (9%).

31 травня 2012 р

Українці довіряють соціологам більше, ніж політикам.

Як повідомляє «Українська правда», більше половини українців довіряють результатам соцопитувань, які проводять організації, що вже давно працюють. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології протягом 12 - 23 квітня 2012 року.

Відсоток тих, хто довіряє (51%), майже у чотири рази перевищує відсоток тих, хто не довіряє (13%) соцопитуванням. Приблизно третина населення не визначилася зі своїм ставленням до результатів соціологічних досліджень.

У КМІС відзначають, що рівень довіри до соцопитувань серед населення України за 10 років суттєво підвищився - з 36% у 2002 до 51% у 2012.